V roce 1589 se na palubu lodi, plavící se po volném moři, přehoupne kapitán Fritton, muž který změnil Černé moře v Rudé a okradl proradného lorda Pomfreye. Lord Pomfrey se zaváže, že jej za jeho čin bude pronásledovat dva roky, dvacet let, klidně i čtyři sta dvacet let. O čtyři sta dvacet let později se ocitáme na internální škole St. Trinians, v místě, kam se ani policie neodváží. Nový rok přináší nové profesory, nové studenty a samozřejmě také nové nepřátele. Sir Piers Pomfrey, potomek lorda Pomfreyho, nemá rád ženy, obzvláště pak ty z Frittonova rodu. Vloupe se do školy a ředitelce Frittonové přímo pod nosem ukradne prsten, který jej má dovést k legendárnímu Frittonovu pokladu. Něco takového si ale holky ze St. Trinians rozhodně nenechají líbit a tak se v čele s Annabell Frittonovou (Talulah Riley) vydají získat poklad a zničit sira Pomfreye. (whampingwillow)

Jara.Cimrman.jr

Pirátský návrat mezi "studentky" St. Trinian's dopadl celkem slušně. Holky neztratily nic ze své dravé sexuality a Everett s Firthem si to vyloženě užívali. Příběh je sice ještě o stupínek tupější, než v předchozím díle, pirátská zápletka je na něj naroubovaná poněkud násilně a tajné bratrstvo na můj vkus příliš často využívá vrtulníky či zásahové jednotky, ale na druhou stranu se sukně natřásají v rockovém tempu a tento vychytralý pudový trik mi neumožňuje jít s hodnocením níže. Jsem prostě jen obyčejný chlap, kterého nemůže rozházet zjištění, že Shakespeare nebyla muž. ()

vesper001

Holčičí mission impossible s odkazy na kultovní filmy je sice vykonstruovaná z mírně vratkých kostek, kdo ale touží po autentickém dokumentu o britském školním systému, nechť si pustí Harryho Pottera. Školačky jsou trochu líp prokresleny (a nemyslím jen osvětlením), Geoffrey by svou šermířskou technikou parádně zchladil i celý pluk mušketýrů, takže shakespearovské postavy si dává k svačině (není divu, když tihle dramatici nejsou tím, čím se zdají být). Ředite(ka) má koule, hudba je pořád fajn a lepšího Heathcliffa než v podání Oscara jsem neviděla. :) ()

Dharter

Asi třicet minut to šlo, pak ale scénárista nevěděl jak dál, takže pokračoval v extrémnějším parodování, nebo vykrádání prvního filmu (Holky z naší školky). Jednička byla dobrá dost, a velmi se mi líbila (až na tu mužatku, co byla ředitelkou školy). Dvojka je naprostá katastrofa. A to jsem rozpoznal hned na začátku a přeskakoval v ději, a vyhledával Juno Temple. Feministická zbytečnost, a pouze Juno Temple mi tam přišla normální. ❌ ()

becki_tu

Kadence vtipů a hlášek není taková jako v jedničce a hlavně chybí výrazný osobnostní prvek v podobě Gemmy Arterton, která tu má pro sebe jen pár minut. Na druhou stranu jde pořád o slušnou britskou komedii s fůrou známých hereckých tváří, z nichž nejvíce potěšil David Tennant jakožto hlavní záporák. ()

Psema

Oproti jedničce o něco lépe natočená, ale paradoxně i z toho důvodu těžká slabota. Mimózní zápletka sice nechybí ani tentokrát, jenže skutečně vydařené vtipy by se daly spočítat na prstech jedné ruky a ono kouzlo "anarchistické školy" se i přes nové přírůstky nepovedlo ani z poloviny zreplikovat. Bez Gemmy to zkrátka není ono, a těch pár minut jejího camea je možná fajn, ale úděsně nudný zbytek nespasí. Firth s plnovousem má ovšem náběh na kult. Škoda, že celek samotný bych napodruhé bez mentálního kolapsu nedal. ()