V roce 1589 se na palubu lodi, plavící se po volném moři, přehoupne kapitán Fritton, muž který změnil Černé moře v Rudé a okradl proradného lorda Pomfreye. Lord Pomfrey se zaváže, že jej za jeho čin bude pronásledovat dva roky, dvacet let, klidně i čtyři sta dvacet let. O čtyři sta dvacet let později se ocitáme na internální škole St. Trinians, v místě, kam se ani policie neodváží. Nový rok přináší nové profesory, nové studenty a samozřejmě také nové nepřátele. Sir Piers Pomfrey, potomek lorda Pomfreyho, nemá rád ženy, obzvláště pak ty z Frittonova rodu. Vloupe se do školy a ředitelce Frittonové přímo pod nosem ukradne prsten, který jej má dovést k legendárnímu Frittonovu pokladu. Něco takového si ale holky ze St. Trinians rozhodně nenechají líbit a tak se v čele s Annabell Frittonovou (Talulah Riley) vydají získat poklad a zničit sira Pomfreye. (whampingwillow)

Wade

Pokud porovnám první a druhý díl je jasný vítěz jednička, protože tohle byla oproti ní nuda. Dvojka už jednoduše není ten správný chaos a nemá pořádný spád. Přišlo mi jako by se dvojka snažila až moc vyrovnat jedničce, ale to jí spíš uškodilo. Škoda čekal jsem od toho o dost víc tak možná proto tak nízké hodnocení. 30% ()

filmmovier

Ten film je fakt totální konina, což, pokud náhodou nepoznáte v průběhu, tak na konci už vám bude všechno jasné. Protože, přátelé, Shakespeare přeci byl(a) žena. Zápletka je, jak asi tušíte, řácky debilní, jenomže na druhou stranu je to fakt docela sranda. Holky jsou nehorázně sexy, Rupert Everett jako ředitelka školy je naprosto fantastická a Colin Firth si to taky celkem užíval. A David Tennant je famózní záporák, vynikající postava. A to karaoke na konci bylo parádní, skutečně super závěr. Pobavilo mě to (i když kvalita a množství vtipů je diskutabilní), ale ten film se nebere příliš vážně (a ani herci ho tak neberou), takže je to ve výsledku příjemná podívaná, kterou ale už znovu vidět nepotřebuji. A vlastně nepotřebuji vidět ani jedničku. Jenomže herci jsou tady tak famózní a skvělí, že se vám to alespoň v tomhle směru musí líbit. A holky to pravděpodobně nejspíš budou rovnou uctívat. Za mě 60%. ()

Psema

Oproti jedničce o něco lépe natočená, ale paradoxně i z toho důvodu těžká slabota. Mimózní zápletka sice nechybí ani tentokrát, jenže skutečně vydařené vtipy by se daly spočítat na prstech jedné ruky a ono kouzlo "anarchistické školy" se i přes nové přírůstky nepovedlo ani z poloviny zreplikovat. Bez Gemmy to zkrátka není ono, a těch pár minut jejího camea je možná fajn, ale úděsně nudný zbytek nespasí. Firth s plnovousem má ovšem náběh na kult. Škoda, že celek samotný bych napodruhé bez mentálního kolapsu nedal. ()

Martinibaby

V podstatě je to strašná kravina, ale když má člověk aspoň trošku smyslu pro tenhle druh humoru a náladu, tak se to dá i ocenit :) Oproti prvnímu dílu je dvojka místy malinko slabší, a kdyby v osazenstvu žaček zůstalo víc slečen z jedničky, taky bych se nezlobila, ale i tak jsem se docela nasmála a zrelaxovala se trochu, protože myšlenkově náročné to opravdu nebylo :) A super soundrack. ()

suzanne1997

Podle mě bylo tohle pokračování stejně dobré, jako jednička. Přiznám se, že jsem o něm až do dnešního dne nevěděla a hned jsem se na něj musela podívat. Líbil se mi a docela jsem se nasmála. Holky ze St Trinian¨s umí docela dobře překvapit. Ten nápad s legendou i se Shakespearem, hlavně s tou jeho hrou, to nemělo chybu. Není nic, co bych filmu vytkla, je stejně originální a má šťávu. Proto jej doporučuji, jednu výhodu přitom má. Nemusíte se dívat na jedničku, aby jste jej pochopili a porozuměli mu. ()