Detektív Steve Carella (Dale Midkiff) a jeho kolegovia vyšetrujú sériu zdanlivo nesúvisiacich vrážd. Keď niekto vysloví meno Ed McBain, každý priaznivec dobrej detektívky si hneď vybaví fiktívne americké veľkomesto Isola a policajtov z jeho 87. okrsku ktorí neúnavne riešia rôzne zložité kriminálne prípady. McBainove detektívky boli už od konca 50. rokov predmetom záujmu filmárov a ich adaptácie boli viackrát prenesené aj do úplne nového prostredia – napríklad do japonského veľkomesta alebo na francúzsku Riviéru. (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Klasická detektivka z prostředí policejní práce na okrsku 87 se sympatickým detektivem Carellou se odvíjí v několika liniích. Dějově se mi zdála dosti spletitá, bylo nutno ji pozorně sledovat, aby mi neunikly souvislosti. Do příběhu jsou začleněny i osobní problémy členů policejního týmu. Dějově nic objevného, protože drogy a diamanty bývají v tomto žánru častou příčinou trestných činů, ale natočeno je to zajímavě. Co mi trochu vadilo bylo, že značná část děje byla snímána ve tmě a některé honičky skoro dokumentárním způsobem, ale to je subjektivní pocit. Nic to nemění na faktu, že je to slušná detektivka na sobotní večer. ()