John Sníh a ostatní z Noční hlídky čelí doposud největšímu napadení. (HBO Europe)

JohnMiller

Úha, ale, čo... Zatiaľ najlepší diel všetkých sérií. Možno aj preto, že sa príbeh odohrával iba pri severnej stene (také moje najobľúbenejšie miesto v tomto svete) a zachytával tvrdé boje medzi divochmi a vranami. Boje boli pekne znázornené, bez viditeľného sekania rozpočtu, boli tu aj obri.... No proste fantasy paráda na ktorú som čakal pééééééééééékne dlho. ()

david141474

To co nám bylo od první série prezentováno, tak se stalo v devátém dílu čtvrté série a já musím říct, že tohle je ten nejlepší díl z celýho seriálu. Některé válečné filmy by se měli stydět, protože tohle byla práva válečná akce. Celým dílem je cítit neuvěřitelně kulervoucí a dechberoucí atmosféra. Tohle je 100% ten nejlepší díl seriálu, teda zatím. Absolutně mi to vyrazilo dech. Finální ztráta mě celkem zasáhla a málem jsem ukáp. Opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, protože tohle bylo neskutečný! 50/10 Já musel! ()

Dusty56

Poprvé za celou dobu je Sever a všechno severněji nad ním zajímavý a co víc, dokonce se hned jedná o jednu z nejlepších epizod celého seriálu, jestli ne o vůbec nejlepší. Je to také poprvé, co se v jedné epizodě objevuje pouze jedna linie GoT. Celá je pouze o jedně bitvě o Zeď a o Černý Hrad. Neskutečně dobrá vlastnost seriálu je jeho nepředvídatelnost, v každým díle může být odstraněn jeho největší záporák nebo klaďas a stejně rychle nahrazen. Tady se jedná hned o několik postav, hlavně postava hraná Rose Leslie mi bude chybět. ()

GejmronCZ

Úžasný díl. Teď je naprosto jasné proč díl nebo 2 předtím Zeď skoro vynechali, tady má pozornost jen a jen pro sebe. Upřímě, doufal jsem že Ygritte uvidím víc dílů, velká škoda, za tohle bych toho kluka vykostil za živa. Teď tam nebudu mít na koho koukat. Ta její krása byla.... jiná než ostatních. Prostě mám slabost pro divoký holky no ;D ()

Luk Skywalker

V 1. sérii se mi to nezdálo, ale od 2. série jsou 9. díly ty nejlepší z celé řady. Jeden ryze bojový už tu byl, ale tenhle je lepší. Na rozdíl od některých zdejších názorů si nemyslím, že je na škodu, jednou za čas se zaměřit jen na jednu událost na jednom místě zvlášť, když je to důležitá bitva. Pár logických kopanců by se našlo: proč bitva skončila a nepokračovala dále - Divocí měli lidí dost, nechali dlouho dobývat vnější bránu a pak jednoho obra ji nechají otevřít, navíc to evidentně zvládne sám a předtím potřebuje na pracné vytržení mamuty. Bitva ale jako celek super a podruhé dávám plný počet (první top byl díky Rudé svatbě). ()

• V této epizodě útočí Divocí na Zeď a na Černý Hrad zároveň, zatímco v knižní předloze byla mezi oběma útoky několikadenní prodleva. (fallanga)