Hra o trůny - Série 4 (2014) (séria)

Lev a růže (S04E02)

(epizóda)
  • USA The Lion and the Rose
USA / Veľká Británia, 2014, 50 min

Tyrion podává Jaimemu pomocnou ruku. Joffrey a Margaery pořádají snídani pro hosty. Na Dračím kameni ztrácí Stannis trpělivost s Davosem. Ramsay najde využití pro svého domácího mazlíčka. A Bran mezitím na severu za Zdí pochopí, kam teď musí směřovat jejich kroky. (HBO Europe)

GejmronCZ

Tak zrovna v tomhle díle jsem si říkal, že ten blonďatej zmetek už dlouho kralovat nebude a podívejme se :D Tak brozo jsem to fakt nečekal XD Konec je teda hustej, ale musel jsem dost přetáčet, protože se to nedalo vydržet a bylo to mooooooooc dlouhý a některý momenty fakt trapný (dobře udělaný, ale ten pocit trapnosti nevydržím). ()

0verseer

”A Dothraki wedding without at least three deaths is considered a dull affair.” Vo Westeros stačí k dokonalosti plne aj jedna.;) Len malá poznámka hnidopicha - prečo tvorcovia stále zabúdajú (alebo skôr nechcú) začleniť postavu Lorasa tam, kam podľa kníh patrí (do Kingsguard)? ()

Necrotongue

Není mi příliš jasné, proč začal druhý díl zrovna touto scénou. To, abych pochopil, že je s Ramsay Boltonem něco špatně? Už mi to došlo v minulé sezóně, takže ...? Pak už jsem se kvalitně bavil u Jaimeho tréninku s Bronnem a hlavně u královské svatby s překvapením. Jen Brandon Stark by mohl putovat ven z příběhu. ()

david141474

Ó můj bože! Tak tohle bylo neskutečný. Ta neskutečná atmosféra, hlavně na konci dílu. Tento díl se nazývá Lev a růže a já musím říct, že to je jedna z nejlepších epizod seriálu, ještě před tímto dílem je díl Deště Kastameru, který je přece jenom o něco lepší. Královská svatba je zde velmi dobře natočená a neustále vás Geoffrey sere svým chováním. A neustálé šikanování Tirion taky podtrhává kvalitu dílu. A nesmím zapomenout na konec, který mi trošku dopřál úšklebek na tváři. Nikdy mě nic nezajímalo víc, než to co se bude odehrávat dál, hlavně potom co se stalo s Tirionem. 20/10 Tento díl je klenot 4. série a seriálu! ()

Anderton

Spoločne s predposlednou epizódou druhej série pre mňa zatiaľ najlepšia časť seriálu. Prím hraje kráľovská svadba, a že bude sranda, to sa môžete spoľahnúť. Ako keby ju organizoval sám Joker. Záver je vskutku prekvapivý, až šokujúci a osobne mi sadol tak, ako žiaden iný, avšak nechcem ani v najmenšom spoilerovať. Každopádne epizóda skončí tak, že si ihneď budete musieť pustiť tú nasledovnú. ()

• Tato epizoda pokořila torrentový rekord, když jí v síti BitTorrent současně sdílelo skoro 200 000 uživatelů a samotný díl si během 24 hodin nelegálně stáhlo kolem 1 500 000 lidí. (MatyM)