Podarí sa majstrovi bojových umení odhaliť vrahov svojho priateľa, alebo ho vražední nindžovia dostanú skôr? (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Taková Chuckova variace na Amerického ninju kterého měl původně hrát. Každopádně souboj s maskovaným Nortonem má grady zatím co ta závěrečná bitka mě spíš zklamala a celé je to trochu nevyvážené i když jako typický béčko svý doby to standardního fanouška filmů tohohle typu nepohoršuje, ale uznávám že dnešním konzumentům už to nemá co říct. I přes to nakonec dám 60% ()

Terva

CITÁT - A opět tu máme ninji. Zdálo se, že tři sta let staré satanské praktiky ninjů byly provždy vymazány ze zemského povrchu. V 17. století byli tito vyvražďovatelé celých rodů zavrženi, ale jejich krutost nevymizela. V tajném táboře ninjů se muži dále zdokonalují v zabíjení. Proti jejich vůdci Seikurovi - „mistru tichého zabíjení" - se postaví mistr obranného boje Scott (v podání tehdy ještě zachovalého Chucka Norrise). Jak to dopadne, není těžké uhodnout. ()

sniper18

Je to podpriemerný akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má slabý príbeh majstrovi bojových umení, ktorý príde o priateľa a zistí, že za tým stojí organizácia, ktorá trénuje ninjov. Spracovanie ma tiež nezaujalo, síce to nie je až tak moc nudné, ale film je príliš pomalý a navyše väčšinu času sa nič zaujímavé nedeje. Akcie tu nie je až tak moc a je iba priemerná. Akcia bez Norrisa nie je vúbec zaujímavá, skôr nudí a akčné scény s ním sú už omnoho lepšie, ale stále pôsobia dosť priemerne. Na jednej strane vidno, že Norris bojové umenie skutočne ovláda, tu nie je žiadny problém, ale tá choreografia súbojov je príliš obyčajná a tak moc nezaujmú. Ale výnimkou je celý akčný záver, kde Norris v hlavnom sídle organizácie postupne zneškodní všetkých ninjov, celé to pôsobí zaujímavo, má to nápady a rozhodne je to vrchol filmu. A myslím, že aj z tohto Norrisovho obdobia, ktoré skončilo filmom Osamelý vlk McQuade je to najlepšia akčná scéna. Herecké obsadenie ma vôbec nezaujalo, okrem Norrisa tu už nikto nestojí ani za reč. A veľmi mi tu vadia tie Norrisove vnútorné monológy, ktoré sú úplne zbytočné. Réžia pôsobí dosť nudným dojmom, ale aspoň technická stránka nie je najhoršia. Zo všetkých filmov, kde má Norris hlavnú úlohu je tento najhorší, ale aspoň kvôli dobrému záveru nie je úplne zbytočný. 46% ()

L'Alpagueur

Moje první setkání s Chuckem Norrisem ve filmu, zatím jsem ho znal pouze ze seriálu Walker Texas ranger, který se mi moc nelíbil a dále z Cesty draka, kde je jeho role omezena na souboj s Brucem Lee. Ovšem tento film je daleko lepší, než jsem čekal, bez zbytečných vnitřních monologů Scotta Jamese bych tomu dal klidně i pět hvězdiček. ()

Rominator

Scott James (Chuck Norris) musí vyhledat tajný tréninkový tábor ninjů, kde jsou cvičeni zabijáci, který vede jeho zapovězený bratr Seikura (Tadashi Yamashita), protože v mládí porušil při tréninku pravidla a otec ho navždy zavrhl... Finále dopadlo z celého snímku nejlépe, protože obsahuje poměrně dost akce a bojovat Chucka Norrise s mečem člověk neuvidí pokaždé, ale ten příběh předtím je absolutně nekoukatelný. Ve flashbackových záběrech z tréninků hraje postavu osmnáctiletého Scotta Jamese Chuckův syn Mike Norris. Aaron Norris (Hatband) má malou roli muže v klobouku a od svého bratra schytá kop do obličeje, dělal také koordinátora kaskadérů a společně s Chuckem dělali bojovou choreografii (karate fight choreography). ()

• Stars Magazine svojho času vytvoril rebríček 25 najlepších bojových scén všetkých čias. Finálny súboj medzi Chuckom Norrisom a Tadashim Yamashitom sa umiestnil na 13. priečke. (m.a.t.o.)
  • Aaron Norris má malou roli muže v klobouka, který od svého bratra Chucka schytá kop do obličeje. Aaron dělal také kordinátora kaskadérů a společně s Chuckem dělali bojovou choreografii. (Rominator)
  • Při natáčení scény boje s Nindži, která probíhala ve 4 hodiny ráno, chyběli 2 kaskadéři. Jednoho z nindžů tedy hrál Chuckův bratr Aaron a druhého externista, který odmítl ochrannou vložku pod košili. Chuck ho při prvním pokusu zneškodnil kopem do žaludku, druhého omráčil úderem do hlavy a Aarona omráčil kopem do hlavy. Čtvrtý herec na něj odmítl zaútočit. (vojtaruzek)