Sunabózu

• Japonsko Sunabouzu (viac)
Japonsko, (2004–2005), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Masatoši Usune (komiks)

Kamera:

Naoki Kitamura

Hudba:

Kóhei Tanaka

Čihiro Suzuki, Čiwa Saitó, Norio Wakamoto, Hóko Kuwašima, Tamio Óki, Šinnosuke Tačibana, Hiroši Kamija, Kenta Mijake, Júko Minaguči, Jasuhiro Takato (viac)

Po globální jaderné katastrofě se většina světa změnila v nebezpečné pustiny. V této nepřátelské atmosféře Velkokantské pouště žije praštěný nájemný lovec odměn Sunabozu, který nenechá jedinou sukni na pokoji. Pokud na to máte, zažijte s ním jeho úchylná dobrodružství. (Rancidtekk)

Cracker

Po tom ako sa naša planéta premenila na obrovskú púšť a z ľudí sa stali zvieratá, ktorím ide len o seba, sa na scéne objavil Kan-chan. Nejde však o nejakého hrdinu, snažiaceho sa nastoliť mier. Práve naopak. Kanta alebo handyman Sunabouzu je v podstate najväčšie zviera zo všetkých. Aj napriek tomu že je vo veku stredoškoláka, Kan-chan je žijúcim obrazom všetkých 7 hlavných hriechov. Je chamtivý, pyšný, závistlivý, lenivý, no zo všetkého najviac je nadržaný. Zatiaľ som nevidel anime kde by bol hlavný hrdina totálny kretén, ale aj napriek tomu som mu vždy držal palce. Aj keď si Kantu obľúbite, stále ho budete považovať za totálneho hentaia, čudáka a áno aj kreténa. K postavám je to asi tak všetko pozitívne, čo anime ponúka. Zvyšok charakterov nestojí moc za spomenutie. Seriál je plný rôznych dobrodružstiev, v ktorých sa vždy niekto pokúša odstrániť hlavných hrdinov všetkými možnými spôsobmi stále dookola. To však nevadí, nedostatok originality výborne nahrádza humor, humor, kozy, humor a občas pekne premyslené bojové operácie. Z mixu žánrov action, comedy, sci-fi, ecchi ide určite o to najlepšie, čo tu zatiaľ bolo. Rád by som pridal viac hviezd a pochválil viac vecí, ako napríklad hudbu, animácie, celistvý príbeh. Nanešťastie rezerva je už prázdna a osobne neuspokojivý koniec to všetko len viac podkopal. Ostalo to teda pri veľmi dobrých 3* ()

H.T.

Hodnoceno po 20 epizodách: Velká poušť kanto (podle toho co se dozvídáme sahá snad přes celý svět) ve které žije "handyman" (nemám tušení jak to přeložit, ale v seriálu je handyman popisován jako člověk co za peníze udělá cokoli) jménem Sunabouzu. Sunabouzu je zkažený, zlý, prohnilý, prolhaný, podlý, hanebný, chamtivý, zlostný, chtivý, závistiví, pyšný ale hlavně nadržený muž, nebo chlapec v asi vysokoškolském věku. Jeho pomocnice Taiko - malá, často nechopná holka s růžovými vlasy, kterou vzal do učení jenom proto, že mu ukázala fotku s jistou sexy slečínkou s minimálně pětkami kozami a řekla mu že je to její matka - holt geny se nezapřou. Dále tu máme moc sexy slečnu Junko, s poprsím, které údajné Taičině matce dokáže bez problému konkurovat. Ta je všechno co je Sunabouzu, akorát je snad ještě více na prachy a asi nebude tak nadržená - škoda pro Sunabouza. To jsou asi tak hlavní postavy. Je s nimi docela sranda a i když jsou to všechno... hmm... hrozný svině, tak jsem si je docela oblíbil. Co se týče příběhu, vlastně jde o taková kratší "dobrodružství", dlouhá pár epizod, které na sebe více, či méně volně navazují. Mám takový pocit že scénaristé (či mangaka) měli na srdci hlavně to aby vyzněla Sunabouzova prohnilost a jiné vlastnosti a to jak je těžké v poušti přežít, než aby to byly nějaké srdceryvné, výpravné eposy. No ale ze začátkku je to docela sranda a i když humoru časem ubývá, stále je to docela vtipné. Akce tu je také dost, pokud jste ale spíše na krváky typu Hellsing, těch několik málo litrů krve co tady poteče by vám nemuselo stačit. Jednotlivé epizody a "dobrodružství" jsou vcelku nevyrovnané - u některých jsem se chvíli řechtal smíchy a chvíli s vykulenými oči, koukal na všechnu tu akci a u některých jsem se spíše jenom usmíval a nad akcí jsem se moc nepozastavoval. Openingy i endingy mi přišli dělané hrozně levně. S tím jsem se ale smířil, protože zbylo více peněz na spoustu střelby, utíkání, výbuchů a pohupujcích se poprsí. Kresba celkově bude asi trochu nadprůměrná, na to že to je z roku 2004 a je to ne příliš známý kousek, bych řekl hodně slušná. Abych to zakončil: vtipný, akční a celkem slušný, i když místy dost nevyrovnaný seinen. Hodnocení: 70% PS: Tohle je asi poprvé co jsem u Japonské tvorby rád za cenzuru. Na odhalené chlapské řitě a pohlavní orgány, bych se fakt koukal nemusel. ()