Anna Bradyová (Amy Adamsová) je atraktívna a úspešná bytová návrhárka z Bostonu. Má všetko, na čo si spomenie, teda okrem zásadného vyjadrenia svojho priateľa, nádejného kardiológa Jeremyho (Adam Scott), ktorý sa po štyroch rokoch ešte stále necíti na to, aby pred ňou pokľakol a ponúkol jej prsteň. Anna sa preto rozhodne chytiť šancu za pačesy. Blíži sa magický 29. február a Jeremy odletí do Dublinu na lekársky kongres. Jej plán je jednoduchý - odletí za Jeremym a požiada o ruku ona jeho, presne v súlade s írskou tradíciou. Lenže osud s ňou má iné plány. Pre rozmary počasia musí lietadlo núdzovo pristáť vo Walese a Anne musí pretekať s časom, aby stihla termín. Keď už sa jej podarí preplaviť z jedného ostrova na druhý, zistí, že má za sebou tú ľahšiu časť cesty. Kde nájsť v tom najzapadnutejšom kúte Britských ostrovov taxík, alebo aspoň niekoho, kto by ju hodil do írskej metropoly? Našťastie je tu Declan (Matthew Goode), pohodový majiteľ ťažko stratovej krčmičky, ktorý sa nad ňou zľutuje a ponúkne jej nielen strechu nad hlavou, ale aj odvoz do Dublinu. Anna si vydýchne, že najhoršie má za sebou, ale veľmi sa mýli. Okrem neznesiteľne drzého Declana za volantom ju čaká ešte stádo kráv na ceste, auto v priekope, bahenný kúpeľ, strata luxusného kufra a ďalšie pohromy. Až sa napokon spod kontroly vymkne celý jej plán... Pre narastajúce sympatie k Declanovi začína Anna vážne premýšľať o tom, či má zmysel dôjsť až do cieľa. Načo cestovať za Jeremym, keď skutočnú lásku možno našla už na ceste? (TV JOJ)

bourec

Začátek filmu,hlavně pohled na A.Scotta,mi nesliboval nic hezkýho.A i když střet dvou pohledů na život,tedy toho se všema požitkama,neřestma s tim v kravatě,drahejch restauracích a konvenčním chováním většinou ve filmu přináší třaskavou směs,tady se vlastně nic neděje.Je to jen průměrná komedie,a na konci je až moc tlačeno na romantickou strunu.50%. ()

Pethushka

Moje obrovská slabost pro filmy z Irska se opět prohloubila. A pak to může být třeba to největší klišé, ale padaj stromy a nebe se usmívá, ikdyž prší. V mých očích láska jako trám. Minimálně tři scény, kdy mi slzely oči a minimálně dvě scény, kdy jsem se nemohla přestat chechtat. Znám jen málo romantických filmů, kdy nastane taková atmosféra. ()

Sammya

Co říct, nevím, co mě okouzlilo víc, jestli úžasná hudba, skvělá krajina nebo herečtí představitelé, kteří oba patří mezi mé oblíbence, či krásný romantický děj. Možná, že to bylo všechno dohromady, a proto se na tenhle film můžu koukat kolkrát chci a nikdy mi nezevšední. Pohádkový příběh o tom, jak se člověk kolikrát špatně rozhodne, protože nezažil naživo svých 60 vteřin, a o tom, že na každého někde čeká láska, ať už je to třeba v Irsku. Leap Year je v podstatě průmerná romantická komedie, jak to už tak bývá, ale nemůžu si pomoct, uchvátila mě. ()

IQ Tiqe

Tuctová romantická komedie, o holce, která má s někým vztah, pak někam jede sama, potká někoho jiného, nemůže ho vystát, něco spolu zažijou a najednou se jí začne líbit. Co se na téhle šabloně dá vylepšit? Obsadit pěknou herečku, natočit to trochu dobrodružným stylem, aby se něco (aspoň trochu zábavného) dělo, tak aby divák neměl důvod hlídat na hodinkách zbývající čas do konce, a nenatahovat délku přes 2 hodiny. Což se víceméně povedlo. I když jde o průměr, a zítra nebudu mít ponětí, o čem Přestupný rok byl, neotrávil mě a řekl bych, že minimálně na Louiho nezapomenu. ()

Martrix

Romantická komedie s jasně nalajnovaným příběhem, může překvapit jen tou vatou okolo. Třeba skvělými dialogy, humorem... . Nic takového se v tomto případě nestalo. Jde o průměrný film, který by mohl posloužit maximálně jako jedna z epizod Rozamundy Pilcher. Jedna přidaná hodnota tady ale je. Irská krajina. PS: asi je to blbost...ale český dabing byl otřesný. Stránského hlas...to byla ultrašpatná volba. ()

• Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)
  • Filmovalo se v Dublinu. (M.B)