Moderní variace na klasický příběh Romea a Julie zavede diváka do New Yorku 80. let. Předáci čínské a italské mafie ctí hranice obou národnostních čtvrtí a přísně zakazují svým lidem míchat se do cizích záležitostí. Tento starosvětský přístup však odmítají respektovat ambiciózní mladé gangy, mezi nimiž zuří nekompromisní boj o vliv. V tomto krutém znesvářeném světě k sobě zahoří láskou čínská dívka Tye (Sari Chang) a italský mladík Tony (Richard Panebianco). (J.Connor)

KlonyIlony

Těžko říct, jaký film chtěl Ferrara natočit - o nezávislý film se nejedná, je z něj trošičku cítit komerční motivace, ve výsledku se ale Ferrarův nekonvenční rukopis nezapře. Příběh je možná trochu moc "jednoduchý", jako plus je ale nutno započíst dobrá filmařská práce. Na filmu mi připadá zajímavé, že je vyvážený v ukazování emocí osob na jednotlivých znesvářených stranách (Číňané a Italové). Žádná ze stran nemá morálně navrch, obě zbytečně udržují sociální bariéru, jde jim jen o sobecké zájmy. S tím kontrastuje čistá láska dvou mladých lidí, kteří chtějí tyto bariéry překročit... Jestli je flm hloupý a sentimentální, nebo jestli Ferrara dokázal říct něco víc, ať každý posoudí sám. Pro mě jsou to **** ...už pro tu atmosféru 80. let a uliček China Townu. ()

J.Connor

Óda na 80´s a New York, Ferrara sice rozhodně není ani Scorsese ani Spike Lee, nicméně nelze téhle moderní variaci na West side story upřít solidní atmo, velmi slušnou kameru a hrst působových scén. Já se dobře bavil, nicméně až budu mít příště náladu na 80´s esenci s US / asijskými prvky sáhnu po Scottově Black rain. U nás vydal na VHS VIDEO-SPOJ. Populární stejnojmenný song od Davida Bowieho je o 4 roky starší kdyby něco... ()

Martin741

Velka laska Romea  a Julie v istom americkom meste. Kde ziju dve narodnosti - Taliani a Cinania. Tragicka to bola laska veru, uz len ten zaver stoji za to  : 85 % ()

Paldiny

Parádna predohra gangsterky King of New York. Potešil ma tu šialený Caruso, čo po večeroch za nepríčetného pohľadu páli do okien, či slovne terorizuje chudákov Aziatov. Človeka až zamrzí, že na staré kolená zakrpatel v trápnych kriminálkach. Ale to len taký výkrik do prázdna, hlavné body dáva príťažlivé prostredie dvoch rôznych, do krvi znepriatelených, kultúr a malé svetielko nádeje, pre ktoré nenachádza pochopenie ani jedna z nich. Netreba sa ale báť, romantická linka tu nepatrí k tým sileným, predsa len ide o Ferrarov film. Takže smrad ulice, bitky gangov, vulgárna mluva a najmä absentujúci happyend prehovárajú silnou rečou. A práve za ťažko emotívnych záverečných 15 minút nevidím dôvod prečo šetriť hviezdičkami. ()

Klajnik

Mnohokrát viděný příběh o lásce dvou mladých ze znesvářených kruhů (tentokrát italská a čínská mafie v NYC). Tentokrát je však odvyprávěný velmi povrchně, v čemž tkví důvod, proč je to vlastně poměrný slabý film. Koukat na to jde, natočené je to (jen) dobře, ale není to nijak zvlášť zábavné ani zajímavé. ()