Suzanne je čtyřicátnice, žena doktora, matka dvou teenagerů, která žije na jihu Francie. Její nudný, měšťácký způsob života ji ničí. Rozhodne se vrátit ke své původní práci fyzioterapeutky, ve které byla skvělá, dříve než se rozhodla život věnovat výchově dětí. Manžel souhlasí a navrhne vybudovat její ordinaci vzadu za domem. Stavby se ujme dělník Ivan, bývalý vězeň. Když se s ním Suzane poprvé setká, je pohlcena náhlou a zničující přitažlivostí. Vzdá se všeho a zcela se oddá všepohlcující vášni. Jeden okamžik jí však stojí v cestě: ROZCHOD s manželem... (oficiálny text distribútora)

Huguette

Mám obrovský problém s přijetím celé konstrukce příběhu...jednání postav mi připadalo velice nelogické nebo hloupé, nedokázala jsem se s tím ztotožnit ani málo. Měla jsem pocit, že hlavní nápad filmu byla ta "dramatická" závěrečná scéna a zbytek se snažili uplácat, aby to tak nějak k tomuto závěru vedlo.... chápu vášeň, chápu hormony, chápu nudu a prázdnotu a snahu o její zahnání....ale to "jak"...to bylo - dle mého vnímání - hloupé. V podstatě cokoliv mi bylo na filmu nesympatické, nehodící se a iritující. ()

DannyBoy80

Nemám rád tyhlety šílence co se kvůli vztahu dokážou i zabít. To už by měla být nějaká diagnóza na to. V krátké době druhý film o tomtéž, první byl Můj Král. Jakože poblouznění je krásná věc, nicméně totálně u toho vypnout mozek, prostě může vést k tomu, že se člověk chová jako debil. Ať už je to on nebo ona. ()

Porp

Autorka scenáru a režisérka v jednej osobe musí byť veľkou fanúšičkou červenej knižnice, podľa spôsobu akým v tomto filme uvažujú muži. V reálnom svete by zabezpečený doktor neveru manželky videl ako príležitosť na začatie si romániku s mladou sestričkou a podobne aj remeselník v zrelom veku, ktorý ma už evidentne čo-to za sebou, by takmer päťdesiatročnú ženu vnímal iba ako dočasné spestrenie svojho intímneho života. Ale budiš! Adresát tohto príbehu je viac než jasný. V takom prípade film ako celok celkom dobre funguje. Zábavné je hlavne sledovať peripetie dvoch aktérov nevery pri zháňaní obživy, ako aj ich odhodlanie znášať polená, ktoré im neustále hádže pod nohy vyčiňajúci paroháč. Film o neúvaženosti konania v červenom obale. ()

claudel

Po Neuilly jsme s mojí milou opět zvážněli a zavítali do MK2 Hautefeuille a nechali se unášet svižným psychologickým dramatem. Dovoluji si nabídnout srovnání s filmem Regrets, oba snímky spojuje blízké datum premiéry, přítomnost Yvana Attala a podobné žánrové a dějové zaměření. Po všech stránkách vítězí Partir. Především staví na vynikajícím scénaři, scénarista přesně věděl, co chce a jak děj vygradovat do závěrečného finále. Místy mi to zavánělo Truffautem a konec naopak Chabrolem. Při závěrečných titulcích jsem zjistil, že bylo ve filmu použito několik skladeb z filmu Žena od vedle, takže jsem se nemýlil v tom, že se tvůrci v Truffautovi inspirovali. Úsměv na tváři mi vyvolává fakt, že tohle francouzské drama je reprezentováno skvělými výkony Angličanky, Španěla a Izraelce :-) ()

cerbygerby

Noo nevim.. podobný děj jako u jiných podobných filmů, ale tady mi vadilo herecké obsazení, tedy spíš to mužské...Lopéz mi tam tedy za toho milence vůbec nesedl a K.S. Thomas byla docela odvážná v těch letech.. a někde jí to docela i slušelo. Takže když to vezmu s tím bláznivím koncem, tak jsou to průměrné 3* ()

• Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)