Jake Cassevetes (Nathan Crooker) je slávny kameraman, ktorý sa práve vrátil z Iraku, kde natáčal materiály o americkej invázii. Spolupracuje s mainstreamovými kanálmi a je za to dobre platený. Opovrhuje ľavicovými konšpiráciami o korporáciami kontrolovaných médiách, napriek tomu mu na jeho zamestnávateľoch niečo nesedí. Keď je poverený, aby natočil protivládne protesty, spozná Seven, jednu z mladých líderiek maskovaných anarchistov z čierneho bloku. Jake si získa dôveru jej skupiny a s ich dovolením ich natáča počas demonštrácie. Neskôr tej noci, potom ako natočí odmaskovanú Seven, ktorá popisuje postupy a filozofiu čierneho bloku, je nahrávka omylom odvezená do ústredia televízie, spolu so zvyškom jeho materiálov. Keď sa Jake snaží získať pásku späť, zistí, že spoločnosť, pre ktorú pracuje, má dohodu s Národnou bezpečnosťou, ktorej posúva všetky záznamy, a tá v nich hľadá teroristov. (whack)

whack

Film si nekladie servítku pred ústa, ukazuje, ako mainstreamové médiá zneužívajú svoju moc na účelové dezinformácie a manipulovanie s verejnou mienkou, ale rozoberá aj kritiku politiky... podtitul Ako sa vyrába extrémizmus. ()

castor

Váží si jeho schopností, ale mnohem víc je zajímá zisk. Tak už to tak nějak v komerčních médiích funguje a nebude tomu jinak. Účinky a vliv novin, televize a internetových médií se odborníci snažili popsat celé 20. století. Některé teorie byly radikální, ale na každé kus pravdy byl. Tenhle kus k divákům sotva dorazil, nicméně je poměrně neotřele pojatý, dokumentárně laděný, slušně zahraný. ()

Khalesi

Veľmi užitočný skoro dokument o mediálnej manipulácii a anarchistických aktivistoch, alebo o tom, ako ďaleko už sme sa dostali od hraníc demokracie v krajinách pod policajným terorom a kontrolou. Nebudem rozoberať anarchistické zmýšľanie, pretože môj komentár by sa sem potom najskôr nezmestil. Viem ale s istotou, že ak systém, ktorý bol vytvorený preto aby slúžil človeku a chránil ho, začne byť kontraproduktívny, je našou povinnosťou zmeniť ho. Ak to neurobíme pre seba, tak aspoň myslime na ďalšie generácie. Na deti, ktoré prídu po nás a my sme ich vzorom. Skutočne im nemáme čo viac ponúknuť než len masovú kultúru ovládanú reklamou, peniazmi, políciou a médiami? Pozrite sa na tento film a urobte si vlastný názor. ()