Až na dno

Nejvýznamnější film Abela Ferrary je příběhem o poručíkovi (Harvey Keitel) který chlastá, znásilňuje, prohrává velké částky v sázkách na baseball a bere heroin. Během vyšetřování znásilnění jedné jeptišky začne reflektovat svůj život. Film byl natočen za osmnáct dní a někdy se natáčelo i skrytou kamerou, kvůli tomu, že produkce nezajistila povolení. (dr.Orlok)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,000,022Tržby Celosvetovo $-║ Stratené v preklade je tento film špecifikovaný v skratke, až trošku moc to utopistické samé v sebe, film sa chce hrať na niečo viac než v konečnom dôsledku má, príbeh založený len a len na obscénnostiach nemôže byť výstužou pre celú plochu filmu pokiaľ dej nenaberie nejaký smer a rovnako tak akúkoľvek hĺbku. /25%/ ()

POMO

Film, ktorý baví skôr vzbudzovaním zvedavosti ako bude pokračovať, než že by ste si ho vyslovene užívali. Keitelova kreácia brilantná, ale tomu bahnu do ktorého zapadá, chýba zápletkové vzrušenie. Tri hviezdy s odretými ušami, možno len vďaka memorable scéne s holkami bez vodičáku. ()

kleopatra

Lieutenant je skrz naskrz Bad, masturbuje na veřejnosti se stejnou vehemencí, s jakou se k Ježíši Kristu modlí, bere - úplatky i drogy, šňupe z fotogafie své malé dcery, téměř nemá zábrany. Téměř. Model policajta, jaký by byl Francu Serpicovi posledním hřebíčkem do morální rakve, je zasazen, bohužel, do nevýrazného děje, což je vzhledem k tomu, jak se Harvey Keitel do postavy vcítil, velká škoda. Těžko si představit, kdo z nastupující herecké generace by si na takovouhle roli - se vším všudy - troufl a taky jí alespoň z poloviny tak fantasticky zahrál. ()

Anthony

Postava Harveyho Keitela je opravdu zajímavě nechutná, ale kromě toho, že vidíme poručíka šňupat kde co, masturbovat atd, nic film nenabízí. Je to hodina a půl sledování toho, jak je hlavní "hrdina" v rozkladu, ale já bych chtěl od filmu i nějakou dějovou linku. Tedy Keitel výborný, ale chtělo by to lepší scénář. ()

Superpero

Celý film stojí výhradně na Harvey Keitelovi a je na té postavě založený i dějově. Protože Harvey se s tím teda vůbec nesere. Šňupe, hulí, chlastá, občas i ten herák do žíly si dá, krade, ve vzteku střílí na veřejnosti a když není co dělat tak masturbačně zneužije dvě holky v autě. Potkat takovýhohle policajta bych vám nepřál. ()

Rob Roy

Keitelův herecký vrchol. Abel Ferrara mě začíná zajímat, bezútěšnost a atraktivně dekadentní nálada jeho filmů není pro každého, ale kdo se naladí (protože o příběhu to vážně není, tohle ani Král New Yorku), užije si to. Pocitová záležitost. ()

B!shop

Popravde receno, po vsech tech ohlasech, jak moc to je drsny, coz filmu privodilo skoro kultovni status a s ohledem na to, ze ma pristupnost NC-17 jako porna a navic, kdyz jsem si pustil necenzurovanou verzi, tak jsem to cekal daleko drsnejsi. Jiste, pan porucik je skrz naskrz bad, to bez debat, neni asi minuta filmu, kdy by nebyl na drogach nebo ozralej, neustale neco snupe, kouri nebo si picha, drogy krade z policejniho skladu, sazi na baseball a tak je vecne bez prachu, porad fuckuje a sem tam udela nejakou extra dobytkarnu, typu vyhoneni se pred dvojkou pubertacek, ktery zastavi kuli rozbitymu svetlu a podobne, ale ve vysledku je to precejen hlavne o tom, jak Keitel jezdi po meste plnym fetaku a kurev a neustale snupe drogy a o nic moc jinyho tu nejde. Obcas sice vysetruje nejakej pripad a je tu takovej jakoze hlavni o znasilneny jeptisce, ale film je hlavne o zivote jednoho pekne zkurvenyho poldy. A takovy kriminalky ja moc rad nemam, proste to chce, aby se neco delo, nicmene tahle je fakt dobre natocena a Keitel je fakt famozni, takze jsem se vubec nenudil a docela si porucikovo radeni uzil, akorat ten konec je takovej nejak dost mimo. ()

