Vraždy mezi muškáty

• Nemecko Mord mit Aussicht
Nemecko, (2008–2022), 35 h 55 min (Minutáž: 45–50 min)

Tvorcovia:

Marie Reiners

Caroline Peters, Bjarne Mädel, Petra Kleinert, Hans Peter Hallwachs, Max Gertsch, Sophie Rois, Christoph Maria Herbst, Friederike Frerichs (viac)

Komisařka Sophie Haasová je z Kolína přeložena na venkov, kde nastupuje jako vedoucí inspekce. Počáteční šok z místních poměrů je značný. A nejen na její straně. Zvlášť když se rozhodne objasnit staré případy. (TV Prima)

noelcoward73 odpad!

Zcela výjimečně hodnotím po 1 zhlédnutém dílu. Tohle má být kriminálka? Prostředí venkova je fajn, ale zpracování je zcela otřesné! Herecké výkony nelze hodnotit, protože herci a herečky nemají co hrát. Na vině je scénář - musel jsem dělat „nápovědu“ a „inspici“ jako se dělá v divadle, protože scénář asi více spoléhá na velkou improvizaci herců - jak jinak si vysvětlit, že textu je tak zoufale málo? Herci se bohužel musí řídit striktně scénářem a divák se pak velmi nudí, protože než se dočká nějaké věty, třeba i v naznačeném vtipu, kterou herci mají říct, tak si sám doplní několika způsoby, jak to říct. Já se strašně nudil. Snadno se dalo předvídat, jak to skončí už asi od půlky dílu (viděl jsem 7. díl). Nedočkal jsem se ani výrazného napětí, vše bylo moc rozvleklé a spoustu naznačeného dokončené jen tím nejjednodušším způsobem. Seriál začal být vysílán po poměrně úspěšném seriálu Zločiny v zahradách, i když zdejší hodnocení o ničem moc nevypovídá (50%). ()

unclejack

Uhm, Vraždy medzi muškátmi sú skrátka jeden nezameniteľný originál. A hoci ide o kriminálny seriál, tvorcovia nasadili ľahší tón, vidlácku atmosféru a hercov, ktorí vyzerajú, že sa na miesto vraždy dostali viac-menej náhodou. Nechápte ma zle - občas je seriál skutočne vtipný a istá absurdnosť mi nijak nevadí, lenže všetko má svoje hranice a tento seriál dostatočne nesplňa ani jednu z úloh, ktoré si vytýčil - baviť a zaujať. Zaujímavý pokus, ako oddychovka ujde, ale to je všetko. ()

black8

Mesto v podobe hlavnej vyšetrovateľky Haasovej naráža na vidiek a tento stret vedie k mnohým vtipným situáciám. Každý diel okrem vyšetrovania vraždy rieši aj malomeštianské zvyklosti obyvateľov tejto na vraždy bohatej vidieckej oblasti. Baví ma to. A okrem pani Haasovej tu tento milý kokteil namiešavajú aj príjemné postavičky Bärbel a Hans. Milý satirický krimi seriál. ()

pupidup

Skvělý seriál na nedělní rána při kafíčku. Tyhle seriály mám ráda - jako třeba i Big Bena. Je v nich krimi zápletka, soukromé vztahy, ale i humor, kdy si Němci sami ze sebe dokáží dělat srandu - to se u nás moc nevidí. Postavy jsou potom tak nějak "lidštější". Také většinou v atraktivní prostředí (u Big Bena to byla malebná bavorská vesnička). A to kvituji. Takže se u toho náramně bavím v dnešním filmovém "tragisvětě" je to světýlko v tunelu. ()

Fenris 13

Parádní vidle! Tento pokus o kriminálku je v současnosti mým nejoblíbenějším guilty pleasure. Skoro bych nevěřil, že si Němci dokážou dělat srandu sami ze sebe. Samozřejmě na klasiky jako je Poirot či Midsommer se to nechytá ani náhodou, to je úplně jiná liga, ale nedělní dopoledne si bez toho takřka nedovedu představit :-) ()

• Vraždy mezi muškáty byly v roce 2014 nejsledovanějším seriálem v Německu.
    (vlaasek)