Tyrion uzavírá dohodu. Jorah a Daario se ujímají obtížného úkolu. Jaime a Cersei se snaží zlepšit svou situaci. (HBO Europe)

TV spot

SpaceOdyseus

Dej se trosku zpomalil, uz neutika takovym zavratnym tempem, ale stale se neco deje. K tomu dostavame skvele dialogy a vygradovane sceny. Treba monolog Nejvyssiho Vrabcaka, kdy kamera pomalu najizdela na jeho oblicej, byla lahudka. A to ani nemluvim o Daenerys pred radou Khalu, nebo o diskuzi Jona, Sansy a Thormunda. Proste serialova spicka sestou sezonu jeste nezavahala. ()

SimcaJB

Díl je lepší než ten předchozí, mnoho věcí se začíná hýbat k lepšímu pro důležité postavy. To co v předcházejících epizodách a sériích trvalo několik dílů, případně i celou sérii, tak se vyřešilo za krátký čas. Samozřejmě i tady je několik nově mrtvých lidí, ale to tolik fanoušky nebolí, a tak ani tento díl není tolik krvavý a překvapivý, jak byly předchozí. Spíše se více jedná a vyjednává, aby bylo důležitým lidem dobře. ()

Luk Skywalker

Drogové přišli o své vůdce, tak je sjednotí Daenerys, které ti dva "stopaři" konečně najdou. Tyrion jedná za královnu draků. Sansa se setká s Jonem a vůbec je Černý hrad setkávací místo pro tento díl. Theon se vrací domů, sestra není nadšená, ale prý ji podpoří. Co se týče Králova přístaviště, tak se konečně něco plánuje proti Vrabčákovi. ()

Necrotongue

Čtvrtá epizoda přinesla naprosto uvěřitelné dobrodružství v temných uličkách (???!!!) Vaes Dothrak. Se nám ti nomádi nějak zabydleli, civilizace je evidentně na postupu a s ní přichází i urbanizace. V Tyrionově řešení situace v Zálivu otrokářů jsem našel značné trhliny a debaty s nejvyšším septonem jsou nudné a otravné. Abych si připomněl, jaký je Ramsay hajzl, vrací se na scénu Osha (na chvíli) a Daenerys opět vychází nezraněná z plamenů (Teď nevím, došly tvůrcům nápady, nebo už dlouho neprovětrala prsa?). ()

Anderton

Zhusta konverzačná epizóda, ktorá hustne až pri záverečných scénach. Inými slovami ak ste si GoT neobľúbili, tak táto epizóda bude predstavovať všetko, čo na seriáli nemáte radi. Avšak ak mám často dojem, že mnohé dialógy by sa mohli pokojne vynechať, tak práve Kniha cudzinca vsádza do každého takéhoto dialógu napätie. Netreba snáď ani dopĺňať, že niekedy to môže skončiť podrezaným, či tentokrát prepichnutým hrdlom. ()