Hra o trůny - Série 5 (2015) (séria)

Nejvyšší vrabčák (S05E03)

(epizóda)
  • USA High Sparrow

V Braavosu Arya spatří Jeho mnoha tváří. V Králově přístavišti si královna Margaery užívá svého nového manžela. Tyrion a Varys překračují Dlouhý most Volantisu. (HBO Europe)

Kaka

Třetí epizoda nabízí jakési postupné utahování smyček. Na severu to jiskří mezi Stannisem a Snowem - vrchol tohoto úseku je bezpochyby výstavně mrazivá popravovací scéna. Zajímavé je i tvoření aliance ve Winterfellu. Pasáž s Aryou je ovšem momentálně v úpadku. Snaha o mysteriózní, duchovně assasínskou vsuvku se zatim moc nedaří. Nemá to atmosféru, nápad a spád už vůbec ne. Mimochodem kde je Brann a Hodor ? ()

Necrotongue

I třetí epizoda nabídla v podstatě totéž, co díly předchozí. Nijak zvlášť jsem se nebavil, přestože mě potěšilo, že Janos doslyntal. Děj prakticky stagnoval, Braavos mě vyloženě nudil, každý rozhovor mezi Stannisem a Jonem skončil vždy na stejném mrtvém bodě a dokonce mě přestává bavit i Tyrion, který se prochlastal už třemi epizodami. ()

david141474

No tohle je zatím nejlepší díl 5. série, ale jsem teprve u třetího dílu, může mě ještě překvapit cokoliv. Linka okolo Jona Snowa je prostě skvělá a Janos Slynt je pěknej zbabělec. Pak je tady ještě druhá skvělá linka okolo Tiriona a Varyse se skvělým koncem a opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, hlavně potom co udělal Mormont. Ostatní linky taky nejsou špatný, třeba ta odehrávající se okolo Sansy, Malíčka, Roose a Ramsayho Boltona. Mít tyto čtyři postavy pospolu je skvělý a opravdu mě zajímá jak se ta linka mezi nima bude vyvíjet. Pak je tady ještě linka Brienne a Podricka, ta je taky zajímavá a už víme nebo já vím jak bude pokračovat. A pak jsou tady ještě dvě slabší linky a to ta s Aryou a Jaqenem H'Gharem. No a pak je tady ještě ne moc zajímavá linka se Cercei a vrabčákem. 10/10 Opravdu mě zajímá jak to s tím Tirionem a Mormontem bude pokračovat. ()

JohnMiller

Ale čo.. Fanatický veriaci si našli cestu aj do tohoto, veľmi dobre spoločensky vymysleného, seriálu. Od hysterickej Cersei, ktorá pomaličky ale isto stráca vplyv nad vládou, dostali fanatici zelenú, a tak začnú vypratávať nevestince a trestať homosexuálov. Diel nič moc ale následky budú určite zaujímavé. ()

Anderton

Tak dáme za tri, aj keď ono je to pri podobných, v podstate len na dialógoch postavených epizódach jedno. Z Johna Snowa je zrazu veľký drsňák a tento prechod mi nepripadal bohvieako pripravený, aj keď túto postavu poznáme už piatu sezónu. Viac ma tak potešilo zopár panoramatických záberov, kde som uvažoval, čo sú reálne kulisy a čo CGI. Ale nechcem tým haniť, aj podobné epizódy tento seriál potrebuje, len ich je možno viac ako je potrebné. ()