Nidžusseiki šónen saišúšó: Bokura no hata

• Japonsko 20世紀少年最終章 ぼくらの旗 (viac)
všetky plagáty

Příběh se uzavírá. Je rok 2017, Přítel vládne celému Japonsku a tvrdí, že celá lidská rasa bude zničena mimozemšťany 12. srpna v pravé poledne. Proti Příteli ovšem stojí naši staří známí, kteří chtějí zabránit splnění Přítelova proroctví - vyhlazení lidské rasy. Navíc se vrací starý známý Kendži, který by mohl do celého problému vnést trochu světla, a hlavně, kde byl těch 17 let? (Zíza)

honajz2

S každým dalším dílem je tahle série přehnanější a překombinovanější, což se na jednu stranu dá čekat a ani to nemohlo být jinak, ale na tu druhou mi to bránilo k sinějšímu zážitku. Já jsem to schopný brát jen do určité míry, ale tady toho na mě bylo až moc - falešné létající talíře, návrat obřího robota z jedničky, navzdory tomu všemu málo akční finále, kde je mnohem podstatnější obří koncert s několikrát za sebou vystupujícím skladatelem "Expo 2015", písničky století (kterou jsem tu konečně slyšel celou) a vůbec celý boj proti Přítelovu cca 20 let budovanému impériu proběhne dost rychle a hlavně dost divně. Rád bych si to opravdu užil, ale já si to i hodně užil, párkrát zasmál (třeba u vesničky u bran), párkrát nechápal, co se děje, ale nenudil jsem se ani minutu a epilog, navzdory tomu že působí jak vytržený z nějakého animáku, mě trochu dojal. Určitě se mi to líbilo, ale zároveň tam bylo tolik divných a nefunkčních drobností, že nevím, nakolik bych dal čtvrtou hvězdu. Ono je to taky tím, že dlouhou dobu se jen všechny postavy setkávají, tolik se toho neděje a pak se toho stane příliš naráz, že jsem to sotva stíhal vstřebat. A navzdory tomu, jak se mi líbil epilog, jsem čekal rozsáhlejší popis fungování světa poté. Vlastně i ta myšlenka o důležitost přátelství a aby se děcka mezi sebou nešikanovala, protože oběti to pak může do budoucna dost poznamenat a udělat z nich zoufalé psychopaty je sice ok, ale podaná, no... dost, dost diskutabilně. Nejde tedy spíš o to, že by se mi konec trilogie nelíbil, ale mám problém s jeho uchopením. Asi tak. Silné 3* ()

HakuSaku

Vyvrcholenie trilógie filmov 20th century boys kde sa konečne dozvieme pravú totožnosť "priatela" (Friend). Dokáže partia hrdinov a kamarátov z dectva zachrániť svet? Prežil Kenji ten strašný výbuch na prelome 21 storočia? Určite najkomplexnejšia časť série plná akcie a nečakaných zvratov. Ku koncu konečne odhalený "Tomodachi" a pravá identita šialenca, ktorý stál za všetkým tým terorom. Píše sa rok 2017 a znovuzjednotená partia sa vrhá do zjavne vopred prehraného boja so šialeným vodcom sekty, ktorá svojou manipuláciou ovládla svet a pripravuje kompletné vyhladenie ľudstva. Vopred upozorňuje aby sa film nevypínal po nabehnutí záverečných tituliek. Po titulkách film pokračuje asi ešte ďalších 20 minút. A to pravé vyvrcholenie sa odohraje práve tam! Nakoniec som bol s celým príbehom spokojný a chválitebná bola aj snaha režiséra držať sa predlohy. O logickosti niektorých sekcií vo filme nieje potrebné sa pozastavovať, ale namiesto toho sa nechať vtiahnúť do deja a ten famózny koniec si vychutnať naplno! ()

muti

riadne uzavretie trilogie ako sa patri - roboti, mimozemstania, virus. Proste - koniec sveta vo velkom. alebo to bolo vlastne cele inak? Kto je ten Champion of Justice a kto ten zabudnuty zapornak bez mena? sokujuce odhalenie identity Tomodaciho prichadza az na samotny zaver. Ak si myslite ze vasa hudba nic nezmeni tak sa mylite - v niekom zanecha hlboku stopu a pomoze mu najst zmysel zivota. ()

Zíza

A jsme ve finále. Na scénu se vrací hero (a podle mě dost stylově), potvrdí se, co jsem si myslela od prvního dílu - kdo je Tomodači. Posunuli jsme se do roku 2017, zabili asi třetinu světové populace, ale pořád je nám fajn! Jo, zase to začalo mít šťávu a zase to vcelku zabíjela stopáž, ale komu to vadí! Je tu robot! Virus! Hrdinové! Obi-wan Kenobi! Dvojčata hrané Sano Shirem! Lehké nelogičnosti! Matka! Tlusťoch přežil (v USA by se to nestalo!)! Zpěvák enky! Vtip! Akce! I zdlouhavé scény! A konec nebyl tak sentimentální, jakým by mohl být! A koukejte až do samého konce, protože film pokračuje i během titulků! A píšu hrozně moc vykřičníků! Jsem ráda, že jsem pohromadě viděla tolik kvalitních herců, protože i to dělalo sérii úspěšnou a koukatelnou. Ale asi nedoporučuji celou sérii zhlédnout najednou; přece jen se člověk může přesytit. Přece jen jsem to pocítila (sama bych hned po prvním na další dva nekoukala, ale byla jsem k tomu přinucena drahou polovičkou, které na filmy téměř nekoukám, ale tohle prostě musela, a hned, a naráz, a ať už to jede, šup, šup, šup). ()