Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

micle21

Pořád pecka, ale 4 díl to u mě nepřekonalo. Ale asi za to mohl i můj stream (že by hbo go bylo přetížené, nedivil bych se). Dráček mrtvý, filmová řeč jede na plné obrátky s tim zachraňováním na poslední chvíli, ale vůbec to nevadí. Myslel jsem, že bude 8 dílů, ale finále už příště, snad to zas neunikne. ()

Demonn

Šestá epizoda byla plná neobhajitelných failů jako celá sedmá série. Pořád mě to baví ale mrzí mě, že to začíná sklouzávat do průměru a děj začíná být mimořádně předvídatelný. Pokud v poslední epizodě série nezabijou autoři některou z hlavních postav, bude to o ničem :D. Oživení draka nočním králem byl však solidní nápad. 68% ()

Karp

Spoiler spoilerovič. Velice pochybuji, že tady někdo zná přesný rozsah schopností Nočního krále. Víme, že umí oživovat mrtvé, víme, že dokázal najít Brana v jiném stavu vědomí a víme, že dokáže rozpoznat měniče. Z minulé série jsme si během zápasů Sama Tarlyho nebo jednoho z Thennů s Bílými chodci mohli všimnout, že tihle modroocí hoši prohazují své nepřátele vzduchem a dávají jim dopřát pocitů vzduchoplavců:-). A to jsou Bílí chodci, Noční král je jejich kápo. Opravdu by nemohl hodit oštěp...? A víme o jaký oštěp se přesně jedná...? Jistě, být cool je jedna věc, pozorně sledovat seriál a všímat si demonstrovaných schopností je věc druhá. Ale tím by člověk na sebe zase nedokázal strhnout patřičnou pozornost. - To bezesporu:-). Mezi diváky je také velice populární pátý díl šesté série s označením The Door, v němž se rozloučíme s Hodorem. Ale tato část je podstatná i z jiného důvodu. Noční král zde se svými kámoši Bílými chodci prochází ohnivým valem respektive ohnivá stěna se před ním rozestupuje... Nočního krále tedy s největší pravděpodobností spálit nepůjde... Smůla:-). Každý drak má své jméno. Daenerys létá na Drogonovi, kterého také jako jediného plně ovládá. Z doby, kdy byli dva draci uvězněni pod pyramidou, si můžeme upamatovat na vlastní slova dračí královny, v nichž oznamuje, že nedokáže draky kontrolovat. Ostatně Rhaegal se po odletu z Dračího kamene v této epizodě kdesi poflakoval a Viserion se účastnil akce ohnivé jezero při záchraně Jona Snowa. Noční král je velice klidný až stoický chlápek s nervy ze železa. Přesto, když Jon Snow zabil v Hardhome Bílého chodce, Noční král zpozorněl a pečlivě si Jona prohlédl. Jenže při příletu draků nehnul ani brvou. Nic... žádná reakce. Nečekal na ně náhodou...? Nevyřeší drak přechod přes Zeď? A nebylo to celé spíše akce Nočního krále než Jona Sněha a jeho zájmového kroužku? Viserion byl pojmenován po nechvalně známém bratrovi Daenerys Viserysovi, který se k naší královně choval zle nepěkně. Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč draka pojmenovávat po někom, komu musela být nasazena zlatá koruna. Noční král si tedy vybral draka jehož karma je, řekněme, nedobrá. A snad bych se i vsadil, že G.R.R.Martin bude postupovat stejně, protože mnoho jiných důvodů ke glorifikaci Viseryse není. Ostatně nepříjemný Viserysův odér zavane i na konci tohoto dílu při rozmluvě D a J. Pak také můžeme říci, že ta pravá zima ještě nenastala a Dlouhá noc, popisovaná jako jakési bílé peklo, zatím nepřišla. To je ostatně důvod, proč Noční král zatím neatakuje Zeď. Nemůžeme tedy čekat, že naši hrdinové budou ronit kroupy a funět o sto šest. Ostatně odvolávat se ve fantasy seriálu s draky na fyzikální zákony našeho světa už vyžaduje poměrně vysoký stupeň osobní statečnosti:-). Ale patrně tito diváci každé ráno s dlaněmi na oknech svých panelákových příbytků očekávají přílet draků:-). Přejme jim, aby se dočkali a jejich sny došly naplnění:-). Kaňkou tohoto dílu je pak urychlení příletu Daenerys. Odpověď na to, za jak dlouho k jejímu vpádu na scénu došlo, je ukryta v jezeře - přesněji na jezeře. Trvalo to tak dlouho, než zamrzl led. Ani o minutu déle. Teď už stačí jen zjistit jaké teploty panují "v tuto roční dobu" za Zdí, kdy dochází nebo nedochází k oblevám, v jaké fázi cyklu se nachází tamní slunce atd. atd.:-) Nicméně pobyty na čerstvém vzduchu a máchání ve studené vodě nejsou z předchozích epizod a expedic za Zdí žádné novum. Ale zpátky alespoň na skok k drakům. Z trailerů k sedmé řadě jsme mohli také zjistit, že k dispozici jsou i mrtví obři. A správná otázka i v této souvislosti zní, utopí se mrtví, anebo jen neumí plavat? K odstupu nutnému k vytažení dráčka bylo využito střihu a tak pro všechny diváky došlo k vymezení časového kroku, který dokázal překlenout potíže před samotným vyzvednutím draka ze dna jezera. Přestože ne všem něco takového stačilo:-). Byl bych tedy proto, abychom příště rozebrali mechaniku letu draka, plochu jeho křídel, vyvážení, součinitele odporu či vztlaku, energetickou náročnost jeho těla a prozkoumali, zda by vůbec mohl chrlit oheň:-). Je to fantasy seriál takže je zapotřebí si ho v první řadě užít a nebýt za hlupáky:-). Mimo to tvrdím, že jeden řetěz musel k vytažení mrtvého Viseriona bohatě stačit, ale to víte, to jsou ti Američané, všechno musí velké a předimenzované:-). A také se mrkneme na valyrijskou ocel, dostřel balisty či nehořlavost dračí královny. Prostě si uděláme radost:-). Za tenhle díl pěkných 65 - 70%. () (menej) (viac)