emma53

Kdo má rád Kietela, tak si přijde určitě na své, protože je to bezpochyby jedna z jeho velkých životních rolí. Co se mě týká, tak jsem dlouho neviděla tak sebedestrukční rozklad osobnosti, kterým byl poručík. Věčně zhulenej, opilej, slizkej a odpornej policajt, který zneužívá svého odznaku k získávání drog, sexu, chlastu a pod. Zkrátka hrůza a děs, nejhorší na tom byl fakt, že jsem mu to všechno do písmene věřila a například scéna v kostele neměla chybu. V tom je tenhle film po pocitové stránce (jak píše Rob Roy) geniální. Ale zřejmě mně uniklo něco důležitého, protože kromě těchto vjemů a konce, který jsem očekávala se nekonalo nic, co by ve mně vyvolalo nějakou hlubší otázku. Abel se tak ponořil do postavy samotného poručíka, že mu asi trochu proklouznul mezi prsty propracovanější scénář s alespoň nějakým dějem. Mně stačí málo k radosti, ale tohle bylo až moc málo. ()

movie

Keitel jede. Odpudivej výkon antihrdiny, co vlastně není ani klasickým newyorským bouchačem, ale jen vyhaslou troskou. Zajímalo by mě, jestli to Keitel zahrál všechno na střízlivo. ()

Flipnic

Naprosto špičkové drama o poldovi, kterého dokonale ztvárňuje Harvey Keitel ... Největší anti-hrdina, jakého jsem ve filmu kdy viděl ... Non-stop sjetý, sfetovaný nebo ořralý čím se dá, na všechny má vyjebávky, lži, je to podvodník, gambler, sázkař, spí s kurvama ... I když jeho život je na první pohled dlouhou dobu "uhlazený" a nikdo na něm moc nic nepozná (nebo všichni dělají, že to nevidí ...), nakonec se stejně dostává na samotné dno. Excelentní herecký výkon Keitela dělá z tohoto filmu fakt pecku. Špinavý, zvrácený, cynický film ... Jsem skutečně zvědav na nový "remake" s Nicolasem Cagem, kterého si v takové roli rozhodně nedokážu ani náhodou představit ... ()

Gilmour93

Nosní sliznice zdevastovaná koksem, plicní sklípky crackem, nízké promile krve v alkoholu, občas střelba do žíly, či autorádia a slepá sázkařská víra ve schopnosti LA Dodgers - tak to je Zlý poručík. Harvey se do role policejní trosky docela položil (vehementní pouliční masturbací mě nechtěně i rozesmál) a v rámci zachování duševního zdraví mohl být jen rád, že natáčení trvalo pouhých 18 dní.. U bezútěšného a depresivního Ferrary mě mrzí to, že znovu podrazil sám sebe nevyužitím potenciálu příběhu a tím vlastně zdevalvoval i brilantní výkon Keitela. ()

genetique

Takéto filmy spravia razom poriadok medzi vyprofilovaným zobrazením klasického amerického policajta, ktorý je vždy na správnom mieste, všetkých zachráni a ešte popri tom vedie správny život. Proste extrém. To sú filmy, po ktorých má človek pocit, že v amerických mestách by sa mi nemohlo nič stať. Tento príbeh je ďalší extrém, ktorého možnosť reálneho výskytu je asi taká, ako prvého, no som rád, že temnejšia stránka amerických policajných útvarov nezostala nepovšimnutá. Už dávnejšie poukazovali filmy ako 'Dirty Harry' (séria o nekompromisnom poručíkovi Harrym Callahanovi) na to, že niektorí policajti si zákon vysvetľujú po svojom, ale takýto nárez som naozaj nečakal. Harvey Keitel hrá naozaj veľmi kvalitne, režisér si dal záležať na autentickosti prostredia a film mal pomerne rýchly spád. I keď dej bol deravý ako bezdomovcove ponožky, tak ako celok film na mňa veľmi zapôsobil. 75%. ()

