Ve Švédsku je národním sportem číslo jedna pochopitelně lední hokej a celkově zde požívají sporty hrané hokejkami vážnosti jako málokde jinde. A tak i nezaměstnaný mladík Fredrik hraje, ale po jedné větší pitce a hlavně po drtivé prohře ve florbalu pochopí, že je čas na životní změnu. Jedna z legrace myšlená sázka jej nakonec dovede ke sportu, pro který projeví nečekaný talent - k synchronizovanému plavání. To se stane jeho velkou vášní. A co víc, nejen že se Fredrik nadchne pro myšlenku, že by mohl být elitním akvabelákem, ale zároveň se rozhodne do tohoto projektu natáhnout i všechny své florbalové spoluhráče a kamarády. Má totiž v hlavě kolosální plán. Už zanedlouho se v Berlíně odehraje mezinárodní mistrovství, kterého se Fredrik chce nejen zúčastnit, ale zároveň by jej, společně se svými kolegy v plavkách, nejraději vyhrál. Šílené? Ano, je to výzva. Ale právě díky takovým je život jedno velké dobrodružství. V hlavní roli švédské sportovní komedie, jenž navazuje na odkaz britských hitů Do naha! a Dohola, přichází oblíbený švédský herec Jonas Inde. (oficiálny text distribútora)

Olík

Do Naha! po Švédsku, s tím rozdílem, že partička bývalých, celkem úspěšných florbalistů se oproti svým britským předchůdcům nehodlá stát striptéry, ale svoji další realizaci vidí v přiléhavě elastických nohavičkách akvabel (přesněji řečeno, krasoplavců)! Přirovnání k anglické komedii z roku 1997 je tedy nasnadě, ovšem přímí souboj na dojem by Krasoplavci na plné čáře (nebo pro ně vhodněji na body od rozhodčích) prohrály. ()

freddy

Šílený nápad, který zřejmě nebude fungovat, říkal jsem si před zhlédnutím tohoto filmu, když jsem znal jeho námět. Šílený nápad, který tvůrci filmu proměnili v docela atraktivní a vtipnou podívanou, říkám si nyní, když jsem film viděl. Humor mi přišel v tomhle případě podobný jako v jiné švédské komedii Kopps (Policajti), kterou jsem před pár lety (no spíše před delší dobou, ono už to je sedm let) viděl v kině a která mi tehdy hodně sedla a pobavila, stejně jako dnes tento film. Ono vůbec vůči severským filmům mám po pozitivních zkušenostech s nimi docela náročné požadavky, ale komedie Krasoplavci si s mými nároky poradila naprosto hravě a já můžu zcela upřímně říci, že jsem se dost dobře bavil a uplynulo to tak rychle, až jsem se divil tomu, že už je konec. Nebo spíše jsem neočekával, že konec zůstane otevřený, což je vlastně asi jediné zklamání, které mi film připravil. Víte, já rád používám svou představivost, ale pouze při čtení knížek, pokud se koukám na film, tak je snad jasné, že představivost u filmu používat nechci, tím pádem očekávám film s pevným závěrem. Ale to je jediný nedostatek, jinak jsem výsledkem skutečně velmi potěšen, příběh o tom, jak jednoho muže napadne stát se mužskou akvabelou a založit švédský národní tým mužských akvabel, to je nápad, ze kterého tvůrci filmu dokázali vytěžit maximum. A protože film se mi líbil, tak ho neváhám taky patřičně ohodnotit, je to za čtyři hvězdy. ()

lenuse

Sice tu Jonas Inde vypadá lépe než obyčejně, ale to nestačí, aby se z tohohle příběhu o akvabelácích stala zábavná podívaná. Takové obyčejné sportovní schéma. A žádná plavecká pastva pro oči. Na to je lepší olympiáda. :-) Zas tak zpola se mi to líbilo. Ještě, že tam byl ten Fin. ()

jhrasko

Keby /sme/ chlapi demonštrovali krízu stredného veku radšj farbením ofiny či piercingom kdekoľvek než krasoplávaním. Je možné, že trvalo hodinu čistého času, než som sa z chuti zasmial ?! A to len vďaka tomu, že sa na scéne objavil FÍN Jarmo Karvinen. Celkom smutné konštatovanie (na komédiu). ()

Malarkey

Zkušení florbalisti, chlapy, který už nikdo nechce, dostanou nabídku. Nabídka, která s florbalem nemá vůbec nic společnýho. Nabídka, při který navlíknou neskutečně těsný hadry a budou ve vodě čarovat piruety. U chlapů to má docela svoje kouzlo, u těch nad sto kilo ještě větší. Nakonec je to ale uplně normální komedie, která ničím nepotěší ani náladu nezkazí. ()