Jon Sníh organizuje obranu Severu. Cersei se pokouší vyrovnat rozdíly. Samwell zjistí zásadní informaci. Daenerys se vrací domů. (HBO Europe)

Tom_Lachtan

Klasickej úvodník, aneb vlastně se nic moc nestane, jen se mezi sebou postavy baví a naznačují, co a jak. Tedy když vyjmu linku Arii, kde se stane něco důležitého a něco, co není zas až tak důležité, ale je to jedna z nejlepších scén vůbec, stejně jako Ohař, který se dívá do plamenů (!), nebo v zamrzlé zemi kope díru velikosti člověka (!!). Jasně, není to díl, co by někomu dokázal urvat koule, nebo rodidla, ale vzhledem k tomu, že od minulé série je to ještě delší čas, než-li obvykle, takže to uvozování svůj smysl má a natočený je to skvěle. Akorát tomu Jaimimu už komplet přestali barvit vlasy na blond, klatě! ()

Azurovydrak

Takhle to dopadne, když nashromáždíte tolik dodatečných scén jednotlivých hlavních i vedlejších postav, že z toho poskládáte celou epizodu. Půlka z toho byla ale poměrně nudná a jejich vynechání by jedině prospělo. Cameo Eda Sheerena beru na rozdíl od většiny bez problému ale celá ta scéna s Lannisterovic vojáky postrádala sebemenší pointu. ()

Nach

Klasická první epizoda nové série. Připomenutí, kde postavy jsou (respektive, kde jsme je před rokem opustili), naznačení příběhových linií a ochutnávka toho, co přijde. Bylo by to za čtyři, ale je to tak skvěle podané a repliky charakterů natolik peprné, že tomu tu hvězdu přidám. Bravo a těším se na epizodu dvě. 85% ()

0verseer

"I'll tell you what does scare me, bald cock suckers like you that think they're fooling anyone with that top knot!" Hype bol vskutku veľký, tri hviezdičky, ktoré som po dvojnásobnom vzhliadnutí otvaraku siedmej sérii udelil (s veľkým ohľadom na fakt, že séria má len 7 epizód) žiaľ až tak valné nie sú. Úvodná scéna totiž zostala neprekonaná a ďalej sa už temer nič dôležité neudialo. Samozrejme, že niekoľko dobrých dialógov by sa našlo (Euron vyzerá ako postava vskutku nádejne, svoju scénu jednoznačne opanoval), rovnako ako potešila prítomnosť vedľajších obľúbených postáv (Lady Mormont opäť vo forme, Tormund pri flirtovaní s Brienne zase z formy), lenže po toľkom čakaní človek chce jednoducho vidieť niečo viac. Ak mám niečo pochváliť, tak Brotherhood a Hound-a, ktorý je momentálne suverénne jeden z najväčších badass vo Westeros. Návrat Daenerys domov vo mne absolútne nič (okrem toho, že pri pohľade na otrhanú vlajku Baratheonov mi akosi zachýbal Stannis) nevyvolal a dúfam, že sa už v ďalšej časti tvorcovia polepšia. Btw: Cameo Shireena bolo úplne zbytočné. ()

Esgalnor

Za perfektní začátek navyšuji na pět hvězd! Jinak jde o takový klasický, lehce nadprůměrný první díl, jehož cílem je nás po roce uvést do obrazu. Kromě úvodu se tu nestane nic zásadního, každopádně hraje do toho hezká hudba, pěkně se tu rozvíjí charaktery, a nenajdete tu jedinou nezáživnou linku (především ta s Aryou je skvělá, na to, jaká bída to byla v páté sérii...). Prostor tu dostanou i vedlejší postavy série minulé, Ohař se Samem, no, konec je pak jen třešničkou na dortu, která říká, že tohle bude EPICKÉ. ()

• Slavný zpěvák Ed Sheeran, který měl v této epizodě malou roličku, si dočasně smazal svůj účet na Twitteru poté, co se stal terčem posměchu ze strany fanoušků seriálu. (hypo97)