Nebojte sa tmy

• Česko Nebojte se tmy (viac)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiálny text distribútora)

korbitch22 odpad!

(VOBSAHUJE SPOJLERY) Vykuřho Del Howno vyprodukoval na světlo světa další hororo/pohádko/vizuálový dětincký shit,na režisérskou stoličku obsadil naleštěnou loutku,kterou si ze svého vystuženého křesla jednou rukou s úsměvem na tváři dirigoval a druhou si ho honil.Stejně jako Besson nechce nést rizika svých kolikrát poblití hodných dětí a hází tu zodpovědnost na Krawczyka či Megatrona.Debilní námět okořeněný imbecilním zpracováním a tak vypečenými dějovými zvraty a dialogy,že kdyby neexistoval na dvd rychloposuv vystřelil bych si mozek.Tenhle arci kretén z míst kde vede načos natočil všeho všudy 2 průměrné filmy,kterými zaujal,pak se zbláznil a hororové náměty začal šmrncovat dětinským světem představ a pohádek,ono by to nebylo špatné,kdyby jeho scénáře nesmrděli debilitou už z poštovní schránky Troye Nixeyho.Zatímco 2hým Hellboyem si to jen nahnul,ichtilním Faunovým Labyrintem mě rozdrtil a touhle zhovadilostí dodělal a už nikdy nechci vidět nic,v čem pá tenhle mizerný režisér a ještě mizernější producent/scénárista prsty.Klasický omletý styl vyprávění...děcko něco vidí,tatínek má práci a nechce to vidět,hodná maceška začíná věřit a chápat.Oni totiž původní obyvatelé planety podepsali opoziční smlouvu s papežem,že nebudou papat lidi,když jim sem tam hodíme děcko ke sváče a úplnou náhodou si vybrali jeden jedinej domeček vodkud vylejzaj.Samozřejmě není nic lepšího než bejt v klidu když zahradník vyleze rozsekanej na sračky ze sklepa,s nůžkama zabodejma od kokota k vočičkům a policie nic neřeší,pohodička nehoda.Dceruška dostává hysterické záchvaty,čím dál víc je jasné že tam asi něco bude,ale šupnem jí zpátky do pelíšku,páč ty tuny krve a bordelu po baráku nestačej,to mi se musíme nejdřív podívat na kresbu ve sklepě a až pak nám to docvakne.Když mi to takhle náhodou vcucne do díry starou,prostě odejdu a barák zapečetím.Né vůbec nenajmu desítky bagrů a jeskyňářů,né vůbec nenakoupim desítky světelnejch granátů,halogenů a světlic a né vůbec nechám tam ty mrdky v klidu dál čekat na nějakého trubce s malou dcerkou pro Nebojte se tmy 2.Di do prdele Del Hovne s těmahle imbecilníma kokotinama.které postrádají byť jen jediný aspekt normálního lidského uvažování a logiky.Kdy už proboha někdo natočí mysteriózní horor,který bude pojednávat o nadpřirozených jevech,ale bude vycházet z normálního uvažovaní a poddá to v lidské a důkladné odplatě,či snaze se zlem vypořádat.Konec k smíchu,natočený asi jako další z hovadilá píčovine bez konce,rozumu a logiky v ´´hororovém´´ ale imbecilním klišé.Odpad. ()

Frajer42 odpad!

Neuvěřitelná blbost, která nemá potenciál vystrašit ani malé děti natož kohokoli odrostlejšího. Pohádka o hrozně otravné dívce, kterou přemůže zvědavost a otevře dvířka debilním zubním krysoskřítkům nebo čemusi. Následuje asi hodinka totálního stereotypu, kdy skříťata lákají dívku za nimi do podzemí, ačkoli mají možnost si ji asi 700× vzít s sebou bez jejího laskavého svolení. Aby toho nebylo málo, tak se kolem občas nachomýtne jeden rodič a druhý skoro rodič, kteří se chovají tak moc nepravděpodobně, jako v málokterém jiném filmu. Za celý film párkrát pěkně zavržou dveře nebo něco podobného, jinak není absolutně nic k vidění ani ke slyšení. Pokud chcete ztratit čas, tak tenhle snímek vám nabízí jedinečnou příležitost. Spokojenost zaručena. Guillermo del Toro je prostě nevyzpytatelná bukva, která občas čirou náhodou vyprodukuje něco smysluplného a občas totální sračku. Mám podezření, že nesnáší diváky a činí tak záměrně. ()

