Nanynka je milé a hodné děvče, v celém širém okolí neumí upéct nikdo tak dobré koláče, jako jsou ty její. Však ji také víla Dobruška odměnila kouzelným šátkem. Když ho rozprostře a vysloví kouzelná slova, je na něm koláčů bezpočet. Nanynka se pohádá se svým milým Lojzíkem a on se rozhodne jít do světa. Na cestu mu dívka dá kouzelný šátek. Mnohá dobrodružství Lojzík prožije, než se stane králem a svou Nanynku si vezme za ženu… (Česká televize)

Pitryx

Jednoduchá pohádka s trošku těžkopádným dějem. Scénář byl asi psán za pochodu, jinak si to neumím vysvětlit. Přesto je to milé ku odpočinku. ()

panjosef

Příjemná a sympatická krátká televizní pohádka, ač není nijak novátorská a mne byla dosud prakticky neznámá než jsem na ni náhodou narazil. Je v ní spousta znázornění různých dobrých a špatných vlastností člověka a vše podané tou milou a nenucenou dětskou formou, která je podobným pohádkám vlastní. Se super hereckým obsazením, skvělá je hlavně mladá Simona Stašová jako sympatická copatá Nanynka a Jaroslava Valerie Schallerová (hehe :-) ) jako kouzelná víla. Moc fajn filmík, mne navíc bodnul a pohladil o to víc, když jsem jej sledoval večer po hafo náročné a hlučné silvestrovské kalbě :-) (komentář psán 1.1. 2011 ve 23:55) ()

otík

Černobílá hodně krátká klasická televizní studiová pohádka o Nanynce, která uměla péct úžasné koláče, a Lojzíkovi, který dostal na cestu do světa kouzelný ubrousek. Prostá a jednoduchá pohádka se vyznačuje nějakou tou písničkou, milým humorem a tradičním herectvím pana Lipského. Hezké, ale ničím zvláštní. Hudba: Jiří Václav ()