Tyrion a Daenerys plánují napadení Casterlyovy skály. Jon dostává svolení na těžbu dračího skla, zatímco se Sansa stará o Zimohrad. (KajusaK)

Kaka

Téměř dokonalý, přesto skoro neakční díl. Spousta chytlavých dialogových pasáží a výtečné interakce hlavních hvězd. Především Snow - Daenarys a pak ta finální Lannister - Lady Olena, která je doslova elektrizující. Bitvy jen útržkovitě, náznakem, ale proč ne. Příjemná změna a osvěžení jinak stále velmi podobného konceptu. ()

Psychor

Tak toto se nepovedlo. Časová diskontinuita. Teleportace. Je vidět, že Benioff s Weissem již neví kudy kam a místo propracovaného scénáře začínají sázet spíše na situační "humor". Opravdový fanoušek Game of Thrones, který miloval Martinovu příběhovou sofistikovanost, musí nad tímto kvalitativním propadem sedmé série jen nevěřícně kroutit hlavou. ()

darkrobyk

Tak opět skvělé! Samozřejmě pro příznivce akčních přímočarých jízd tohle asi nebude. Vždycky žasnu, co všechno se do jednoho dílu vejde. Nepostradatelné intriky a plány, incest a trocha nahoty, sice méně krve, ale rozmáchlí draci to vynahradili, několik dojemných scén a osud Bond girl se naplnil. Jedinou radost mi kazí neschopný a prkenný Harington, který z nejsympatičtější literární postavy udělal ňoumu se psíma očima. Otřesné. Tady zkrátka udělala Rudá kněžka chybu....mohla by ji napravit.... ()

filmfanouch

Prozatím nejlepší epizoda série. Obě scény kdy spolu Jon a Daenerys komunikují úžasné, bitva v Casterlyově skále je jedna z nejlepších bitev z celého seriálu a konec mezi Olenou a Jaimem.......... Neuvěřitelný. ()

Anderton

To, o čom sa prvé dva diely hovorilo, sa už deje, vlastne sa to deje od akčného záveru druhej epizódy. Prevažne síce iba prebiehajú dialógy, avšak na konci nás čaká dobýjanie zdanlivo nedobytnej pevnosti a ak by to trvalo dlhšie, išlo by vážne o excelentnú monumentálnu sekvenciu. Každá pevnosť, ako napríklad aj tá v Helmovom žľabe, má svoju slabinu a tú majú aj Lennistrovci v tomto prípade. Samotný záver prekvapí a je aj emocionálne silný, umiera opäť jedna z dôležitých figúrok deja, ktorá zamiešala kartami poriadne síce iba jedenkrát, ale následky jej chovania sledujeme už viacero sezón. ()

Frajer42

Spoilery! Nekonečně ukecaný, přesto poměrně zajímavý díl. K vidění je hromada intrik, nějaká ta rada, kterak se pomstít vrahům svých dětí, trocha toho incestu a konečně taky dlouho očekávané střetnutí ohně a ledu. Neskutečně mě zarmoutila zkratkovitá bitva. Tajná cesta na Casterly Rock byla na Martina trochu trapná. Trochu mi vadí i to, že se oceány plaví lodě takřka rychlostí světla. Slabší 4 hvězdy. ()

predators

Je to klasika...pozvolný rozjezd (který je stále na špici!!) zhruba do poloviny série (dříve to bylo zhruba do pátého dílu, nyní můžeme říct, že jsme v půlce) a pak se začnou dít věci! Myslím, že další díly už budou jedním slovem BRUTUS! :-) ()

Necrotongue

Třetí epizoda už nebyla jen nelogická, to už byla katastrofa. Ani Kraken ze Souboje Titánů (1981) nebyl na moři takovým postrachem jako Euron a jeho nezměrná flotila využívající blíže neurčenou formu hyperpohonu. Ať už ta záležitost funguje jakkoliv, je kompatibilní i s prostým pěšákem, díky čemuž předvádí Jaime v čele armády Blitzkrieg, jaký by mu Dolfi hořce záviděl. Chudák Sansa, jako by nestačilo, že si s ní Ramsay dělal, co chtěl, teď ještě zjistí, že si to brácha celé nahrával, to je depka. ()

kepiash

Musím říct, že úplně nesdílím zdejší všeobecné nadšení, které panovalo se začátkem této série. Několikrát jsem si přečetl i hodnocení, vyzdvihující ji jako tu nejlepší vůbec. Ačkoliv si seriál stále drží úroveň, vadí mi, že se neuvěřitelným způsobem zrychluje, což se projevuje například na cestování. Zatímco dříve trvalo dostat se z bodu A do bodu B celou věčnost, dnes trvá cesta z Bravossu do Říčních krajin jeden díl a stejně tak třeba cesta ze Zimohradu na Dračí kámen. Tento jev trochu kazí vykreslení Westerosu jako nehostinné,"středověké" krajiny. Rozumím však, že seriál má omezené časové možnosti a podobná opatření jsou nezbytná, takže si pomalu zvykám. Problémem začátku této série byla navíc absence zásadnější zápletky (snad s vyjímkou konce minulé epizody, kde se však jednalo o postavy, které jsou přeci jen trochu vedlejší). Cersei se zdála být zahnána do kouta, Sam našel informace o ložiskách obsidiánu na Dračím kameni, kam čirou náhodou Danaerys pozvala svého synovce Johna Sněha na návštěvu. Vše vypadalo předem rozhodnuté a až příliš ideální... A pak přijde tenhle díl a připomene nám co na Hře o trůny tolik milujeme. Vynikající epizoda, které vlastně nelze nic vytknout. Závěrečných 15 minut řadím k tomu nejlepšímu, co jsme za sedm řad seriálu viděli. "Give me ten good men and I'll impregnate the bitch" ()

