Modrý tiger

• Česko Modrý tygr (viac)
Rodinný / Komédia
Česko / Slovensko / Nemecko, 2012, 87 min

Film pre deti, ich rodičov a zvieratá rozpráva o medziľudských vzťahoch, hodnotách v živote a o priateľstve. Výrazným rozprávačským prvkom je fantázia skonkrétnená v predstavách malej hrdinky a zobrazená animovanou formou. Nie všetko je v živote jednoduché, ale keď sa zdá, že je to naozaj zlé a ľudia v meste strácajú nielen náladu, ale aj vieru v spravodlivosť a niektorí chcú narušiť vzťahy nielen medzi ľuďmi, ale aj k všetkému živému, čo symbolizuje rajský ostrov v mestskej botanickej záhrade, stane sa malý zázrak - prichádza modrý tiger. (STV)

Slarque

Pro mne nečekaně milé překvapení. Film pro děti, který je nepodceňuje, je technicky zvládnutý (kamera, střih, zvuk, hudba jsou na velmi vysoké úrovni) a má sympatickou vizuální stránku včetně výborné jednoduché animace pro vykreslení dětské fantazie. Dokonce i dětští herci předvádějí přirozeně vypadající výkony, zatímco všichni dospělí jsou zjednodušeni občas až na karikatury a zahráni s nadsázkou, což mi přišlo také v pořádku. Scénář sice zasloužil ještě dobrousit, ale jinak se autoři za tento film rozhodně nemusí stydět. O kolika nových českých filmech to mohu říci? (70%) ()

ibeh

Kladně hodnotím originalitu a výtvarné zpracování. Dětská fantazie, modrý tygr a nádherná botanická zahrada byly kouzelné. B. Hrzánovou vždy ráda vidím v divadle nebo na plátně. Děj je ovšem nedotažený, pomalý, uspávající. Opravdová ukolébavka. Ani herecké výkony nejsou oslňující, pan Hartl opět hraje mimoně a jeho filmový syn jenom stále na něco zírá a téměř nehraje. Postava starosty se typově do příběhu vůbec nehodila a herec je zbytečně afektovaný. Škoda. Ráda už bych byla někdy českou pohádkou zase po letech mile překvapena. ()

Spooner

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem měl pocit, že žiju v totálně jiné dimenzi či alespoň planetě, než tvůrci tohoto rádoby rodinného snímku. Proboha, co na tom mělo být pro děti? Ten modrý tygr, který se objevil snad až v poslední půl hodině filmu? A co ta rádoby nápaditá, ale přitom naprosto psychedelická animace postrádající jakýkoliv smysl? Ano, otázek jsem měl po konci filmu snad více než po ledajakém zahraničním artu či filozofujícím snímku. Někteří lidé by to s těmi drogami vážně neměli přehánět. ()

Alenka.

Animované sekvence a ilustrované věcičky jsou neuvěčitelně nádherné, hravé, tajemné...prostě lábuž a dokonalost! Aby taky ne když výtvarnou stránku dělal Horváth. To je bohužel tak 10 minut filmu. Těch zbývajících 80 je neskutečná nuda k uzoufání...což je smutné, když pro něco tak neuvěřitelně nádherného musíte trpět skrz něco takového. ()

ecceHOMMO

Návrat do starej českej filmovej tvorby českej fantasy rozprávky. Pre deti to môže byť naozaj príjemné pozeranie, u mňa už bolo zjavné že detské časy sú nenávratne preč a akokoľvek som chcel nostalgicky na ne zaspomínať, neveľmi sa mi to darilo. Modrý tiger ma žiaľ nezaujal (ja som pri ňom podriemkaval). ()

• Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)
  • Modrého tygra ve skutečnosti hráli tygří dvojčata Aron a Tarzan. Jelikož měli stejné zbarvení, mohli se používat paralelně a „na střídačku“. (SimonSomin)
  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Terezy Horváthové. (AngelusCZ)