Sherlock Holmes and the Baskerville Curse

všetky plagáty
Animovaný / Rodinný / Mysteriózny
Austrália, 1983, 75 min

SOLOM.

Když jsem před časem viděl ruskou verzi Psa Baskervillského ( Priklyucheniya Sherloka Kholmsa i doktora Vatsona: Sobaka Baskervilej (1981) ), byl jsem rozhodnutý, že si co možná nejdříve pustím další filmové zpracování tohoto veleznámého příběhu A. C. Doylea. Sám nevím proč, ale jaksi jsem se k tomu pořád nedostal. Shodou okolností jsem se nedávno díval na jednu nejmenovanou německou televizní stanici a právě tam dávali tuto animovanou australskou verzi, která mě zaujala mnohem víc, než její ruská filmová kolegyně. A to hlavně proto, že obě jsou příběhově skoro na vlas stejné, akorát tato má mnohem příjemnější stopáž. Jelikož je to celé natočeno především pro menší publikum, nesálá z toho příliš velká hrůza, ale i tak jsem si navozenou atmosféru nemohl vynachválit. Zvukový doprovod udělal opravdu svoje a já si užíval každou minutu. Šum větru, polechtání klavíru, cvrlikání ptáků a především samotné zlověstné psí vytí dokázalo perfektně navodit přesně takovou komorní atmosféru a dávku napětí, jakou jsem od toho očekával. ()