Král Robert Baratheon se s přítelem Nedem Starkem pohádají o to, jak by měli jednat s nebezpečnou aliancí Targaryenů a divokých Dothraků. První podporuje zákeřné odstranění Daenerys, zatímco druhý dává přednost čestnému řešení a vyčkávání. Ned Stark náhodou odkrývá tajemství vztahu mezi královnou Cersei a jejím bratrem Jaimiem. Zpráva o únosu trpaslíka Tyriona Lannistera se zatím dostává až do Králova přístaviště. Ukazuje se, že nebezpečí číhá i v ulicích města, Jaime Lannister právě zde napadne králova pobočníka Neda Starka. V téže době Catelyn dorazí se zajatým Tyrionem do Eyrie – Orlího hnízda, kde se setkává se svojí pološílenou sestrou Lysou. (Česká televize)

buzzwoody

Příběhová část Hry o trůny má nesporné kvality. Všichni však ví, že jen na tohle by seriál nikoho neutáhl. Proto v tomto díle konečně vytahuje svůj největší trumf, a sice akční scény. Máme tu krátký souboj bratří Cleganů, přepadení horských kmenů s Tyrionem a jeho smrtícím štítem. Nejlepší z nich, Neda proti Jaimemu, tu máme však ponechanou jako lahůdku na konec, od níž to ovšem s postavou chudáka Neda půjde jen z kopce. ()

JohnMiller

Už sa to začína riadne zamotávať. Moje predstavy o klanoch, ktoré pôjdu spolu do vojny sa touto epizódou zrútili. Ned Stark skončil, a to som si myslel, ž on bude postava, ktorá bude ťahať všetky boje, mýlil som sa. V tomto seriály sa fakt nikomu nedá veriť. Niektoré postavy, ktoré sa tvária kladne sú záporne a naopak, vyvíjajú sa. ()

Kaka

Famózní díl. Dechberoucí scény Orlího Hnízda skýtající obrazovou opulenci klasických velkofilmů, skvělý souboj Starka vs Lannistera a celkově dějově velmi hutný díl, ve kterém se figurky na šachovnici posunují velmi rychlým tempem kupředu. Většina příběhu se točí kolem problému v hlavním městě, divošská část tentokrát nedostává prostor vůbec. Vyvážená a hutná epizoda. ()

Anderton

Jedna intriga za druhou a akási prelomová časť, kedy je zrejmé, že cesty späť k mieru už niet a za chvíľu prehovoria zbrane. Zatiaľ ide iba o súboje medzi zopár mužmi, ale to sa čoskoro zmení. Podstatné však je, že tieto intrigy sú zaujímavé, naberajú na obrátkach a divák sa nevie dočkať, ako sa to celé bude vyvíjať. Najlepší moment epizódy je záverečný súboj medzi Beanovou a Waldauovou postavou, tam je napätie vyhrotené do maxima a nenávisť už šľape na najvyššie obrátky. ()

castor

Je patrné, že motorem mocenských zápasů několika rodů budou vztahy, intriky a dialogy, ale nic z toho mě zatím příliš neoslovilo. Král se rozhádal s Nedem Starkem, zajatý trpaslík (a mistr v umění přežít) Tyrion se bude muset činit a znovu baví impulsivní dcerka Arya. Akce přibylo, dočkáme se vydatnějšího řinčení oceli, celé to působí epičtěji, i obrazově je to lepší. Nezbývá než věřit, že se všechno o pár bodů zlepší, i když nemalá oddaná skupina fanoušků je (byla) evidentně spokojená. ()

• Epizoda je věnována Caroline Benoist, trenérce zvířat pro seriál, která během natáčení zemřela na prasečí chřipku. (mikki089)