Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

Krabak odpad!

BEZ SPOILERU: Takový závěr si GoTko nezasloužilo. Po předposledním díle, který byl jeden velký převrat se ti dva méněcenní scénáristi uchýlili k žalostně "rychlému" zakončení. Tento díl se měl jmenovat "Díl dlouhých pohledů, Díl nesmyslných dlouhých keců, Díl žalostně trapných 20ti minut". Vlastně jsem rád, že tohle byl poslední kousek skládanky. Ty dva dem**ti mi tak znechutili tenhle seriál, že se nemusím aspoň obávat dalšího pokračování. A co se týče hereckých výkonů? Buď hráli to, co ti "D"umbassové chtěli, nebo je to tak nebavilo, že už se viděli za svuj honorář někde na Maledivách. Za velké očekávání si toto prostě lepší hodnocení nezaslouží!--->5% ()

Eliott odpad!

Takhle tedy končí můj oblíbený seriál. Aneb na tohle jsme tedy čekali celých 8 let? Nikdy bych si nemyslel, že ohodnotím epizodu GoT odpadem a ani ne tak za to jak to dopadlo (i když do sebe opět půlka věcí ani nezapadala), ale celý díl byl neuvěřitelně nudný a odfláknutý. Nejzajímavější části tu má asi Tyrion, ale i tak episodu nezachraňuje. Asi ze všeho nejhorší bylo zasedání na téma ,,Nový vladař", což bylo tak béčkově zpracované, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Dále tvůrci zřejmě opět zapomněli, že armádu neposkvrněných už pozabíjeli v minulých dílech a rozhodli se armádu bez genitálií rozmnožit. Také jsem vůbec nepochopil, proč se drak rozhodl pomstít železnému křeslu namísto Jona a pak také neposkvrnění se z nějakého nepochopitelného důvodu rozhodli Jona ušetřit a to přestože jsme je před pouhými nekolika momenty viděli vraždit Lanisterské zajatce jen protože dýchali. Vrahovi jejich královny se zřejmě rozhodli dopřát pěkný zbytek života na severu. Prostě škoda slov. Jsem velice zklamaný. ()

SHI-SHA

Bylo to dobré? Ne. Byl to vyloženě průšvih? Taky ne. Ale jako fanoušek se cítím trochu podvedeně a rozhodně ne uspokojeně. V prvních sériích byly díly, kde se jen sedělo u stolu a kecalo. A bylo to úžsné, napínavé a osobní. V posledních dílech se toho naopak stalo přehršel, přestože to působilo nudně, hloupě a sterilně. Nevíce mě mrzí promarněné příležisti k dokončení těch nejzajímavějších dějových linek (původ Jona, původ Gendryho, děti lesa, Azor Ahai atd.). Dva roky si krátíme čas čekáním tím, že spekulujeme o každé blbině a tvůrci nám pak plivnou do tváře a zakončí to totálně prostým koncem, ignorujíce všechny věštby atd. Největší nelogičnosti tohoto dílu (spoilery) - Tyrion (z pozice vězně - dezertéra) navrhuje nového krále, král Bran (dle minulých epizod nemá emoce a sdílí vědomí se stvořiteli Night Kinga) a coinmaster Bronn - mistr úplatků a největší prospěchář pod sluncem. Co se mi naopak líbilo - zakončení příběhu Jona a Daenerys. ()

JohnCZ

Záchrana přišla za pět minut dvanáct a k mému překvapení se jedná nakonec o hodně důstojné finále, které, když už ne na chladnou logiku a promyšlený děj, hraje alespoň na city a nostalgii, což v mém případě zafungovalo. Nicméně je škoda, že tenhle seriál desetiletí uspěchaným a nedomrlým writingem ve výsledku skončil jen na úrovni lehkého nadprůměru. Výsledná pachuť se smývá jen těžko, ale pravý fanda na ty nejhezčí chvíle nezapomíná. ()

stitch7

// Je pozdě v noci, a tak budu doufat, že se mi to jen zdálo. Nebo jsme z poslední epizody opravdu udělali komedii? "Why do you think I came all this way?" Vážně? Při návrhu Neposkvrněným se založením rodu jsem vyprskl smíchy. Stejně jako při dalším teleportu Aryi k Jonovi na začátku dílu. A taky při... A taky při... Mohl bych pokračovat, ale proč se obtěžovat, když se neobtěžovali ani Dé a Dé? ()

• Daenerys (Emilia Clarke) poznamená, že si železný trůn představovala mnohem větší. Jde o odkaz na knižní předlohu, kde je železný trůn skutečně popisován jako obrovský, dokonce s přístupovým schodištěm, též vyrobeným z natavených mečů nepřátel Aegona Dobyvatele. (vojtaruzek)
  • Ve scéně, v níž se sejde rada vysoce postavených lidí, můžeme za židlí Samwella Tarlyho (John Bradley) vidět plastovou láhev vody. (Sayko)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

17.07.2019

Nominace na ceny Emmy 2019 byly včera oznámeny a kabelovka HBO se po loňském roce, kdy ji Netflix v celkovém počtu nominací předběhl, opět ujímá trůnu. A lví podíl na tom má pochopitelně závěrečná… (viac)