Kriminalista

• Nemecko Der Kriminalist
Nemecko, (2006–2020), 105 h 39 min (Minutáž: 55–60 min)

Scenár:

Thomas Jahn, Matthias Keilich, Christoph Busche, Esther Bernstorff (viac)

Christian Berkel, Frank Giering, Suzan Anbeh, Maya Bothe, Janek Rieke, Stephanie Japp, Hans Peter Hallwachs, Sylvester Groth, Peter Kurth, Richard Sammel (viac)

Sympatický policista jde s ohromující důkladností po stopách každého případu. Na obrazovky přichází úspěšný kriminální seriál německé televize ZDF, jehož děj se odehrává v současném Berlíně. V popředí je Bruno Schumann (ztělesňuje jej herec Christian Berkel), sebejistý, sympatický i autoritativní vrchní kriminální inspektor z oddělní vražd, v jehož vystupování se spojuje charisma, šarm i jakýsi nádech tajemna. Má velký smysl pro odpovědnost a spravedlnost, když hledá pravdu o obětech i jejich blízkých. Při vyšetřování neváhá použít nekonvenční metody, také mu nechybí schopnost motivovat účinně svůj pracovní tým bez náznaku arogance a zvůle. Kriminalistická vášeň přesahuje do jeho soukromého života, v němž po rozvodu důležité místo má Dr. Lara Slovjevová z okresního právního zastupitelství. Nejbližšími kolegy Schumanna jsou detektivové Henry Weber a Anne Vogtsová z oddělení vyšetřování vražd. (Česká televize)

Recenzie používateľa Ygnor k tomuto seriálu (2)

Kriminalista (2006)

Zapomeňte na předsudky vůči německé tvorbě. Tohleto je nečekaně příjemné pohlazení s neobvykle dobře obsazeným hlavním hrdinou, který nepřehrává a je z něj cítit nejen policajt, ale i člověk. Hudba také moc fajn. (Když umřel v roce 2010 parťák Bruna (Christiana), herec Frank Giering ve skutečném životě, tak i v seriále alias jako Henry Weber, nechtěl jsem ze začátku přijmout jeho náhradníka Janka Riekeho, ale scénáristé z něho udělali tak neskutečného otloukánka, až mi ho bylo líto a přirostl mi k srdci). Oproti jiným kriminálkám se tady nic nepáře, a děj se valí kupředu jak zrychlený vlak, ale téměř paradoxně i s dobře zvolenými místy, kde slzy a smích mají své opodstatnění. Některé díly, samože smrdí pohádkou, kdy osobně upřednostňuji spíše komorní příběhy, ale je mi vždycky po zhlédnutí jednotlivých dílů tak nějak dobře na duši (na rozdíl od soudobé české kriminální nadprodukce, ze které je mi nevolno) ( … až na čestné výjimky). ()

Otevřené dveře (2017) (S12E10)

Tak to byla šupa! Novější díly po chtěné či něchtěné výměně mých oblíbených spolupracovníků Bruna/ Christiana, už mě tolik nebraly, ale tady si fakt ukradl celý díl pro sebe. Jako bonus vynikající scénář, reálie (jako vždy) a také si sympatický výkon hlavního "podezřelého". mini spoiler --...a vrácečka ala Schimanski, tak to mi klesla čelist. ()