Hra o trůny - Série 5 (2015) (séria)

Tanec draků (S05E09)

(epizóda)
  • USA The Dance of Dragons
USA / Veľká Británia, 2015, 52 min

Stannis učiní to nejtěžší rozhodnutí. Jon se vrací na Zeď. Mace navštíví Železnou banku. Arya potká někoho ze své minulosti. Dany neochotně přihlíží tradičním oslavám tělesné zdatnosti. (HBO Europe)

Necrotongue

No, nevím, jestli si to tvůrci dobře promysleli, vykašlali se na celou sezónu a kvalitu nacpali jen do dvou ( nebo snad tří? uvidíme) epizod. Minulý díl jsem pochválil a tento se mi také líbil. Stannis stále prožívá svůj Stalingrad, dokonce mě začalo bavit i Aryino dobrodružství v Braavosu a k zajímavému zvratu došlo v Meereenu, kde se ukázalo, že každý druhý obyvatel města patří k Synům Harpyje, soudě podle jejich počtu. ()

Wulz

Vše graduje do EXTRÉMU... Stannis a upálení jeho dcery...hrůza a podle mě zbytečné odklonění od předlohy...tohle bylo prostě moc drsné a zbytečné... Závěr z Dany jeden z nejlepších.akce, akce, akce, napětí, akce, napětí, napětí, Harpyje, Ser Jorah, a Dany první let! Opravdový tanec z draky........senzace. ()

waits

Scénáristé morálně likvidují Stannise, no dobře. Vizuální orgie si po vší té bídě páté serie divák zaslouží, aby u seriálu zůstal a gladiátorské scény s Mormontem a Syny Harpie stála opravdu za to. Možná by bylo lepší, kdyby se poslední tři epizody prostě přidaly jako bonus ke knize nebo někdo prostě přečetl přehled děje. I když, pravda, děje by do sebe jako puzzle nezaklaply. ()

Anderton

Tvorcovia sa ku koncu piatej sezóny poriadne rozbehli a ak jej prvá polovica bola asi najslabšou pasážou seriálu, tak posledné dva diely sú nabité dejom a ponúkajú aj kvalitné akčné sekvencie, ktoré môžeme bez preháňania nazvať monumentálnymi. Sekvencia v aréne má výborné tempo aj rytmus. Začína sa gladiátorským súbojom, pokračuje atakom vzbúrencov a končí zásahom draka. Vážne som zvedavý na finále, ale som rád, že posledné diely u mňa poriadne napravujú mdlý pocit z piatej série. ()

Kaka

Další pumelenice a zřejmě ještě výživnější. Tentokrát v Mereenu. Aréna Gladiátorů ala starověký Řím Ridleyho Scotta, ser Jorah z loosera nezdolným hrdinou (emocionální jiskření mezi ním a Dany propaluje plátno) a dračí finále. K tomu všemu Stannis totálně ztratil rozum a stává se z něj postava, která zkrátka musí zemřít. Ještě zbývá Winterfell. ()

• Místo použité pro Daznakovu jámu bylo Plaza de Toros ve španělské Osuně, aktivně využívané pro býčí zápasy. (mikki089)
  • Maisie Williams (Arya Stark) se musela naučit otevírat ústřice. Rukavice, které nosí, jsou nezbytné, protože lastury ústřic mohou být velmi ostré. Ústřice, které jedla, navíc obsahovaly kousky kuřete. (mikki089)