Leon Bronstein (Jay Baruchel) žijící v současném Montrealu je přesvědčen o tom, že je reinkarnací sovětského revolucionáře a marxistického teoretika židovského původu Lva Trockého (původním jménem Bronštejn). Po rozpoutání stávky v rodinné továrně jej otec (Saul Rubinek) za trest pošle do veřejné školy. Leon se chopí příležitosti k naplnění svého předem určeného osudu a postaví se do čela studentského svazu. Leon ale také kromě snahy o změnu světa k lepšímu musí stejně jako jeho předchůdce Lev Trotskij nalézt životní partnerku jménem Alexandra (Emily Hampshire). (simmiem)

decouble

Jestli je tohle ukázka typického kanadského humoru, tak hlasuju pro návrat Terrenca a Philipa na plátna. Kanaďani se tady profilujou jako tak moc milej národ, že vykreslej sladce i příběh sedmnáctiletýho cvoka, který chce zopakovat ruskou revoluci. Namísto toho, aby si z jeho bláznovství (a potažmo ruských revolučních motivů) dělali srandu nebo jeho myšlenky zpochybňovali, tak mu fandí, dyť je to jenom mladej ňouma. ()

clementinka

Film The Trotsky je celkom podarená kanadská komédia, ktorá sa nehrá na nič veľkého a dokáže pobaviť. Je to jeden z tých filmov, ktorý sa vám oplatí vidieť raz a to vám bude stačiť, ale na oddýchnutie si to postačí. Hlavne ma prekvapil jeho výber na MFF Bratislava 2010, pretože na festivaloch sa človek stretne väčšinou so smutnými filmami, s ťažkou tématikou. Na festival prišiel i otec režiséra, zároveň producent filmu a ako sám povedal, musel prísť, pretože nečakal, že tento film bude niekedy na nejakom festivale. Sčasti by ma zaujímalo v akom prostredí vyrastal sám režisér, keďže je film aj o vzťahu syna a otca, ktorý určite nie je úplne ružový, avšak v konečnom dôsledku si navzájom nájdu spoločnú cestu pochopenia. Celkovo ma pobavila myšlienka, že si hlavný hrdina myslí, že je reinkarnovaný Trostky. O Trotskom som nikdy nepočula, ale je mi jasné, že Stalina príliš v láske nemal a páčilo sa mi ako to do filmu zasadili ( najviac ma pobavila nástenka predsavziatí ). Takže ak si film rozhodnte pozrieť, skúste prekúsnuť pár trápnych scén mobilizácie mladých študentov, aby začali revolúciu a naivného milostného príbehu a celkom sa zabavíte. ()

Jordan

Veľmi inteligentne a netradične postavený snímok v rámci subžánru teenage filmov, komédia, pri ktorej sa mnohokrát schuti zasmejete, určite má niečo do seba aj myšlienka, ktorá síce neprebíja celkový pocit z filmu ako teenagerskej ľahko romantickej komédie o podivínovi a jeho sne, ale poteší + skvelý soundtrack a nesmierne sympatický predstaviteľ hlavného hrdinu; ()

jafuska

děj který je tak trochu revolucionářský v podobě mladíka, který si snad myslí, že je převtělený do diktátora Trotskýho, tento herec je mi dost nesympatický, takže ani tuto roli jsem v jeho podání nebrala vážně, nebyl to nudný film, ale taky nic nového, aby mě tento film musel zůstat v paměti, Je pravda, že ve filmu jsou neustále omýlány věty odbory, jak v práci, tak ve škole, atd, je to celé takové podivné, bohužel jsem herci neuvěřila v co sám věřil, a to je myslím docela průser, chudák, on si tu roli tak užíval, ale žádná zpětná vazba do mě nepronikla. ()

Shit

Pro mě celkem nuda, jediný o co se tu pořádně jedná je to, že Jay Baruchel si myslí, že je reinkarnovanej Trotsky a musí žít přesně podle něho a dělat totéž, co dělal Trotsky ve stejným věku, takže je to tu akorát furt samá revoluce, v továrně, ve škole, samý revolucionářský projevy a kecy, do toho musí sbalit o 9 let starší ženu se jménem Alexandra a tak podobně a až na pár výjimek mě to moc nebavio. ()