Hra o trůny - Série 2

(séria)
USA / Veľká Británia, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington (viac)

V královském sídle okupuje kýžený trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Ovšem Lannister držící se trůnu je pod tlakem z mnoha stran. Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, se snaží získat pro Sever autonomii a v bitvě zajal Cerseina bratra Jamieho. Daenerys Targaryen na Východě plánuje podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky. Stannis Baratheon, bratr zesnulého krále Roberta, odmítá Joffreyho legitimitu a s pomocí mocné kněžky plánuje námořní útok. A Renly, Stannisův charismatický bratr, trvá na svém vlastním nároku. Mezitím mezi divochy severně od Zdi vyrůstá nový vůdce, další nové nebezpečí pro Jona Snowa a řád Noční hlídky. (HBO Europe)

Kaka

Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy. ()

DragonnCZ

7,5/10. - Podstatně slabší než první sérka, a jinak vesměs pořád to stejný jako první v hodně věcech. Jednička měla větší dynamiku a víc mě bavila, seriál si pořád drží dobrou atmosféru, dialogy už mají svoje myšlenky a baví mě, zajímavá akce částmi, ukázali se konečně dráčci a kupa nových postav. Příběh sice se moc nikam nehejbe, Starkovic holčina zdrhne a za celý seriál její postava se nikam neposune, to samý Jon a možná i Den. Daleko víc sem si už oblíbil trpaslíka Tyriona. Uvidím kam se to bude dál rozvíjet. ()

gemi

Neskutečně ukecané, roztahané a nudné, o dost nundější než první série. Ale z nějakého důvodu mě zajímá, co se bude dít dál. Skoro všichni jsou sice vyčůraní, falešní a intrikánští šmejdi, kteří při nejbližší příležitosti vrazí meč do vlastního bratra, ale člověk si k nim stejně dokáže vytvořit nějaký vztah. Nebo aspoň postoj. Kdyby okolo seriálu nebyl takový hype, asi bych to vzdal. Ale dívám se ze studijních důvodů - snažím se pochopit, proč tu všichni hážou ty pětky, co je na seriálu tak geniální. Zatím mě nic nenapadá. ()

Hpatrik

Stejně opojné a kvalitní jako první série, děj se ale roztříštil mezi daleko více postav, a ztratil trochu na dynamice. Trochu si to ale u mě pokazily závěrečnou bitvou a přípravami na ní, kdy se všichni chovali, jako kdyby se nic podstatného nedělo. Ale co naplat, teď už jsem jejich, plně odhodlán to dokoukat celé, i se všemi jeho nedostatky. ()

MsUtahraptor

Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10 ()

• Název epizody Valar Morgulis znamená ve vysoké valyrijštině: „Všichni muži musí zemřít.“ Je to tradiční rčení v Essosu a obvykle se na něj odpovídá „Valar Dohaeris“ neboli „všichni muži musí sloužit“, což je také název první epizody třetí série. (mikki089)
  • Jorah Mormont (Iain Glen) řekne Daenerys (Emilia Clarke), že její draci nejsou její děti, jelikož je nekojila, protože „to jsou draci“. V knižní předloze ovšem Daenerys skutečně kojila své draky poté, co se vylíhli. (mikki089)