predators

Vemte několik finalistek Miss Hong Kong, strčte k nim nějakého tupce, kterému nebude vadit, že z něj dělají kreténa(vlastně, od čeho tu my chlapi jsme, že? :-)) a máte zaděláno na slušnou komedii. Short Of Love, jak zní anglický název nabízí několik "zamilovaných" příběhů, u kterých jsem se fakt zasmál. 70% ()

Vavča

Občas povedená komedie, jindy se to plazí bez vtipu od ničeho k ničemu. Hlavní představitel, ale rozhodně má určitý komediální talent a třeba z něj bude časem nový Samuel Hui (nejen nízkým vzrůstem, ale vysokou popularitou a hlavně nápaditostí svých fórů).Kočky byly do filmu vybrány dokonale, samozřejmě je nejsympatičtější Angela Baby hrající těžkou altruistku, ale ani Race Wong jako schizofrení baletka/striptérka nezůstává s výkonem pozadu, nebo v roli drsné díky překvapí Kate Tsui, velmi výrazné typy, kéž by se jim všem herecky dařilo skvěle, nejen Angele. Film má rozhodně zajímavé nápady, trhlý humor. Dostávají mě odkazy na filmou sérii A Moment of romance s Andy Lauem, to jsem šel do kolen, ale bohužel je zde dost hluchých míst, nebo nepovedených fórků. Film se dá rozhodně interpretovat i z roviny, jak se obyvatelé HK vyrovnávali s nedávnou globální finanční krizí, odkazy zde jsou, ale film není nějaká falešná moralitka, spíše jsou zde různé narážky, jinak jde o nevinnou zábavu a eskapismus. Jsou to hodně ukouslé čtyři hvězdy, ale po delší době komedie, která má čím zaujmout a z paměti nevymizí. ()