Hlavní hrdina Sebastián se stejně jako spousta dalších mladých lidí snaží i za cenu podvodu vyhnout základní vojenské službě v Bundeswehr. Kvůli neopatrnosti je však nakonec odveden a společně se svými vrstevníky absolvuje výcvik. Jejich cílem však není udělat ze sebe muže a sloužit vlasti, ale nucený pobyt si náležitě užít. Společně provedou řadu "klukovin" a svým nadřízeným dají pořádně zabrat. Nakonec se však svým přátelstvím postarají o vítězství nad sousední americkou základnou, čímž napraví smýšlení důstojníků o jejich neschopnosti. (SakyLand)

arcticsky

Slušná komedie, kde nechybí parodici starých známých - figuruje zde sgt. Mahoney, kpt. Lassard, verze našeho Balouna a dále i nacisticky založený Turek a Žid ucházející se o přijetí do německých tajných služeb....prostě klasická švejkárna i s bytelným "definitivně teploušským" závěrem, po kterém jsem váhal, zda nedat ještě jeden bodík navíc. ()

mala_kea

Němci moc komedií netočí, tato se však v celku povedla. Za malé náklady se povedla celkem slušná komedie. u této komedie není potřeba ani přemýšlet, děj je tak jednodochý, až skoro žádný. Scénář je celkem slušný, občas mi přišlo něco zbytečném každopádně se na to nechá koukat. Hvězdičku navíc za tu závěrečnou písen ()

Olík

Po více než dvaceti letech přichází über alles odpověď na americké komedie osmdesátých let. Spolek nearmádních typů v čele s notorickým army odmítačem Sebastiánem a jejich boj s vojenskou službou v Bundeswehru – týrání svých nadřízených, holky, mejdany a na závěr souboj proti sousední americké základně. Právem Vám to vše bude připomínat U.S. osmdesátky jako Podporujte akademii, Bojovou akademii nebo první a třetí díl legendní Policejní akademie. ()

Pythonator

To tak jednou uvíznete u televize po nějakém dobrém filmu a začne tam nějaká německá sračka. A vy na tu sračku zíráte a ono vás to chytne a nepustí. A navzdory pokročilé únavě nemáte sílu vstát a tu sračku vypnout, nemáte sílu ani usnout. A co je nejhorší, musíte si přiznat, že se náramně bavíte, a vydrží vám to až do konce, který si dokonce uživáte. Ne, tohle není sci-fi, ale realita. To se mi vážně stalo. Navzdory mému odporu k německé filmografii a naprosté neznalosti o existenci této komedie, jsem byl shodou okolností donucen zhlédnout to celé a uznale pokývat hlavou, že i ti blbí Němci umí občas dobře pobavit. Tak se k Manituově botě a Fakjů pane učiteli přidala další zajímavá německá komedie, a o to je to vtipnější, že ji točil stejný úchyl jako naprostou sračku Kluci to taky chtěj. ()

MELODY

Je to dobrý, fakt dobrý. Trocha nadsázky, minimum fekálního humoru a místy poměrně uvěřitelné jednání postav- hlavní hrdina si nepřeje vzbuzovat zbytečný rozruch, holky z Bundeswehru jsou normální holky- žádný solárko, styling jak z péčka, žádný silikony. A film? Malinko jako když mixnete Policejní akademii českým Copak je to za vojáka. U závěrečné hudební scény jsem seděla s očima vytřeštěnýma, totálně vykolejená a mumlala "Panebože, to ne!!!", jak byla pitomá. Sebekriticky ale připouštím, že ať je to jak je, já se ani chvilku nenudila. ()

• Natáčení probíhalo v německém Bavorsku. (Terva)