Mladý rytier Lagardere sa vďaka svojmu šermiarskemu umeniu spriatelí s vojvodom de Nevers, ktorý ho povýši do šľachtického stavu. Na jeho vlastnej svadbe ho však zabije intrigán Gonzague, ktorý sa chce zmocniť majetku rodiny. Lagardérovi sa podarí zachrániť vojvodovu dcérku Auroru a ujsť. Po šestnástich rokoch prichádza čas vrátiť sa a pomstiť zabitého priateľa. (STV)

ti88na

Knižnú predlohu nadovšetko zbožňujem, a preto ma mrzí, že doteraz ešte nikto nebol schopný natočiť zodpovedajúce filmové spracovanie. Táto verzia sa veru vôbec nevydarila, predovšetkým som sa nemohla zmieriť s hlavným hrdinom. Čo aký je Daniel Auteuil dobrý herec, do tejto role sa nehodil (s ohľadom na knižnú predlohu). Bol príliš starý, príliš malý a príliš komický. Jediné, čo musím pochváliť je výber Vincenta Pereza, ktorý bol skutočne skvelý Nevers. ()

Hightower

V určité fázi filmy si spíš říkám, jestli se nejedná o komedii (viz souboj s "dítětem" na hradbách). Nebylo by to nic špatného, kdyby to spíše nebylo kontraproduktivní, neboť komediálními scénkami film zančně ztrácí. Děj se v určitých scénách zdá příliš nedomyšlený (viz neuvěřitělně rychlý obřad a předání "mrtvolky" dítěte v rakvi), nebo přehnaně strojený (viz konečný souboj). Dobro nad zlem vítězí, ale až příliš okatě. Malý plus je za humorné znázornění činnosti burzy. ()

Milwa

Velmi příjemné překvapení:-) Natočeno úplně jinak než klasický hrbáček s Jeanem Maraisem. Na rozdíl od mnoha televizních filmů zde byl skvěle napsán scénář a nebyly zde přiblblé dialogy. Dle mého názoru velmi dobře zvládnuté šermířské scény a propracovaná výprava. Hezky jsem se pobavila a jsem ráda, že je na světě další dobrý "historický" film. ()

mortak

Nevzrušivý kočkopes. Evropská velkoprodukce se rozhodla příběh zmodernizovat, což znamená dodání realistických prvků (hlavně sexuálních - i místo pro ňadérko či zadeček se našlo). Souboje jsou skutečně povedené, protože se zas tak moc zběsile nestříhá, jenže té akce je na dvě hodiny docela málo. V pětisetstránkové knize se najde místo pro popis "bankovní" ulice, ale u oddechového dobrodružství nemusím znát dopodrobna způsob padouchových bankovních machinací. I ta love story se "psychologicky" rozplizne do půlhodiny. ()

Faidra

Mnó (stručný přibližný překlad - nevím, jak začít). Bála jsem se toho dost a byla jsem si téměř jistá, že svého rozhodnutí budu litovat. Ale protože každého zbabělce čeká zasloužený trest, rozhodla jsem se býti udatnou a zkusit to. A nemohla bych s čistým svědomím tvrdit, že toho lituju. Možná také proto, že filmům nezřídka připočítávám k dobru, když si na nic nehrají a nesnaží se být ani velkým uměním, ani nástupcem původní verze. Když jsou celkem poctivou šermířskou podívanou s pohlednou výpravou a hlavní hrdinkou, nekomplikovaným příběhem, který beztoho všichni dávno známe, a slušnými herci. I kdybych chtěla, nemohla bych být na Auteila ošklivá a říct, že Maraisovi nesahá ani po kotníky. Řekla bych, že ke kolenům to dotáhl. Potíž je v tom, že Marais byl docela vysoký. ()

• De Brocův snímek je již šestým filmovým zpracováním historického románu Paula Févala. (Olík)