Mladý král Joffrey Baratheon tvrdě trestá Sansu za válečná vítězství jejího bratra Robba, Tyrion s Bronnem ale usilují o zmírnění jeho krutosti. Catelyn Starková prosí Stannise a Renlyho, aby se vzdali svých mocenských plánů a raději se sjednotili proti rodu Lannisterů. Tyrion nalézá zvláštní cestu, jak získávat cenné informace z blízkosti královny. Zajatá Arya Starková a Gendry jsou předáni do rukou nejobávanějšího rytíře Sedmi království, sera Gregora Cleganea. Bývalý pirát Davos se vrací k svým starým způsobům a zkouší propašovat Melisandru z Ašaje do tajné zátoky. (Česká televize)

Necrotongue

Tvůrci otevřeli čtvrtou epizodu bitvou přímo epickou, jen je škoda, že mi ji neukázali. Jednou to bylo vtipné, ale teď už jsem se nesmál. Daenerys překvapila, ve čtvrtém dílu konečně přešla poušť a HBO soft porno se zřejmě transformovalo v sado- maso. Potěšilo rafinované mučení, Tyrionovy promluvy a Tywinovo zhodnocení situace. ()

Kaka

Tenhle díl hraje na tamnější notu. Přetahovaná v nároku na královský trůn mezi bratry, tahání Tyriona za nitky kolem královny, opulentní pouštní město a závěrečné ponuré překvapení v zátoce. Bohužel zatím to jsou spíše náznaky, které zřejmě mají namlsat diváka ke sledování dalších dílů. Dá se předpokládat, že za pár epizod se budeme mít na co těšit. A opět další přeskočená/vystřižená bitva - začíná se z toho stávat trend, který pevně snad nebude pokračovat. ()

Anderton

Zatiaľ najlepšia, najpríťažlivejšia a najdobrodružnejšia epizóda druhej série. Dočkáme sa aj Emilie Clarke, ktorá sa snaží vstúpiť do nového exotického mesta a my sa v tomto prípade dočkáme krásnej panorámy. Inak sa ide vo vyšľapaných koľajách, i keď s tými intrigami sa tu trochu šetrilo, ide sa skôr priamo na vec, čo je ale dobré z hľadiska rytmu po poslednej konverzačnej epizóde. No a máme tu aj zaujímavý nadprirodzený cliffhanger. ()

pichta

Tyrion nestíha vychovávať svojo zlého synovca, no snaží sa. Vidí dopredu. Starkovci viacmenej stoja na mieste. Daenerys je na pokraji, ale trufalost a silu jej to neberie, má tiež šťastie. Mágia a čary kňažky v zavere diela zmenia chod udalosti, lebo ako sme si zvykli, nič tu nie je len tak...v každej scéne sa niečo udeje alebo aspoň niečo dôležité povie. ()

DrobekSKS

Vstupem do města, jehož jméno jsem si ani nikdy nezapamatoval začíná nejnudnější část jinak skvělé příběhové linky Daenerys. Dialog bratří Baratheonů je opravdu skvostný, Renly je opravdu sympaťák a Stannis mnohdy neví, jak na něj reagovat. Tyrion opět dokazuje, že je mistrem zákulisních her. Arya se konečně setkává s Tywinem. Závěrečná scéna je opravdu nechutná a šokující, ale přesto úžasná. ()