Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

tron

„Čo ťa hnevá?“ – „Všetko.“ Tak toto je sila. Dvojica Spencer a Hill bola odjakživa skvelá, ale akčná komédia AK SA NAHNEVÁME, BUDEME ZLÍ sa obzvlášť vydarila. Skvelé slovné i fyzické gagy (horiace auto), choreograficky perfektne zvládnuté akčné scény a skvelá zábava. Keď to títo dvaja frajeri rozbalia, je sa na čo pozerať. ()

golfista

Nedá se nic dělat, u těchhle starých filmů, na které jsme chodili i několikrát do kina je ta nostalgická půlhvězdička navíc asi povinností. Pro ty mladší alespoň představa o tom, co byl tenkrát vrchol jednoduché legrace v kinech. ()

Galadriel

Stejně jako Radyo i u mě byla tohle první komedie se Spencerem a Hillem, kterou jsem viděla, takže je promě jednoznačně tou nejlepší (a samozřejmě taky jediná originální :-). ()

Gemini

Dune Buggy je výborná věc a s patřičným doprovodem, jako je třeba Bud Spencer na "silném motocyklu", má svoje věčné kouzlo. O psychoušovi Donaldu Pleasenceovi, Paganinim a nezapomenutelném pěveckém čísle ani nemluvě:) ()

Tosim

Vrchol jednoduché legrace...to je velmi trefné. Oproti dnešní jednoduché legraci je tahle o 1000% lepší. A je vtipná. Ne pro pár vyvolených jakéhosi zakukleného divného podzemního publika, ale univerzálně! ()

Enšpígl

No to je tak když někdo sáhne Budovi a Terencimu na buginy, To pak následuje proud facek, pohlavků a velmi vtipných bitek. Opravdu jestli mě ten film někdo ukradne tak se rozlobím a budu zlý. Ve filmu je tolik pohlavků, že by se i pan Macek lecčemus přiučil. ()

lebowski

Můj první film v kině, v roce 1975. Doteď se na to občas kouknu. Je to jednoduché a stále se něco děje, v dětství mě inspirovali, spolu se Šimonem a Matoušem, k nespočtu rvaček.. Skladbu Dune Buggy slyším skoro denně, mám jí jako vyzvánění v mobilu. ()

Radyo

Tohle byla úplně první komedie Budem Spencerem a Terence Hillem, co jsem viděl, a asi pro mě zůstane tou nejlepší od této bitkařské dvojice. Nejsem nijak velkým přívržencem tohoto typu humoru, ale v dobách socialistického Československa hold patřily jejich filmy k tomu nejlepšímu a nejzábavnějšímu, co se v TV a v kinech vůbec objevovalo, takže ty 4 hvězdičky jsou spíše ze sentimentu. ()

Malarkey

Jedna z těch nejlepších komedií s Budem a Terrencem, i když ne nejlepší. Tedy v mém případě. Každopádně, kdykoliv se na to podívám,vzpomínám na mládí...užívám si tu geniální muziku a umírám u scén, kdy například Bud kazí chorálové vystoupení. Tenhle film jako řada jejich dalších komedií je prostě absolutně nezapomenutelný a vždycky bude. Takoví lidé v dnešní době prostě už neexistují. Neznám dvojku, které by to tak dokonale šlapalo, jako těmahle dvoum, nikdy jsem ani lepší dvojku neviděl a těžko uvidím. ()

Djkoma

Bud Spencer a Terence Hill. Nerozlučná dvojice. Jejich plácající bitky s hromadou nebožáčků, kteří dostávají na frak je již skoro legendární. Budův klid a Terencův vtip se vždycky hodí. Výborná komedie s nezapomenutelným hlavním hudebním motivem. ()

gouryella

Tento film dua Bud Cpencer, Terence Hill je pro me nejvetsim zklamanim - nejhorsi film ktery jsem mel moznost od nich videt. Vtipy nejsou ani trochu vtipne a i jejich tradicne vychytane bitky nestoji za moc. ()

