Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Tom10000 k tomuto seriálu (180)

Upírske denníky (2009)

Celý seriál jsem popisoval jednotlivě po dílech a celých sériích. Tak to shrnu: Již od první série bylo jasné, že zde bude milostný trojúhelník Elena - Stephan - Damon. Celé to obalíme faktem, že je Elena bez rodičů, jen s tetou a drogově závislým bratrem Jeremym. Láska mezi ní a Stephanem je silná, i když se dozví upíří tajemství. Celé se to táhne tři série, během nichž je zápornou postavou Katherine, její dvojnice a Salvatorovic láska v letech 1861 - 1865, upířice, jež bratry proměnila. Když ale tak skončí jako upír i Elena, tajná láska k Damonovi, jež začala tancem na konci první série na Miss Mystic Falls, a zintenzivnila se na konci třetí série, překoná tu ke Stephanovi. Jistě, kdyby nebylo původního Klause, jenž vypnul Stephanovi city, možná by to byla jiná. I oddání Damonovi mělo něco do sebe. A tak se pereme dál. Klaus nabírá obrátky až do půlky 5. série, kdy je z něj díky Caroline dobrák. Sama Caroline skončila vinou Katherine na počátku 3.série jako upír, ale ta chutě zvládá. Ne tak Elena, jež po smrti nyní dobrého bráchy, lovce upírů, vlivem Silase (nesmrtelné bytosti vypadající jako Stephan) vypne na Damonovu žádost city. Jen těžko se vrací. Pokračujeme dál, až k 7.sérii. Vězeňský svět, kam je Damon s Bonnie uvrhnut, poskytne Bonnie známost s Kaiem Parkerem, sociopatovi, a Damonovi s jeho vlastní údajně mrtvou matkou. Ta působí další potíže na svobodě. Je upír a se svou heretickou rodinlou v čele s lesbami Norou a Mary Louise páchá další zvěrstva. Dále se vše točí okolo Rayny Cruz, hlavní lovkyně upírů, a mnoho záporáků, ale i kladných postav umírá. Osmá série je zase ve znamení sirény Sibyl, jež donutí Damonovi zapomenout na Elenu a dokonce i vypnout city, ale vše senakonec jakž takž spraví. Cade, Ďábel sám, umírá, ale spolu s ním i Stephan, jenž je nyní člověk, Damon jím bude také a údajně mrtvá Katherine jako královna pekla zemře rovněž. I vedlejší postavy, Tyler Lockwood, umírá vlivem Stephana bez emocí. Přežije Elena, jež se opět probouzí ze spánku vyvolaného Kaiem, Alaric, člověk, přítel Damona a otec dvou čarodějnických dětí, Damon, také člověk, Bonnie, mocná čarodějnice, Caroline, upír a Matt, člověk a šerif policie, blízký všech dříve jmenovaných(...). Seriál sám o sobě je nacpaný k prasknutí a až druhé sledování objasnilo polovinu všeho zmíněného. Je sice spíše pro dívky, ale i opačné pohlaví se u něj pobaví. Nic lepšího na žánr Upíři, dokonce ani Twilight sága, fantasy, milostný treojúhleník, bratři a dívka neexistuje. 100 procent dávám bez váhání. Existují i knihy (17 dílů), jež se chystám přečíst, a pokud budou lepší než seriál, o čemž pochybuji, nevím, tak i ty vřele doporučím. Ian Somerhalder (Damon), Paul Wesley (Stephan) a Nina Dobrev (Elena) tvoří nejlepší trojlístek. Spolu s Nathalií Kelley (Sibyl) v 8.sérii a Katherine (opět Nina Dobrev) dávají seriálu tu pravou podstatu, kdy i nejčernější zlo nekokáže odolat čistému a pravému dobru. Ačkoliv to něco stojí. Touhy po krvi, temnota, bezcitnost, věčné slibování, omluvy, ale i lásku, romantiku a lítost s truchlením. Nic lepšího z fantasy není, ani Hra o trůny. doporučuji! () (menej) (viac)

