Na rody Starků a Lannisterů čeká první společná bitva. Tyrion Lannister do boje jako spojence vede těžko předvídatelné barbary. Robb Stark s matkou Catelyn uzavírají kvůli pomoci v jejich válce obchod se starým spojencem Lordem Freyem. Divoký Khal Drogo umírá, a Daenerys udělá k záchraně svého manžela zoufalá opatření. K hrůze khalasar – kmenu – přitom využije zajatkyni Mirri, která provozuje krvavou magii. Starý Aemon Jonovi odhalí svoji identitu – patří k rodu Targaryenů, stejně mu připomíná neúprosnou cenu loajality k Noční hlídce (protože trestem za opuštění Zdi je smrt). Ned Stark před lidmi falešně přizná přijetí Joffreyho jako právoplatného krále, aby zachránil život svým dcerám. Jeho osud tak leží v rukách nového krále Joffreyho Lannistera. (Česká televize)

Necrotongue

Další kvalitní epizoda, která divákovi přinesla slušné množství informací o jednotlivých postavách, došlo i na druhou návštěvu lorda Varyse v Nedově cele, jež byla podobně zajímavá jako ta první. Tvůrci ukázali pěkně zákeřný smysl pro humor a zároveň schopnost ušetřit peníze, když nechali proběhnout obě bitvy mimo záběr, to oceňuji, tím mě fakt dostali. ()

Anderton

Už sa zdalo, že budeme svedkami prvej epickej vojnovej scény, ale nebolo nám to dopriate. Najväčším prínosom je príchod slávnej to nemecko-tureckej bývalej pornoherečky Sibel Kekilli na scénu, známej samozrejme aj z "normálnej" filmovej tvorby. Už som myslel, že tentokrát sa uchýlim k trom hviezdam, ale nakoniec bol záver epizódy nesmierne silný a pripravil nás na to, že v seriáli môže hocikedy hocikto zomrieť a že nikto tu nedodržiava žiadne pravidlá, o sľuboch ani nehovoriac. ()

Kaka

Předposlední epizoda plná emocí, zajímavého barbarského resuscitačního rituálu a strhujícího finále, zřejmě nejzásadnější scéný celé první série a zároveň pravděpodobně nemilosrdné naznačení směru kam se Hra bude skutečně ubírat a jak se bude s postavami zacházet. ()

buzzwoody

Legendární díl, který skutečně udává směr, jakým se Hra o trůny bude v příštích sériích ubírat. Ned nás opouští, vyprovázen perfektně natočenou poslední scénou, která bere dech i na páté shlédnutí. I kromě úžasného finále je však epizoda našlapaná, Tyrionova nepovedená bitva mě vyloženě rozesmála a skvělé bylo i odhalení mistra Aemona, linka Khala Droga se však bohužel ponořila do největšího hnoje, do jakého jen mohla. ()

mima33

Po skvelej časti sa znovu zošuchli s kvalitou epizódy dolu. Zbytočné kecanie tomu príbehu vôbec neprospieva. Chystajú sa na vojnu, potom konečne bojujú a, samozrejme, tvorcovia nás o to ukrátia. To by som im aj odpustila, ale že ma ukrátili o pohľad na zajatie Králokata im neodpustím a pre to také nízke hodnotenie. ()