Je jen jediná cesta ven - vyhrát.
Charlie Nash je expert na testování video her a celé dny tráví v práci, protože se stále nedokáže vyrovnat s tragickou smrtí přítelkyně Kate zastřelenou policistou Ronaldem Hobbesem. Jednoho dne obdrží záhadný balíček s novou video hrou „Gamebox 1.0“. Instrukce Charlieho nabádají, aby vyfotografoval své přátele, kteří se tak stanou herními postavami. Zaujatý Charlie vybere Hobbese jako zápornou postavu. Jakmile je vše nachystáno, Gamebox 1.0 říká: „Jak jednou začneš, už nemůžeš ven“. Fascinovaný Charlie mačká tlačítko START, a napínavé dobrodružství začíná. (oficiálny text distribútora)

Han22

Škoda že v tom nebylo více peněz na lepší grafiku, mohl to být dokonalý film. I takhle je to ze všech herních filmů jasně nejzábavnější podívaná od pařanů pro pařany. Hrdina je správný nerd s podobnými kámoši, záporák je brutální bad-ass killer, který se svým mečem odráží kulky i lasery a kosí zombíky i ufouny, odkazů na hry spousty (včetně detailů jako doplňování zdraví, měnění munice a third a first person pohledy) a každému, kdo někdy přičichl k sérii GTA musí připadat první segment "Crime Planet" velice povědomý. Veliký plus za to, že hrdina tráví většinu docela krátkého filmu ve hře a že celý film je jasně cílený na herní maniaky, nikoliv na mainstream. BTW: Tak jako u her nezáleží na grafice, ale hratelnosti :-) ()

drankeryth

Film o pocitacovych hrach a o zahadnej hracej konzole, ktora je az neuveritelne skutocna. Co sa tyka pocitacovej grafiky je na predpotopnej urovni velmi stareho vzhladu. V tej sa Charlie dostal do mesta zlocinu, kde mi to trochu pripadalo ako vystrihnute z hry GTA, ale myslim to ukradnutie auta a ulohy. Na velmi ubohej urovni boli akoze tie zombie, ked sa Charlie dostal do vyssej urovne. To boli teda uboziaci. Vyzeralo to skor na sposob ninja bojovnikov mixnutych chodzou podobajuci sa na opice. A ta kamera bola hrozna, normalne ma z toho oci boleli. Velmi odpudzujuce:( A ten hlavny zloduch bol fakt sikovny, ked dokazal katanou odrazat gulky bez najmensieho problemu. Nakoniec to schytal a bolo po hre, a aj po filme, ktory sa dal pozriet, ale zas to neni ziadna slava. ()

Campbell

Hry hraji celkem často, a proto se mi film možná líbil. Pravda efekty(či grafika) byly hodně špatné, ale film je béčko a já to jako béčko taky bral. Herci byly celkově sympatičtí jen jsem měl občas problém s přehravajícím hlavním hajzlem. Příběh sám o sobě není tak originální něco podobného tu už bylo. Nejvíc mě u filmu bavila první část "Svět zločinu" nejméně naopak "Svět zombií". Ty zombie vypadaly opravdu špatně. Hillebrandovy jsou celkem v pohodě režiséři, jen prostě nemají takový prachy, což je škoda protože talent celkem mají. Gamebox je nenásilná blbůstka která možná pobaví, ale bohužel moc šancí tady nemá nýbrž to nemá saomzřejmě dobrý efekty, takže je to automaticky špatné. ()

Caelos

Z filmu jde cítit lacinost na každém rohu, ale to nic nemění na tom, že jsem celý film dá se říct se zaujetím dokoukal. Takhle, kdyby se tématu chopil nějaký "profesionál" s kapsama plnýma prachů, tak by z toho bylo nejspíše drama o Charliem, kterému zastřelili holku a jeblo mu z her. Takhle to ale působí jako laciná amatérská komedie. Nicméně, jako vášnivý hráč pc her musím podotknout, že na některé ne-hráče má tento film špatný vliv a jen to prohlubuje jejich teorii o tom, že každý hráč her je asociální psychopat s vražednými sklony. Takže děcka, bacha na mamky! :) Dvě hvězdičky dávám taky trochu ze soucitu, protože taky hraju hry a taky stále myslím na svou expřítelkyni. I když ji nezastřelili. ()

honajz

Inu, nápad zajímavý, ale zcela otřele podaný, podobných jsme tu již měli několik. Včetně monologů typu "jsem ve hře?", "jsem v reálném světě?", "kde jsem?" Film vznikl v době boomu počítačových her, kdy děti začaly trávit čas virtuálně, a tak jim bylo potřeba říct, že nic není bezpečné, a že ve skutečném světě na vás čekají úžasné holky a princezny a kámoši u grilu s pivem. Některé nápady a triky docela ušly, ale celkově je to dějově dost nuda, protože se v podstatě dá předvídat, co a jak bude dál. A to hlavní, kdo hru poslal, proč, oč jde, jak hra vznikla, se stejně nedozvíme. ()