Season 1 (2009) (S01)

Hodnocení celé první série je celkem těžké. PRO TOHO, KDO NEVIDĚL VŠECHNY DÍLY, DOPORUČUJI NEČÍST! První tři díly jsme seznamováni s postavami, následujících pár dílů dostává Elena dost zabrat, dokud se jí Stephan nesvěřil s upírstvím. Vše je náhle zamotáváno. Damonova tajná touha po Eleně se tu ještě tolik neprojevuje, až do 16. či 17. dílu je plně zaměstnán Katherine. Teprve po zjištění, že o něj nejevila zájem, se začíná trochu více zajímat o Elenu. Ta si se Stephanem vytvořila pevný vztah a spolu s ním bojuje proti jeho přirozenosti, i když pro to často riskuje život. poznáváme obě povahy Stephana a Damona a dozvídáme se toho celkem dost z jejich minulosti. Bohužel tu musíme strpět pár hrozných postav, jako je starosta Lockwood, trochu i Anna, a také Vicky či Lexi, ale především tu kupu upírů navrátivších se z hrobky. I Isabel je dost protivná, a chybí tu Katherine. Co mě ale dost vadí a budu to muset ještě cca. 2 série trpět, je Stelena. Ta mi prostě nevyhovuje. Elenin pohled na Damona ovlivňován Stephanovou láskou a její povahou je nesnesitelný. I když ano, Damon se měl snažit, ale kdo viděl seriál alespoň do šesté série, ví, že to celé mohlo být jinak. Damon však toužil po Katherine a o ni nejevil zájem a předal ji Stephanovi. Dost dlouho se z toho bude hrabat, zvláště po poslední romantické scéně s Elenou/Katherine. Caroline je rovněž z posledního dílu raněná a ti, co viděli alespoň prvních pár dílů 2. série ví, co špičatého a hladového bude následovat. Když mám hodnotit díl po dílu, dám tomu asi 75 - 80 procent, ale celá série má pro mě 70 procent. Když to sečtu, dávám celé sérii 4 hvězdy a doporučuji zhlédnout i další série! ()

Pilot (2009) (S01E01)

Počátek. Jelikož si dávám repete, už vše vím. Seznamujeme se se všemi postavami. Stephan pozná poprvé Elenu, Damon po 15 letech navštíví Stephana, Jeremy je na drogách a spolu s Tylerem se dohadují o Vicky. Ta je Damonem pokousána. Stephan bojuje se svojí přirozeností a Elena se smrtí svých rodičů. 80 procent. ()

Noc komety (2009) (S01E02)

Druhý díl. Elena se poprvé seznamuje se záhadným Damonem, který touží udělat Stephanovi se života muka. Tajně Eleně podstrčí poznámku k bývalé Stephana Katherine, o které jsou zde prozatím jen povrchní zmínky (fotka z roku 1864). Matt podezřívá Stephana ohledně Vicky a nedokáže se srovnat s rozchodem s Elenou, která se mezitím stále více zajímá o Stephana. Damon zkouší s využitím zraněné Vicky přesvědčit Damona, aby se stal plnohodnotným upírem. Na závěr si dají Stephan a Elena první polibek. 85 procent. ()

Upíří fotbal (2009) (S01E03)

Třetí díl. Děj se začíná pomalu rozjíždět správným směrem. Elena se pokouší seznámit blíže Stephana s Bonnie. Stephan se přidává do fotbalového týmu, ale to vadí Tylerovi, jelikož on má být tím nejlepším. Rovněž se snaží vyřešit potyčky mezi Tylerem a Jeremym, z toho skončí se zraněním, které uvidí Elena. Jelikož je ale upír, vyléčí se z toho ihned - první náznak podivnosti. rovněž u něho Elena zpororuje nezvyklé reakce na krev. Damon, aby dokázal, že je zcela upírem bez emocí, zavraždí trenéra fotbalu, čímž jen rozpoutá další neklid. Stephan zjistí, že Bonnie pochází z rodiny Čarodějek ze Salemu. Ta u sebe zjišťuje další schopnosti. 85 procent. ()