ArsenalEagle

Ukecaná epizoda, plná sáhodlouhých rádoby inteligentních a důležitých věcí... teda kromě poslední čtvrthodinovky, která byla naprosto famózní a i když jsme se nedočkali celkových bitev, spíše jen výsledků, tak to stálo za to! Jak tu padlo, scéna Jon x Daenerys nepřinesla nic moc nečekaného a nebyla z těch nejzajímavějších, přesto mě rozesmála ______ This is Daenerys of the House Targaryen, the First of Her Name, The Unburnt, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, Protector of the Realm, Lady Regnant of the Seven Kingdoms, Breaker of Chains and Mother of Dragons ___ x ___ And this is Jon Snow. ()

Sidonka

Zatím nejlepší díl této série. Zvláště první polovina epizody, kde se skvěle hláškuje a je to opravdu vtipné. Tentokrát scénáristé vsadili do části epizody na komediální prvky, což je v tomto seriálu nezvyklé, komediální hlášky se poprvé v tomto seriálu objevují až v šesté či páté řadě a jako by sem i přes vtipnost ani nepatřily. Seriál trpí velkou nevyvážeností a nesoudržností. První dvě série ( všechny díly z roku 2011 a 2012) byly dobře rozvržené, každé z hlavních postav byl věnovaný stejný prostor a čas. Stejně tak byly jasné žánry. Nyní je to -jak to jen říci- poněkud rozpadlé a roztrhané. Jeden díl je vtipný, v jiném se pouze válčí a takřka nemluví, další má jenom dramatický spád a vše ostatní je potlačeno, což je podle mého chyba scénáristů, občas se vytrácí samotná logika a sofistikovanost příběhu. Jako bych sledovala několik seriálů dohromady, ne jeden. Některé postavy mají velký prostor a náhle se v epizodě a dalších dílech už takřka postava na níž byl kladen důraz neobjeví. Většinou vstane z popela a hraje zase podstatnou roli, ale vytratí se na čas přesto úplně ze seriálu, několik dílů o ní není ani zmíňka. Seriál je celkově nevyzpytatelný, nekonzistentní a rozmarný jako aprýlové počasí a to je věc, která mi na tomto oblíbeném seriálu poněkud vadí. Jak říkám, první dvě série byly nejlepší, protože netrpěly touhle roztříštěností a podivnými přeskoky v čase. Postavy, způsob vyprávění a děj se zmítají jako neovladatelná loď v rozbouřeném moři. Nicméně ta roztříštěnost není v sérii 7 zase tak velká, jako ty z předchozích let. Takže: přes to vše dobrý dojem, jsem napnutá a těším se na další díl. ()

filmsim

Jeden z nejlepších dílů Hry o trůny. Od začátku do konce skvěle nasazené tempo, výborné důvtipné dialogy, překvapivý chytrý scénář, přehledné akční scény, epická výpravná stránka a důkladné vizuální efekty. Je zde všechno, co fanoušci milují, a všechno, co hejtři nesnášeli z tohoto seriálového hitu ladně mizí - pomalé tempo, akce jen na konci sezóny, pomalý děj a vývoj postav - to vše je nyní, jak na speedu a to v tom nejlepším slova smyslu. Hra o trůny se změnila a s postupně přibližujícím se koncem se rozjíždí na plné obrátky. Jakému seriálu v sedmé řadě či ve své předposlední sezóně nedocházel dech? Existuje jen pár takových a Hra o trůny se mezi ně směle řadí. 9/10 ()

JohnMiller

Bran sa vrátil domov, Do Kingslandingu sa vrátil Euron aj z pre-živšou Greyjoyovkou a Dornskými beštiami ktorím sa ich vlastná pomsta nad dcérou Cersei tentoraz vráti aj s úrokmi, ako inak karma. V tejto epizóde sa pohlo veľa vecí a stretlo veľa postáva ale najviac ma na tom bavilo stretnutie Daenerys a Jona Snowa. Dračia kráľovná od neho žiada poslušnosť a ohnuté koleno, on to však svojim dôvtipom neustále odmieta. ()

j.bena

Strategie se nějak vymyká kontrole ne? Aspoň mám já s toho takový pocit, jako zase začínám být napnutá jak struna jsem docela zvědavá jak tu Cersei dostanou, když už mají polovinu armády na márách... ()

micle21

Jedním slovem prostě epic. Změnil se showrunner a musim říct, že mě GoT baví asi víc než kdykoliv předtím. Amazing show! V každým díle pomalu bitva. Kdo přichází s originálními nápady i v sedmé sérii? Koukněte na WD a poznáte propastný rozdíl :D ()

Samuel7

Zatím nejlepší díl. Daleko lépe napsaný, dějově daleko zásadnější. Nejsou tu sice skoro žádné akční scény, ale GoT opět exceluje v tom, v čem vždy excelovala - v dialozích. První dva díly mi z této stránky přišly slabší a říkal jsem si, že absence knižní předlohy je opravdu znát, ale tímhle dílem si Benioff a Weiss u mě napravili reputaci. Příkladem je Cersei, která přišla s tím nejodpornějším způsobem pomsty. Přesně jak řekla Olenna, Cersei dokázala věci, které si ona ani nedovedla představit. A právě nedostatek představivosti se stal Olenně osudným. Osudově působil vůbec celý díl. Opravdu mám pocit, že zde se utváří historie, že zde se brzy se střetnou věčné síly životy a smrti, síly ledu a ohně. ()