petero

Bál som sa, že sa pri tomto filme nebudem báť. Trailer ma totiž nenavnadil. I keď na jeden záťah som ho nedal, na druhý deň (večer) som ho proste chcel dať, čo sa mi pri tých desiatkách hororov ktoré mám rozpozerané určite nestane. Don't Be Afraid of the Dark je proste luxusný svojou atmosférou čo sa akosi pri produkcii od Guillermo del Toro očakáva. Troy Nixey sa snaží aby film mal spád a vidieť v horore spoločne a po dlhej dobe vôbec Guy Pearcea a Katie Holmes tiež stálo za to. Koho irituje Bailee Madison ten sa s ňou asi ťažko sžije, mne sa to však podarilo a tak som si film s miernym napätím strachu o postavy užíval, naviac ten mňamózny koniec. ()

kingik

Ve sklepení jednoho starobylého panství přebývá tlupa malých vražedných bestií, které jsou lidskému zraku dobře skryty. Obývají zamřížovaný krb a běda tomu, kdo je pustí ven. I když jsou citlivé na světlo, vražedné choutky sílí, zvláště když jsou na obzoru noví nájemníci. Malá Sally se svým tátou a jeho přítelkyní vstoupili do jámy lvové. Asi moc nepřekvapí, že výprava má pohádkový až fantazijní nádech. Zkušený divák záhy identifikuje, že se jedná o produkční počin Guillerma del Tora, který současně dodal i nepříliš absorpční a vypilovaný scénář, který kupodivu čerpal inspiraci z jiných filmů. Kreatury by se daly zařadit k příbuzným Gremlins a Critters, ač jsou mnohem digitálnější a strašidelnější. Rodina v ohrožení, to také zrovna není inovativní prvek. O dávné kletbě toho divák mnoho nezjistí. Film je na informace o původu kreatur skoupý. Není objasněno odkud se vzaly, proč jsou tolik citlivé na světlo, ani po kom vlastně jdou. Podstatnou dobu se zdá, že zdrojem jejich zájmu jsou děti, v prologu se to také tak jeví, v moci mají totiž syna původního majitele panství, kterého nutí, aby pro ně zabíjel, respektive požadovaly dětské kelčáky. Nebyl jsem z toho moc moudrý. Když už se zdálo, že si za svoji další oběť vyhlédly nesympatickou Sally, nebyla to tak úplně pravda. Vražd je pomálu. Za celou dobu zaútočí jen na údržbáře. Delší dobu trvá, než se skřeti zjeví v celé své kráse. Většina filmu probíhá tím stylem, že nikdo malé Sally nevěří, že ji chodí navštěvovat příšery. Všechno se to přisuzuje výplodům dětské fantazie. Důkaz, že si nevymýšlela, přichází v závěrečné fázi filmu, kdy se konečně začne něco dít a skřeti se pustí do práce. Obrovská škoda, že film se zběsile rozjel až na závěrečných dvacet minut. Mně se líbila i sekvence, ve které se Sally snaží získat důkaz o existenci kreatur tím, že je vyfotí. Tahle sekvence nepostrádala zajímavě vtipný rozměr, který film osvěžil. Přidat na vraždách, ani bych neřešil scenáristickou nepropracovanost, nelogičnost a slabší originalitu i zvolené tempo. Jenže film nabízí hlavně skvělou detailní výpravu, triková stránka filmu je na schopné úrovni, zdatná kamera i hudba usilují o napětí, herecké obsazení sice nehraje nijak usilovně, ale jména Guy Pearce a Katie Holmes posloužila celku dobře. Film celkově nepůsobí levným dojmem. Tvrzení, že se divák bude bát, moc neobstojí. Nebude se bát vůbec. Bude však ve střehu, co to na něj z té tmy jukne. A nenalíčená Kačka Holmesová to nebude. Takže kdo se alespoň jedinkrát u filmu lekne, má vlastně vyhráno. Ať už se lekne čehokoliv. 60% ()

Sofia

Jediná hororová (a to ještě zubařská scéna - což je u mě vždy zárukou zavřených očí) se odehrává ještě před úvodními titulky, potom už to jde ale bohužel kvalitativně hodně dolů. Jedná se o hodně otřepaný příběh s ještě otřepanějšími logickými kiksy (mrtvoly příšerek zmasakrovaných malou Sally se po domě hromadí, ale natvrdlému tátovi to pořád ještě ne a ne dojít). Jediné, co se na tomhle filmu povedlo, je ten dům a jeho přilehlé zahrady. P.S. A nikdo mi nevymluví, že by na ty tajtrlíky nezabral plamenomet. ()

• Meno „Emerson Blackwood“, postava, ktorá vo filme postavila sídlo, je poctou Algernonovi Blackwoodovi, ďalšiemu spisovateľovi nadprirodzených hororových príbehov. (Arsenal83)
  • Film se měl odehrávat na Rhode Islandu, ale z ekonomických důvodů se natáčel v Austrálii (Mount Macedon a Melbourne). Proto také vidíme ve vedlejších rolích především australské herce. (veronikajel)
  • V runách vytesané varování nad vchodem do podzemí znamená v překladu "Obávejte se". Stejné runy používal ve svých dílech také J. R. R. Tolkien. (Idoviren)