Každý rok na Vánoce si miliony lidí po celém světě koupí vánoční stromeček. Tento milý krátký film režiséra Jasona Eisenera pak ukazuje, co se stane, když se zdánlivě nevinným jehličnanům přestane toto každoroční kácení přisprostlými dřevorubci a následné zdobení hloupými vánočními ozdobami líbit. Zpočátku pohodovou atmosféru Vánoc překazí horor, na který nejen Ježíšek jen tak nezapomene... (Davies182)

orkadimenza

Velmi povedené a originální pojetí hororu. A to z obou dvou pohledů. V první polovině horor z pohledu stromků, v té druhé z pohledu lidí. Takhle vypadá pořádná Treeevenge. Už jsme viděli spoustu zkažených filmových Vánoc, třeba v Grinchovi nebo Ukradených Vánocích. Ale tohle bylo opravdu vtipné (hlavně v druhé půlce) a smrti byly nejen že nechutné, ale nanejvýš originální. Tolik zakrváceného sněhu jsem ještě neviděl. Super kraťas. ()

Kusko.t2

Predvianočný a následne aj vianočný brutálny masaker, v ktorom ako už názov napovedá, stromčeky vracajú úder svojim stínatelom v období sviatku a pokoja. Pre ihličnany je to však čas teroru, ktorý už nehodlajú ďalší rok znášať. Treba už konečne spravodlivosť zobrať do vlastných vetvičiek, ukoristiť sekery a iné náradie a vykopať tak vrahov lesných porastov ďaleko z lesa, prípadne ich nemilosrdne zamordovať tzv. Fulciho gore štýlom priamo na ulici či v teple domova. Režisér Jason Eisener veľmi trefne a podmanivo využíva okrem neprehliadnuteľnej splatter príchute aj kameru a hudobný doprovod. Nemyslím teraz vianočné melódie, ale ešte mierumilovnejšiu úvodnú a aj záverečnú zvukovú stopu, čo je samozrejme jemná modifikácia hlavnej melódie od Riza Ortolaniho z Cannibal Holocaustu, ktorá jednoznačne dáva tušiť, že sa schyľuje práve ku spomínanému holokaustu. Tentoraz si to podobne ako z čias nacistického Nemecka, vyžerieme opäť my ľudia. ### Treevenge je doposiaľ asi najvymakanejší hororový kraťas, pri ktorom som si skoro roztrhal bránicu, z tých čo som videl. To jedno cucajúce pivko čo som do seba lial počas sledovania, som ku zlepšeniu filmového zážitku vôbec nepotreboval :) Vďaka Jasonu Eisenernovi si teraz zaručene každý predvianočný čas spomeniem na krutý osud ovešanej zelene. STANDING OVATION!!! ()

mysiak

Originalita amatérskych nadšencov nemá obdody...čo je fajn, pretože krvavá pomsta vianočných stromčekov?...tak to sa musí vidieť...krásne brutálne, nenápadný začiatok, o to väčšia pomsta...a riadna pomsta....po vizuálne krvavej stránke skvelé a záverečná bodka s dieťaťom strhujúca....a budúce Vianoce sa rozhodnem či budem mať nejaký ten stromček :D ()

Campbell

No začátek mě dostal když jsem slyšel Theme od Kanibalů, a navíc když do lesa vběhne banda pošahanců co nemají slitování s žádnou větví. Zabíjí všechno!!! Smrky, modřany. Žádný strom před nimy není v bezpečí. A tak se jednou stromy pěkně naserou a pomsta bude sladká. Film je spíše hororovou komedií. Protože ta řeč stromů mě dostala. Ale překvapilo mě gore, Eisener se s ničím nesral a zabíjel všechno, batolata, děti. No prostě všechno. ()

Cechyno4

Jaký jiný horor si na vánoce pustit ?! Přečetl jsem si námět a čekal jsem bídu. Ovšem já se bavil a dostali mě i neskutečné záběry, které jsem jak si v tomto filmu nečekal. Lidské bulvy bylo něco. Ale scéna s dítětem mě už opravdu dostala. Zajímavý námět a jelikož film trvá jen 16 minut je to opravdu dobře koukatelné. Letos po dlouhé době máme živý stromek, i když nevím jestli to byla dobrá volba ;) ()

• V úvode aj v závere filmu hrá legendárny soundtrack z hororu Kanibali (1980). (Marceloo)