Večera s April

• Česko Večeře s April (viac)

Rebelující dcera April Burns (Holmes) pozve svou rodinu na nákladnou sváteční večeři do svého newyorského bytu, protože zjistí, že její maminka je vážně nemocná a chce se s ní udobřit. Ale její pokusy udělat Den díkůvzdání nezapomenutelným se zhatí, když zjistí, že trouba nepeče. Její příbuzní už jsou na cestě do města a April se musí při přípravě dokonalého jídla spolehnout na pomoc cizích lidí a připravit událost, na kterou se nezapomíná. (oficiálny text distribútora)

sochoking

Milujem tento druh filmov, sú mojou krvnou skupinou, avšak postava April mi pila krv. Svojim zjavom a svojou nemotornosťou. Ja, ked vidím, že baba nedokáže normálne krájať zemiaky, idem vyletieť z kože! Rád by som dal aj štyri hviezdičky, ale chýbalo mi tam trochu viacej sarkastického humoru (a humoru vôbec). ()

zahadum

Jedna cesta na večeru......skoro road movie......jedna príprava večere....skoro trápna komédia ....obe schémy postupne odkrývajú niečo o postavách a dôvodoch prečo sa ide na večeru....kto ide na večeru.....a za druhé kto a prečo a ako varí večeru....plus klasický koniec...ten máte v názvu filmu.....film je točený naturálne a amatérskou formou..to je plus aj mínus....nech si každý vyberie podľa svojho gusta. ()

kacmi

Malý, nenútený film, ktorý neotrelo spracúva klišé o zmierení sa rebelujúcej dcéry so smrteľne chorou matkou, a poťažmo i s celou rodinou. Film ponúka na Oscara nominovanú Patriciu Clarkson, ale i rovnako výborný herecký výkon Olivera Platta a sympatickú Katie Holmes (možno však až príliš na fakt, že musela byť vcelku neznesiteľná pre celé svoje okolie). ()

Martin741

Film o zmiereni a o tom, ze trochu utrpenia patri k zivotu. Zivot je kamos a hajzel a smejd- to ale vieme. Katie Holmes  bola na urovni, poriadne filmy mala az po tomto - Batman Begins 2005, Loganovi Partaci 2017. Reziser dokazal, ze peniaze nie su vsetko - este je tu zlato, striebro, diamanty, statne dlhopisy .....  74 % ()

Misery

Přiznám se, že jsem od tohoto filmu moc nečekala, zvlášť po přečtení ostatních komentářů. Ještěže jsem na tebe nedala, Prubnere! Večeře s April čerpá své kouzlo právě z toho, že je natočena na digitální kameru. Plnění krocana vám pak může připadat trochu jako dokument, ale o to je vtipnější a zajímavější. Z hereckých výkonů mě asi nejvíce zaujala mladá Alison Pill a to krátkou scénou - výrazem v obličeji, když jí matka řekne, aby už mlčela a nezpívala. Zápletka je jednoduchá, děj jde rychle kupředu a April nakonec nachází pomoc (stejně jako osadníci z Mayflower) u lidí jiné rasy i vyznání. Není na škodu si po záplavě "velkých" filmů s "velkými" poselstvími někdy dopřát taky film s poselstvím úplně prostým: Nezáleží na tom, jestli si rozumíme (jazykově či názorově), důležité je, abychom se měli rádi a naučili se spolu na světě žít... Hawk! ()

• Natočeno za 16 dní s rozpočtem 100,000$. Peter Hedge zaplatit 10$ za režii, 10$ za scénář a herci pracovali za 248$ na den. (HellFire)
  • "Caro Mio Ben" od Giuseppa Giordana je píseň, kterou zpívá Beth v autě. (HellFire)