Frajer42

Spoilery! Trvalo to sice mnohem déle než jsem očekával, ale konečně se bloncce podařilo dostat Joníka do postele. I když trošku neobvyklým způsobem. Prakticky celý díl se točil kolem vcelku nesmyslné výpravy dream týmu za zeď, který se dle očekávání ocitne ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Naštěstí dráčci umí zažehnout raketový pohon a přispěchat včas na pomoc. Hrozně mi vadí neustálé dějové a časové skoky. Genrymu se konečně zužitkovaly naveslované kilometry, aby se předběhl ve sněžném běhu. Dost se mi líbil ledový drak v závěru. Něco takového mě absolutně nenapadlo. Seriál je vynikající v jednotlivých momentech, ale dějová linie jako celek je taková nemastná a neslaná. ()

Yesqward

Nejaká vzbura sa nám tu uchytila v komentároch, kvôli veciam ktoré "nedávajú zmysel". Vo FANTASY seriáli. Psychor musí mať teraz vianoce, nakoľko sa tu našli ďalší super naštvaní, super cool a super "proti systému" tínedžeri, podobní jemu. Bol by som len zvedavý, či každý jeden človek, ktorý tomuto dielu dal 1* (čož je samo o sebe nezmysel, lebo žiaden seriál na svete nebol tak kvalitne a v takomto rozmere natočený) pri každom filme/seriáli chodí s lupou a hodinkami, a hľadá každú jednu nezrovnalosť v časovej línií. Áno, linky sa pohybujú rýchlo. Áno, niektoré veci nebolo možné stihnúť v určitom časovom období. Ale toto je dosť na to aby ste dali 1* perfektne natočenej, napínavej, emocionálne vyťaženej hodinke skvelého príbehu s úžasnými dialógmi, efektami a precízne vycibrenými postavami? No v mojej knihe nie. Ale ja narozdiel od vás nemám potrebu svoju menejcennosť za každú cenu kompenzovať "bojovaním" proti väčšine. 90% ()

• V jedné ze scén, v níž nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)
  • Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání před nemrtvými uprostřed zamrzlého jezera, tak v určitý moment je v pozadí vidět jeden z divokých, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)
  • Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)