Na veľkosti záleží

• Česko Na velikosti záleží (viac)

Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou. Snímek bere sumo jako prostředek uznání i revolty v hubeností posedlé společnosti a sport jako takový ukazuje coby cestu k vyrovnání se s osobními problémy. Pomůže sumo hrdinům ke zlepšení jejich společenské situace a nastolí v jejich rozháraných životech klid? Každá z postav si nese svá tajemství i osobnostní specifika, díky nimž film budí zájem, smích i napětí. Tvůrci dokážou zužitkovat každou nahrávku na vtip a diváky baví pády ze židlí, komickými kontrapunkty i slovními výměnami. Přestože se nebojí žertovat ani o otázkách smrti a za protagonisty si volí hrdiny s nadváhou, nikdy své téma nezneužívají pro pošklebování. A navzdory pochopení pro situaci hrdinů je nevykreslují ani s falešným soucitem. (MFF Karlovy Vary)

thanks

Film Na velikosti záleží Vás zaručeně dostane. Vzpoura izraelských a nešťastných tlouštíků vyvrcholí v momentě, kdy se rozhodnou začít se sumo. Pod vedením zdatného učitele sumo ze sebe vydají to nejlepší a zvítězí sami nad sebou i nad tloušťkou. U téhle komedie se nebudete ani na chvilku nudit...:-) ()

alchac

Příjemná lehce romantická komedie o partě XXXL kamarádů, kteří se rozhodnou se svými problémy s nadváhou, zejména ale s psychickými komplexy z nadváhy pramenícími, zatočit po svém. Film určitě není žádný úžasný filmový klenot, ale rozhodně jsem se u jeho sledování dobře bavil a ani chvilku se nenudil. Za velké plus považuji to, že se tvůrcům podařilo vyhnout téměř všem filmovým klišé, které jsou v tomto druhu filmu tak často k vidění (z představy, že by se stejného námětu chytil Hollywood mi vstávají hrůzou i chlupy na zadku). Za normálních okolností bych se asi přiklonil spíše k hodnocení za 3*, ale jako dlouhodobý velký fanoušek sumo musím ještě jednu přihodit - byl jsem příjemně překvapen tím, že si autoři nepletli termíny a sumo v podání izraelských tlouštíků skutečně jako sumo vypadá :) ()

ORIN

Na stylu filmu je hodně znát, že jde o koprodukci a že je film určen pro většinové evropské festivalové publikum. Nic převratného to není, ale jde o vcelku povedenou záležitost, která neurazí a na vzorku několika přátel ukáže vhodnou alternativu pro smíření se s nadváhou, když boj byl už dávno vzdán a nějaká sezení a povrchní snaha zhubnout je jen úlevou vlastnímu svědomí. ()

danliofer

Skvěle jsem se u tohoto filmečku bavila. Vřele doporučuju jako dobrou oddechovku, v níž je i trochu té životní moudrosti a černě absurdního humoru, jako např. tragická smrt otce hlavního hrdiny, kdy nevíte, zdali se smát či neukápnout slzu... Kdysi jsem viděla japonský film Sumo nesumo, kde se tento sport bral též s humorem... Ovšem sumo v izraelském hávu, je jako pikantní sýr s dobrým japonským sportovním základem ozvláštněný izraelským espritem :-) ()

Rakosnicek77

Bylo hezké sledovat, jak se ti čtyři pánové a jedna dáma, krásně vměstnali do Škody felicia combi s celkovou tonáží "živé váhy" cca 700 kg. a pak že naše auta nic nevydrží :o) Taky hláška dietoložky "Nic jste nezhubli, můžete se odkutálet" byla fakt kouzelná. Příběh úžasný v tom, že i přes společenské vyřazení, dokázala ústřední čtveřice vymyslet plán, díky kterému, je okolí začlo opět uznávat i když ty počátky měli fakt krušné. Nakonec bylo všem jedno, že nevypadají, jak řekl Herzlův první šéf, dostatečně reprezentativně. Pohodové a zábavné dílko. Viděno jako 25 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

• Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)