Tyrion hledá podivného spojence. Bran se dozvídá něco důležitého. Brienne je vyslána na misi. Arya dostává šanci, aby se předvedla. (HBO Europe)

Z nakrúcania  - David Benioff, D.B. Weiss

JohnMiller

Táto epizódka síce pootvorila niektoré mysteriózne prvky seriálu. Odkiaľ pochádzajú Bieli chodcovia, či prečo ten retard Hodor dookola opakuje svoju prezývku, dokonca aj na akciu došlo ale nejako ma to nezaujalo. Ono tu bolo nechané priveľa priestoru dejovým linkám ktoré ma až tak moc netankujú. Aryia, Bran či Daenerys. ()

1mArc0

Má to o čo si slabšiu dejovú líniu, prejavuje sa tu aj to hrdinstvo, ktoré dva krát neprospieva deju a ani tejto časti. Táto perfektne ukazuje, že ako veľký rozdiel je medzi predchádzajúcimi sériami. Aj tak turbolencie v deji tejto časti, sú s porovnaním z tretej série nič. George R.R. Martin je od Davida Benioffa a D.B. Weissa, úplne úplne niekde inde, Na druhej strane koncové minúty ponúkajú neskutočnú dávku energiu adrenalínu a viacej sa nám ukazuje vodca bielych chodcov, každú jednu sekundu sa budete modliť. Nie je to zlá epizóda, človek ktorý pozerá Game of Thrones videl aj lepšie. Fakt celkom slušná časť!Určite treba vidieť. Greyjoyovia sakonečne dostávajú omnoho viacej priestoru, konečne! Časť, ktorá dosť prekvapí. /65 %/ ()

GesikCZ

Šestá série je zatím strašně utahaná a směřuje do průměru. Pátý díl byl opět pohřben v tuně balastu, přestože se mohli tvůrci opřít o dost důležitou linku - odkud pochází a co jsou zač Bílí chodci. Nestalo se tak a po velmi krátkém naťuknutí jsme se vrátili řešit „důležitější“ problémy, např. jestli Arya už konečně porazí v souboji tu holku z Bravosu. Snad bude druhá půlka lepší. ()

buzzwoody

Díl sám o sobě celkem normální nadprůměr, královolba z Ostrovů byla dobrá scéna a líbí se mi Euronův herec, konečně parchant, kterej je trochu drsnej a ne slizkej jako Joffrey nebo Ramsey. Varysova konfrontace s Melisandrou č. 2 se mi líbila, snad poprvé Varys nedokázal někoho slovně přebít a když i on si uvědomuje, do jakých sraček se dostal, tak to teprve začíná být zajímavý. U Daenerys se tentokrát tvůrci moc nezachytili, což je vždycky jen dobře, protože její linka je fakt šíleně nudná. Až v tomto díle byla konečně za sérii trochu zajímavá a emotivní. Aryina linka, druhá nejblbější, zřejmě také konečně někam směruje a začíná být zajímavá. Bran a poslední díl s Havranem tomuto dílu však dodalo pořádné akční a emotivní grády, za celou sérii také nevídané. Ovšem co mě neskutečně ranilo jako nikdy nic předtím, byla Hodorova oběť. Jediná nevinná postava, snad nejkladnější v celém seriálu, která dostane tu nejhrdinštější a zároveň strašlivou smrt a tak srdceryvný příběh. Chodci a jejich Army of the Dead se zjevili totálně z ničeho nic a za všechno může Branova blbost - no co, nějak to udělat museli. Když mě něco tak vnitřně zraní, tak se tomu dá říkat kvalitní materiál. PS: Po celý seriál jsem Hodora tak trochu podvědomě považoval za nezabitelného, protože jsem si vsugeroval, že neumře dřív, než se prozradí význam jeho jména. Uklidňoval jsem se i když držel dveře a ty se lámaly. Jenže když mi došla spojitost s Hold the Door a Hodor, najednou mi všechno došlo a když mi o vteřinu později došlo, že na tomto místě Hodorův příběh končí, dostal jsem dělo neviditelnou baseballkou right in dem feelz. ()