Lauren je třináctiletá Američanka, která žije se svou mámou momentálně v Paříži. Daniel je třináctiletý francouzský kluk, který miluje fotbal a americké filmy. Náhodou se oba dva setkávají na natáčení jednoho amerického filmu, kde přeskočí ta pověstná jiskřička. Jejich vztah se ale Laurenině matce nezamlouvá, takže se musí s Danielem scházet potají. Jednoho dne se dovídají krásnou romantickou legendu o dvou milencích, kteří se v Benátkách, pod jedním vyhlášeným mostem, políbili při západu slunce a jejich láska pak trvala věčně. Oba jsou pevně rozhodnuti zpečetit jejich lásku stejným způsobem a vydávají se tajně na cestu do Benátek. (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Moje oblíbená knížka "E=mc2, lásko moje" v - jak jinak než - změněné a dost okleštěné podobě. Nevadí, že si Lauren a Daniel vydělají peníze na výlet do Benátek jiným způsobem, ani o něco horší rodinné zázemí, než mají v románu. Obojí ve filmu funguje líp, než kdyby to bylo přesně přebrané z knihy.KOUSEK DĚJE Vadil mi ale posun charakteru p. Juliuse z roztomilého pábitele na trochu protivného žvanila. I když to možná dosti způsobil i dabing. ____ Inteligence mlaďoučkých mileců taky nedostala příliš prostoru, a to bohužel na úkor italských lokací, které jsou sice krásné, ale tady bych dala přednost ději. Pořád to ale zůstává moc pěkným a netradičním milostným příběhem. /6. 5. 12./ ()

peetriss

Rčení staré jako lidstvo samo: Láska kvete v každém věku. A přesně o tomto pojednávají Střípky lásky - o milém vztahu francozského chlapce z chudých poměrů a americké dívky z bohaté rodiny, o nepochopení ze strany dospělých i splnění romantického dětského snu. Velice milá a kouzelná romance. Romeo a Julie pro současné děti. Vynikající debut pro vyrůstající Diane Lane. ()

`barocco

Laurence Olivier na platne dokazuje preco to bol jeden z najvacsich divadelnych a filmovych hercov Britanie. Diane Lane nesmierne povabna a jej chlapcensky partner Thelonious Bernard dostatocne drzy ale aj statocny aby spolocne utiahli cely film az k zaverecnym titulkom. Cely snimok ma velmi prijemnu bezprostrednu atmosferu. ()

Brasi

Je to asi krapet směšný, ale žádnej film mě v životě neovlivnil takovou měrou, jako tenhle. Velmi dobře si pamatuju jeho název zhruba těch deset let, co uplynulo od tý doby, co jsem ho jako dítě viděl. Až tak mě zasáhl příběh, jenž jsem od toho dne taky toužil prožít, a tak nějak v jeho uskutečnění v koutku zbytku dětský duše věřím ještě teď (což je asi onen kámen úrazu :)), i když dobře vím, že je to nesmysl, neboť tenhle čas dávno minul. Škoda, že se tolik snů nakonec ukazuje těžko slučitelnými se skutečností. Ať už pro ně člověk není ochoten udělat dost, anebo zkrátka a dobře neví jak, je naplnit. Na každej pád moje tajná srdcovka. Kdyby někdo tenhle film mohl sehnat v dabovaný verzi, ať se neváhá neprodleně ozvat. Velká odměna a můj vděk ho nemá šanci minout. :) PS: Z dětství si vůbec nevybavuju, že by to byla komedie. :) ()

Han22

Romantická komedie o dvou třináctiletých není nic pro mě, ale Roy Hill z toho udělal nečekaně milý film. Ona je americká holka v Paříži z bohatých kruhů co čte filozofii, on chudý syn taxikáře a filmový nerd. Spojuje je vysoké IQ a silná první láska, kterou se dvojice po protivenstvích rozhodne zpečetit podle legendy polibkem pod mostem v Benátkách. Oba dětští herci jsou úžasní, vypadají +/- fakt na 13, je tu krásná hudba i výprava, pomrkávání na Romea a Julii, příjemný humor (dostihový počítačový program :D) a Laurence Olivier hraje pomalu kouzelného dědečka. A především režisér trefil ten věk, kdy to už není dětské přátelství, ale ještě to není o nadržených puberťácích. Nesmělé polibky a objetí, snahy zjistit víc o sexu či ochutnávání alkoholu. V druhé půlce to slábne rozmělněním na víc linií a postav a odsunutím úřední dvojice do pozadí, ale finále je krásné. Jasně že jim to nevydrží, ale byla to milá pohádka a po těch dnešních kravinách co jsem viděl si to 4* zaslouží. ()

• Diane Lane v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)