Krev není voda (2009) (S01E04)

Čtvrtý díl. Ve městě se koná ples zakladatelů Mystic Falls. Napětí mezi Stephanem a Damonem roste. Ten se zamiluje do Eleny, která mu připomíná vzhledem Katherine. Od strýčka Zecka se Stephan dozví, že u sebe pěstuje železník. Ten nejenže dokáže oslabit upíra, jako je Damon, ale rovněř zabrání, aby se upír dostal do lidské mysli. Stephan daruje Eleně starý náramek, v němž je právě železník. Rovněž se snaží Damonovi v pití podstrčit tuto látku, on to však pozná. Nakonec se mu to ale přece jen podaří, když dá vypít drink Caroline, kterou následně částečně vysaje Damon. Ten je silně oslabený a Stephan ho dá strčit do jejich domu do malého vězení, kde nebude mít přístup ke krvi a do několika dnů seschne. Elena stále více podezřívá Stephana, že jí toho moc tají. Na chvíli se s ním tedy rozvede. 80 procent. ()

Mrtvá pravda (2009) (S01E05)

5. díl. Již tři dny je Damon držen pod zámkem, a rychle slábne. i přesto má ale ještě dost síly. Na slavnosti zakladatelů daroval Caroline oranžový kamínek, s jeho pomocí se dostane ke Caroline skrze svůj hlas a ta ho vysvobodí. Elena, i přesto, že se jí Stephan svěřil s něčím málem ze sebe, zjišťuje další zajímavé věci. Na charitativní akci potká se Stephanem starého muže. Ten pozná Stephana, i když tomu nevěří. Když se ho později bez doslechu Stephana zeptá, odkud ho zná, svěří se ji. V červnu 1953 došlo k útoku zvířete v blízkosti penzionu Salvatorů. On sám tam byl a seznámil se tam se Stephanem, Damonem a jejich tehdejším strýčkem Josefem. Když si to Elena skrze přítele její tety ověří, skutečně na tehdejší reportáži uvidí Stephana. Vše jí dojde. Když byla na slavnosti zakladatelů, viděla papír s podepsanými lidmi, kteří byli na první schůzce v roce 1865. Byli tam i bratři Salvatorovi. Rovněž měl Stephan zvláštní chování a byl nezranitelný. Asi to bude upír, říká si. K němu domů dojde ve chvíli, kdy je už Damon na útěku a přitom zabil strýčka Zecka. Stephan toto neštěstí zjišťuje a když se ho vydá hledat, ve dveřích potká Elenu. Damon na útěku vysaje Vicky (...). Konečně to začíná nabírat na obrátkách. 90 procent. ()

Ztracené duše (2009) (S01E06)

6. díl. Pravda je konečně venku, a Stephan vysvětluje Eleně své upírství. Seznámí ji podrobněji se všemi záhadami, které se staly. Ukáže jí své bývalé bydliště, kde se narodil a kde se seznámil s Katherine (ukázka na jeho vzpomínky. Vidíme povahu Katherine a fakt, že vypadá zcela stejně jako Elena. Rovněž dostáváme potvrzení o tom, že proměnila Stephana ve svoji podstatu - tedy i ona je upír. Není to tak přesvědčivě vidět, ale i Damon se díky ní stane tím stvořením). Damon si užívá zábavu s Vicky. Tu promění v upíra. Stádium přeměny probíhá takto: Napijete se upíří krve, někdo vám zlomí vaz či jakýmkoliv způsobem zemřete a poté se musíte napít lidské krve, aby byla přeměna dokonána. I když se Stephan snaží, nepodaří se mu Vicky udržet. Jedním z důvodů je fakt, že Logan, šerifka Forbesová a starosta Mystic Falls jsou znalí v oblasti upírů. Když Logan ukradne hodinky Eleniných předků, dozvíme se fakt, že zároveň slouží jako tajný kompas na upíry. Tím vše zkomplikují a Stephana střelí. Elena se rozhodne, že prozatím si dá od Stephana pauzu. 80 procent. ()

