Televizní komedie o jedné klukovské sázce (1980).
Komedie pro děti. Hrdinou je nadmíru upovídaný chlapec, který se vsadí s kamarády, že vydrží celý den mlčet. Toto předsevzetí mu přinese mnoho nepříjemností v rodině i ve škole. Zároveň mu však přinese i poznání, že skutky a činy, vykonané ve prospěch někoho či něčeho, jsou v životě mnohem cennější, než záplava chlubných vět. (oficiálny text distribútora)

triatlet

Výchozí zápletka s bobříkem mlčení je dobrá. Ale vsadit se neuváženě a pak hrdinně mlčet při zkoušení u tabule? To pak ty školní scénky působí spíš jako řetězec samoúčelných gagů - hlavně při hodině zpěvu. Přesto především za slovní "soudružskou" přestřelku soudruha ředitele (Jiří Sovák) a soudruha školníka (František Filipovský), nebo za výkon češtináře (Ondřej Havelka) to jsou poctivé tři ***. Myšlenkové bubliny, které mlčící Zdeněk Hrách, přezdívaný Kecal, vypouští, mají celkem význam a dění vtipně komentují. Magda Reifová v roli sestry hraje přirozeně (je ukecanější než Kecal:-). V konečném hodnocení se odráží ještě hokejová vložka: Hrách, Kozderka a Poskočil jako hokejoví fanoušci sledují totiž Kanadský pohár; zřejmě byl scénárista hokejový fanoušek:-) ()

Hillock

Čistě televizní inscenace podobná bakalářským příběhům. Ano, je to určené především dětem, dospělák si z toho moc nevezme. Nejsem jediný, koho iritovalo, že si scénárista usmyslel, že se u Hrachů nebude zamykat a do bytu se bez problémů dostanou cizí lidé. To mi hlava nebere, jak si někdo může myslet, že i když je film vyloženě pro děti, domnívá se, že jsou úplně debilní a nevšimnou si toho. ()

blackrain

Zaujali mě dospělí herci, i když ti tu byli spíše do počtu, protože tohle dílo je o dětech pro děti. Myšlenkové bubliny hlavní postavy byly opravdu trefné( i telátko boží zabučí, bůůůůůů). Dnešním dětem film ale nebude už mít co sdělit. Doba se hodně změnila. ()

argenson

Poměrně nezajímavá záležitost pro děti, s dětmi, o dětech. Fádní zápletka plus okopírovaný nápad s titulkama jako v Kdo chce zabít Jessii. Co je ale obdivuhodné, jak velcí herci i na malém časovém prostoru v tak nesmyslné inscenaci dokážou podat výkon, do kterého dávají vše a je radost se na ně dívat (Sovák, Filipovský). ()