3DD!3

Keitelův životní výkon. Propracovaná zvrácenost, libující si ve všem co je amorální, špatné a zlé. Konfrontace s nábožensky laděným případem pak v závěru krystalizuje v geniálně pojatou a v celkovém kontextu naprosto zbytečnou zpověď. Nechutné ano, bohužel místy až bolestně pravdivé. ()

Le_Chuck

Amerika akú by ste nechceli navštíviť a policajt, akého by ste nechceli stretnúť, život ktorý by ste nechceli žiť. Keitel sa so svojou rolou popasoval neskutočne, Abel Ferrara s myšielnkou žial nie a kopec flmového materiálu vypĺňa samoúčelná vata na efekt. Hold keď absentuje príbeh...60% ()

sud

Hlavní postava poručíka, který chlastá, chčije a píchá je sice zajímavě napsaná a Harveym Keitelem skvěle zahraná, ale aby celý film těžil jen z toho se mi zdá dost málo. Od podobného filmu chci i nějaký příběh, ne jen sledovat obsese a nezadržitelný pád jednoho humusáka. 40%. ()

Radko

Vyplň si život niečím, veď o tom to tu je. Aspoň teda tak je to vtĺkané výchovou a tak. Brániť spravodlivosť, dobro. Tak fajn, prečo nie. Policajti sú takí. Chytajú bubákov. No kdesi zrejme nastal skrat. A poznanie, že stačí všetkým len preplachtiť. A zaradiť sa. Takže: deti už sú, manželka je, dom, auto práca tiež. Aj viera. No ale, čo, čím sa zabaviť aby to nebolo všetko, tak...fádne. Aby tie revúce trúbky nalinkovanej ničoty tak neboleli. No, čosi by bolo. Rozkoše. Drogy. Únik z nudy. Do extrému. Do ďalšej rutiny. Do neznesiteľnosti. Uzabávať sa. Ani to už nie je ale časom žiadna zábava. A keď sa i ten najextrémnejší pôžitok sa stane nudným rituálom, čo ostane? Čo, keď aj výhra v stávke by nebola ničím iným len predĺžením fetovania v síce kvalitatívne vyššom leveli, ale mechanizmus úniku by ostal. Zase ten istý. Tak čo ešte nebolo? Kvílenie. K Bohu. Toho sa zrejme bál i keď mu nadával. Spoznal, že odpustiť sa dá aj spadnutie do absolútneho popretia a tak sa o čosi podobné pokúsil, hoci dobre vedel, že jeho vlastné šance sú v zmysle fyzického prežitia vlastne nešancami. ()

Real Tom Hardy

Scorseseho Taxikár, len o 15 rokov neskôr a v podaní mága krvavých krimi-trilerových drám urbanistického zasadenia, newyorského rodáka Abela Ferraru, žiaľ ale podanie pomerne chaotické, bez akejkoľvek viditeľnej štruktúry a sofistikovanejšieho režijného uchopenia, no v mojich očiach aj napriek tomu počin stále ašpirujúci na definičný americký krimi film 90. rokov. Harvey Keitel ako LT tu špirálovito upadá na absolútnu hĺbku morálneho dna. Deň-noc preháňa po Manhattane svoju Crown Victoriu, šnupe kokaín, do žíl si pichá heroín, cez sklenku crack, ožiera sa Stolichnayou, večery osladzuje prostitútkami, kradne dôkazové drogy z policajných staníc aj z miest činu, za podiel z predaja riedeného ich predáva dílerom, berie úplatky od zlodejov, sexuálnym spôsobom zneužíva svoju policajnú moc a hazarduje extrémnym spôsobom stávkovaním na bejzbalový NLCS. A toto celé zvládol Keitel s takou gráciou a hereckým umením, aj počas scén, v ktorých mu v svetle reflektorov žiaril jeho odhalený penis, až by si si myslel, že ožraný, nafetovaný a prepnutý bol aj v realite počas natáčania... (20.5.2021) (27.4.2023) ()

Bigrambo

Herecký koncert Harveyho Keitela v roli policejního poručíka, který si "občas" plete, na které straně zákona by se měl pohybovat! Keitel se do role zkaženého poldy opravdu vžil a podává jeden ze svých nejlepších výkonů! Už jen proto stojí za to se na film podívat. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)