Do studeného Zimohradu náhle přijíždí celá královská rodina navštívit Lorda Eddarda „Neda" Starka. Jeho starý přítel a král Robert Baratheon za ním přichází s nabídkou, kterou bohužel nemůže odmítnout. Catelyn, Nedova žena, dostává vzkaz od své sestry Lysy, s jehož pomocí by mohla obvinit některé členy královské rodiny z vraždy. Malý Starkův syn Bran učiní nečekaný objev, bude ho to málem stát život. V téže době mladý princ Viserys, patřící k sesazené královské dynastii Targaryenů, tajně vytváří nepředvídatelnou alianci s vidinou zisku vysněného Železného trůnu. Divokému válečníkovi, Khalu Drogovi „přenechává" za manželku svou sestru Daenerys s tím, že jej vojensky podpoří... (Česká televize)

buchannon

Pustil jsem si jen první díl, a musím napsat, že takto vyhypovaný seriál na mě vůbec nezapůsobil. Je tu jakási snaha o kvalitní fantasy, ale na rozdíl od opravdu kvalitní fantasy (Pán prstenů, Hobit a Harry Potter) je toto megalomanské dílo jaksi natáhnuté (když si představím, že bych měl sledovat celý seriál) a příběh na mě nepůsobí nijak poutavě ani převratně a nemůžu se zbavit dojmu obyčejnosti. Prosím, ať mě nikdo nekamenuje, vím, že hodnotit po prvním dílu je ukvapené, ale tomuto seriálu prostě šanci nedám. P.S.: Opravdu nechápu, kdo má čas sledovat všechny ty seriály, opravdu nechápu. Něco mi říká, že ani tento by mě určitě nezaujal. ()

Kaka

Úvod strhující, poté se tempo trochu zpomalí, přece jen je potřeba diváka vsunout do epické kulisy všech národů s hlavními hrdiny a území. Mystická atmosféra špinavého středověku vynikající, titulky na jedničku, hudební doprovod rovněž impozantní. Tváří se to celé jako sandálový spektákl za 150 mega a přitom je to televizní minisérie. ()

castor

Dost se tu tlachá, dost tu vyskakují bradavky, dost se tu dělají ramena. Užvaněnců je spousta, každý druhý se tváří, že buď přespává v knihovně, nebo že jeho slova změní fungování říše Sedm království. HBO s ambicí konkurovat kinoprodukci dospělým seriálem strhla davy, kteří budou sledovat osudy (zatím hlavně) čestných Starků a bohatých Lannisterů, Docela je cítit studiovost, neříkám, že to vypadá lacině, ale peníze šly spíš do rekvizit a kostýmů, z nějaké velkoleposti na zadek nesedám. A docela drhne i tempo. Ale uvidíme. ()

Anderton

Ako posledný žijúci tvor na Zemi som sa odhodlal vyskúšať trochu z tohto televízneho fenoménu a zistiť, či sa mu venovať aj ďalej. Tvorcovia umne nadávkovali predstavovanie zrejme všetkých najdôležitejších postáv, ktoré je prehľadné a ukázali nám aj to, v čom by malo tkvieť kúzlo seriálu. No a to je brutalita, sex, politické intrigy a v budúcnosti snáď aj megalomanské sekvencie. Nakoľko mám pravdu, sa snáď presvedčím už v ďalších dieloch prvej série. Zatiaľ po pilote vysoká spokojnosť. ()

mira007

Tento seriál mne minul, tak jsem dnes dal první díl a musím přiznat, že tahle středověká rytířská fantasy začne ve vysokých obrátkách - uřezané těla, nahatý ženský, skvělá výprava a solidní obsazení, jenže podtrženo sečteno už hned v prvním díle to neudrželo mou pozornost a já se v tom trochu ztratil. ()

• Pôvodne bol do úlohy Illyria Mopatisa obsadený Ian McNeice, ale keď došlo na pretáčanie pilotného dielu, musel byť kvôli problémom s rozvrhom nahradený Rogerom Allamom. (Macejko)
  • Scéna, v ktorej sa všetci v Zimohrade zhromaždia, aby privítali Roberta Baratheona (Mark Addy), je jedinou scénou v seriáli, kde môžeme vidieť rodinu Starkovcov celú pohromade. (martin1m2)
  • Původní verze pilotního dílu, v níž hráli řadu postav jiný herci, nebyla nikdy odvysílána, ani zveřejněna. (fabecc1222)