Radek99

No jo, no...to teda fakt nejsou pěsti ve tmě, tady jsou pěsti pěkně pořád na světle:-) Laurel a Hardy italské komedie a jejich zřejmě nejlepší společný film. Tady ještě naštěstí nesklouzli k naprostému kýči... ()

B!shop

I pres takle vysoke hodnoceni mi film neprisel tak skvelej. Filmy se Spencerem a Hillem jsou hlavne zalozeny na vzajemnym postuchovani a vtipnejch bitkach a ani jednoho tu neni dost. Prvni bitka prijde zhruba po 40 minutach filmu, coz by nevadilo, kdyby se predtim delo neco zajimaveho, ale bohuzel vtipu tu je jak safranu a navic dej je az moc jednoduchej. Ve filmu jsou celkem dve bitky, ale i presto, ze jsou vyborny, tak to nestaci. To samy plati o vtipech, par skvelejch, ale malo. Vahal jsem mezi 3* a 4*, ale nakonec dam 4*, protoze jak to tak bejva, i v tomhle filmu jsou Terence Hill i Bud Spencer strasny sympataci. ()

Lateef

Come with me for fun in my buggy, pá pa pá pá, come along let´s go for the hell of it... nezapomenutelný a chytlavý song Olivera Onionse doprovází většinu scén jednoho z nejvydařenějších snímků komediální dvojice Spencer/Hill. Spencer věčně nabubřelý a na oko otrávený, Hill usměvavý a lišácký. Nejeden záporák okusí tvrdost budspencerovky (rozuměj ránu otevřenou dlaní s charakteristickým doprovodným mlasknutím) a se zbytkem zamává pomocí svých nápaditých bojových kousků elegán Hill. Spousta výborných scén (gymnastická tělocvična, sborový zpěv, motorkářský gang), které prostě fungují i napodesáté. A ta dunovka je fakt krásná. ()

RHK

Nádherná komedie o červené bugině Dunovce a dvou bouchačích, kteří ji moc chtějí. Nebo se budou zlobit. V mládí jsem ten film dua Bud Spencer a Terence Hill nekriticky miloval a viděl mnohokrát v kině. I dnes na mně stále funguje. A nejvíce si pamatuji a občas i zpívám tu skvělou sborovou melodii: Nananana ná ná, nananana ná ná, nananana ná na ná nanana ná ná,... Baba bá. Baba bá. Hé:)) Ukázka oné melodie a trailer z filmu: http://www.youtube.com/watch?v=GgoolZ-Mo48&feature=related & http://www.youtube.com/watch?v=HBp-GAbDTYY ()

Boss321

O tomhle filmu, než jsem se na něj šel dívat v televizi, mi vyprávěla moje mamka, že když na něm byli za komunistů v kině, tak se ještě druhý den popadali za břicha. A popravdě řečeno musím uznat, že za komunistů to muselo být něco neobvyklého a absolutní vrchol jednoduchého humoru. Na mě to nezapůsobilo jako na moji mamku, ale měl jsem z toho naprosto vynikající pocit a bavil jsem se na jedničku(ostatně jak jinak by jste se chtěli s touhle dvojkou taky bavit?).... ()

Jara.Cimrman.jr

"Vyžahneš pivo, sníš párek, vyžahneš pivo, sníš párek. Kdo to první vzdá, zaplatí a přijde o buginu." Z mého hodnocení je patrně jasné, že dávná nostalgie střelila objektivitě zleva jednu terencehillovku a následně ji zatloukla do země pořádnou budspencerovkou. Sem totiž objektivita nepatří, protože každému zfackování mafiánů kdysi nadšeně tleskaly mé dětské ručičky a mí potomci v tom dneska neméně nadšeně pokračovali. Na své první povedené setkání s touto dvojicí zkrátka neumím a nechci zapomenout. Lalalala-lala lalalala-lala - Bombombom bombombom. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)