Daenerys překvapí nečekaná návštěva. Jon čelí vzpouře. Sam riskuje svou kariéru i život. Tyrion má v plánu dobýt Západozemí. (HBO Europe)

Kaka

Hovorové, podobné první epizodě, jen střihově rychlejší tak o 20 procent. Postupem času ale houstne atmosféra a vrcholí to divokou námořní bitvou. Cersei vede, možná trochu nečekaně. Akce není tak dobrá, jako některé bitvy v minulé sérii, ale beru to jako takovou ochutnávku. Výtečný minisouboj Euron vs. holky z Dornu. ()

darkrobyk

Intriky, dohady, plány. Odstranit lupus není žádná legrace. Ta, která nakonec netančí s vlky. Z Malíčka je defenitivně nepřítel a Sever v nejistých rukou. Tvůrci si konečně vzpomněli na sex a krev. Masakr. ()

InJo

Na teprve druhou epizodu série velmi slušný výkon. Velká várka poutavého strategizování, tradičně skvělé dialogy, trocha (velmi příjemné) romantiky, vášně, sexu... A hlavně parádní závěr! Pilou Asbæk a neskutečně sexy tělo Nathalie Emmanuel ftw! ()

Anderton

Intrigy v tejto fáze seriálu sú už prehľadnejšie, keďže sa blížia všetky zúčtovania na všetkých frontoch a, popravde, tých postáv nažive až tak veľa neostalo a umierajú veselo ďalej. Prevažnú časť sa kujú dialógové pikle v interiéroch, avšak na konci nás čaká veľmi slušná nočná bitka na lodiach. Táto epizóda je skôr predzvesťou väčších vecí, avšak aj sama o sebe dokáže výborne zabaviť. A poteší aj amatérskych chirurgov... ()

Frajer42

Spoilery!Figurky byly na šachovnici rozmístěné a konečně se daly věci do pohybu. Martinova záliba v pánských intimních partií nabyla nových rozměrů a začal po nich dokonce i pojmenovávat postavy (Dickon). Pilou Asbæk divákům znovu ukázal, že je mírně opomíjeným panem hercem. V lehce šovinistickém závěru smetl ze scény několik významných emancipovaných slečen. Mužské srdce zaplesalo a feministky zamáčkly slzy. Příjemným zpestřením byl i pokus o odstranění kamene z Mormonta, který se pěkně rozrostl a rozhodně už není pouze v kalhotách, jak tomu bývalo v přítomnosti Khalesi dříve. Nevzpomínám si, že by už druhý díl některé série byl takto našlapaný. Jen tak dál. Myslím, že se v nadcházejících pěti dílech je nač těšit. ()

Necrotongue

V průběhu druhé epizody sedmé sezóny jsem se přistihl při tom, že jsem se často smál. Hrozné hlody se tam objevovaly. Odborníci v Králově přístavišti potřebovali k vyprojektování a výrobě protiletadlového..., pardon, protidračího škorpionu (neplést si se samopalem české provenience, který by byl pro boj s draky zcela nevhodným) "celý" den a noc, útočné plány Daenerysiny koalice svou mohutností téměř zastínily vylodění u Leyte a Samwell Tarly prostě musí být spřízněn s Boltony z Hrůzova. Navíc eunuchova noc vášně, co na to Varys? ()

ArsenalEagle

Pomalejší a ukecanější první polovinu nahradila neuvěřitelná paráda. Opravdu výborný díl se skvělou kamerou. SPOILER: skvělé scény se Samem, Littlefinger x Jon, Euron aka psycho je zpět, Nymeria, Nathalie má ale ku*va dobrý tělo. ()

Wysch

Povedená poslední dvacetiminutovka nemůže přehlušit to utahané tempo rozestavování figurek v úvodních dvou třetinách. Pak přijde ale ten testosteronovej nářez v podání Eurona. Z vypravěčskýho hlediska je ale to rozestavení do budoucna mnohem lepší cliffhanger než nějakej prvoplánovej pokus navnadit na další epizodu. Myslím ale, že lenost GRRM umožňuje tvůrcům stavět ty figurky (pro malý plátno) efektivnějš (ale taky svým způsobem jednodušeji) po šachovnici rozestavovat. Imho pokud se vylepší tempování příběhu, bude to kulervoucí řada. Pokud ne, sklouzne na úroveň často útrpné šestky. Pro dnešek ale i přes zmatečnou kameru v námořní bitvě převládá 85% spokojenost. P.S Jon je řízek, ale stejně největší borec je Sam - i pro budoucí vývoj. ()

JohnMiller

Najviac ma zaujalo stretnutie všetkých pozostalých nepriateľov železného trónu. Už iba chýbal sever a Jon Snow k dokonalosti. Divák by povedal, že táto časť je iba také príjemné ticho pred búrkou, avšak, v posledných minútach sa všetko zvrtne na masaker na mori. Euron nový pán železných ostrovov definitívne ukáže, čo za psychopata sa to v ňom skrýva, a to som si myslel, že bude hrať iba druhé husle rovnako ako železné ostrovy v príbehu, chyba!!! ()

Nach

Od náznaků přichází první plánování a nitky postav postupně se proplétají. Poprvé za celou sérii se sejdou dva charaktery, které se dosud neměli šanci poznat. Do toho máme šanci pochopit nuance nadcházející velké války a toho o co v ní jednotlivým stranám jde a jakými kartami hrají. Vidíme nové zbraně, taktiku a možnosti, které se jednotlivým hrdinům otevírají. Celé opět okořeněné skvělými monology a dialogy postav. Tleskám a modlím se, aby ten týden rychle utekl. Kvalita předchozí epizody srovnatelná s touto. 85% ()

micle21

Naprostá pecka v každém ohledu. Tak akorát dlouhé a tak skvěle se na to kouká. Bitva na konci už to celé jenom zušlechtila. Arya konečně jede domů! Ed Sheeran se neobjevil, Daenerys to přece jen nemá tak jisté..tady prostě bylo vše! ()

Drnqonovic

Dozajista nabušená závěrečná dvacetiminutovka donutí přehlédnout lehce zpomalený začátek (upřímně, vztah Missandei a Greyworma mě absolutně nezajímá). Líbí se mi, jak po každém zabitém záporákovi nadhodí ještě lepšího, silnější a vyšinutějšího (ahoj Eurone). GoT je zpět! ()

KoRner

Epizódu zachránil Euron, ktorý ako posledná postava seriálu trochu pripomína pôvodnú tvorbu Georga Martina. Inak je všetko jasné, kto je zlý a dobrý a o obľúbené postavy sa netreba báť, pretože Hollywood si nenechá zobrať ani časť divákov a radšej neriskuje. Daenerys je oslabená a Jonova pomoc sa jej ešte bude hodiť, hoci dúfam, že sa jej draci pokúsia spáliť ho na popol. A všetci vieme, čo by sa (ne)stalo... ()