Zítra snad bude líp

• USA Every Day

Komedie o newyorském páru středního věku (Liev Schreiber, Helen Huntová), jenž prochází milostnou krizí.  Ned (Liev Schreiber) se potýká s krizí středního věku. Pracuje jako scénárista na jedné šokující polo-pornografické televizní show, což ho ani trochu neuspokojuje. Jeho patnáctiletý syn mu právě oznámil, že je gay a druhý, jedenáctiletý má pro změnu téměř ze všeho strach. Jeho žena Jeannie (Helen Huntová) nastěhuje k nim domů do New Yorku svého nemocného a zahořklého otce (Brian Dennehy) z Detroitu, čímž atmosféra v jejich již tak napjatém vztahu ještě více zhoustne. A navíc Neda začne svádět jeho sexy kolegyně... (oficiálny text distribútora)

Icefist

Nejdřív mě ubíjel pomalejší rozjezd, ale když si to tak vezmu, tak asi moc jinak seznámení s postavami zrealizovat nešlo. A ono seznámení byla nutnost, aby divák poté chápal, proč se aktéři chovají, tak jak se chovají. Sledujeme osudy členů rodiny, kde každý má své problémy a snaží se s nimi vypořádat, ať už se to daří hůře či lépe. Herecky mě přesvědčil hlavně Liev Schreiber, ale dá se říct, že všichni odvedli svůj díl práce, jenž přispěl k nakonec slušnému celku. Protože ve finále to opravdu tak nějak zaklapne a člověk uvěří, že tohle je reálný příběh ze života. 70 % Oblíbená část- Schreiberův výlev na poradě ()

MaxForValue

Syn je gay, starý otec zomiera, otec prechádza mužskou menopauzou, jeho žena plače, trpí a utiera a divák pri tom neveriacky krúti hlavou. Toto sa skutočne niekde deje? Príbeh "zo života" má od života poriadne ďaleko a v polohách, kde by o živote mohol byť (vzťah starý otec/jeho dcéra) zúfalo zlyháva. Slabé 3*. ()

lennyd

Nedovi (Liev Schreiber) se začíná hroutit život. Jeho práce, tvorba scénářů pro pornografickou kabelovou televizi, jej nijak moc neuspokojuje, jeho starší syn mu oznámil, že je gay a sexuální život s manželkou (Helen Hunt) už taky není to co býval. Zvlášť když se k nim do domu nastěhuje jeho tchán, zahořklý a nemocemi prolezlý stařík, který vyžaduje kompletní servis. Když začne pracovat na novém scénáři s pohlednou kolegyní, začne si vše uvědomovat daleko více ... Původně jsem se na tento film dost těšil, páč Lieva Schreibera i Helen Hunt mám docela rád. Jenže nakonec jsem z filmu hodně zklamaný, protože jsem se u jeho sledování dost nudil, konání jednotlivých postav jsem taky moc nechápal, a navíc mi všechny trable Nedovy rodiny byly docela ukradené. Ještě bych možná chápal, kdyby rozuzlení bylo následkem něčeho seriózního, co si Ned uvědomí a začne konat jinak, a ne jen že dostane do držky od expřítele své exmilenky. Takže jednu hvězdu za Schriebera, jednu za Helen Hunt a víc nedám... ()

Garson

Rodinný film o matce,otci,dvou synech a o jejich dědovi.Táta píše perverzní scénáře pro svého šéfa který s tím krmí filmový průmysl,jeden ze synů je gay a navštěvuje často bary kde hledá seznámení a jeho otec z toho není nadšený,do toho matka přiveze domů svého starého otce s úmyslem starat se o něj což časem shledá jako špatný nápad.Nevrlého starého pána hraje Brian Dennehy,ten herec který jako šerif kdysi naháněl Ramba v lese a zde se pochcává,simuluje choroby a je rád když mu přiteplenej vnuk přenechá svůj pokoj.Dcera s ním má velké starosti a když má jeho chování rodina plné zuby tak se ho rozhodnou dát do domova důchodců,ale než k tomu dojde má děda srdeční záchvat a z nemocnice ho pak odvezou rovnou domů.Věta která se mi nejvíc líbila od starého pána:,,U SVÉHO PRVNÍHO PSYCHIATRA JSEM BYL VE 28.DOKTOR HACKMAN.ŘEKL MI ŽE ČEKAT ŠTĚSTÍ JE VZHLEDEM K MÉ RODINNÉ HISTORII ZBYTEČNÝ A NEREALISTICKÝ PŘEPYCH"...(U psychiatra jsem sice nikdy nebyl,ale jinak bych se s tou větou docela ztotožnil a asi né jen já).Film je průměrná oddychovka a všude kde hraje Helen Hunt má film nádech lidskosti. ()

Malarkey

Možná by to byl dobrý příběh, kdyby byl vyprávěn úplně jinak, než ve skutečnosti byl. Každopádně to není snadný téma. Manželství v krizi a do toho zjištění, že jejich syn je teplej opravdu není snadný příběh na zpracování a tady mě to mrzelo dvakrát tolik, protože Liev Schreiber a Helen Hunt jsou herci, které ve filmu vídám velice rád. ()