Posedlost (2009) (S01E07)

7. díl. Stephan se snaží udržet Vicki pod kontrolou a pomáhá jí udržet hlad na uzdě. ta je ale problémová a nenechá se jen tak oklamat. Je hallowen a tajný spolek upírů stále hledá své oběti, i když nemají tajný kompas. Vicki uteče od Salvatorových a s Jeremym, který má o ni starosti, si dají sraz ve škole. Stephan se ji snaží přesvědčit, aby se vrátila do bezpečí. Neposlechne a chce si užít s Jeremym. Hlad ji ale dostane a pokouše ho. Je velmi silná a zraní Elenu, a tak nezbývá nic jiného, než aby ji Stephan probodl dřevěným kůlem, jedinou zbraní, která upíra spolehlivě a rychle zabije. Vicki NAVŽDY umírá. Jeremy vše vidí a je to s ním psychicky špatné. Elena a Stephan si s ním neví rady. Pomůže jim nečekaně Damon, který se nabídne, že jako upír živící se lidskou krví vymaže Jeremymu spolehlivě všechna trápení. I když Elena sama uvažuje, že chce rovněž na vše okolo upírů zapomenout, nakonec si své vzpomínky nechá. Bonnie je babičkou zasvědcována do své stále mocnější magie. 85 procent. ()

162. narozeniny (2009) (S01E08)

8. díl. stephan slaví své 162. narozeniny, na které k němu na den přijede jeo známá dlouhodobá kamarádka Lexi. Ta se ho vyptává na jeho posledních pár let života a ověřuje si, že se až na Elenu nic nezměnilo jak z hlediska jeho, tak Damona. Když si chce Elena promluvit se Stephanem, uvidí Lexi v nevhodné situaci. Ta v ní vidí Katherine a je šokována. Rovněž Elena neví, co si má myslet - má snad Stephan novou přítelkyni? - a radši odchází. lexi žádá po Stephanovi vysvětlení (dále nerozváděno). Damon se opět setká s Caroline a nařídí ji, aby uspořádala párty v Mystic Grillu. Ta ho uposlechne. Bonnie získá od Caroline kámen a od své babičky zjistí, že se jedná o velmi mocný kámen, kteráý nosila její praprapraprababička v roce 1864 (odkaz na služebnou Katherine, kterou jsme mohli vidět o dva díly dříve ve vzpomínkách Stephana). Damon si ho přeje získat zpět, ale jeho silná moc popálí jak jeho, tak i Caroline, která se ho snažila na jeho žádost získat. Damon se snaží vetřít do pozornosti šerifky Forbesové a dozvídá se o tajném spolku lovců upírů. Jako podbízivý dar jí donese kytku se Železníkem. Jelikož nezíská svůj kámen, naštve se a bez špetky opatrnosti vypije jednoho kluka a jednu dívku zraní. Tu šerifka najde a dozví se od ní pachatele. Jelikož ale Damonovi věří, vpíchne železník Lexi a tu následně Damon zabije, když útočila na šerifku. Tím si získá její důvěru, ale rozzuří Stephana k nepříčetnosti. Ten ho málem zabije a skoncuje s ním. 90 procent. ()

Historie se opakuje (2009) (S01E09)

9. díl. Stephan má stále na Damona veliký vztek kvůli smrti Lexi, kterou Damon zabil. Rovněž se snaží dozvědět od něho pravdu ohledně důvodu, proč chce získat kouzelný kámen. Poté, co si spolu užijí pohodový den - Damon začne udržovat krevní dietu - se od něho dozví šílený plán na znovuoživení Katherine, jež dle něho leží vysušená v hrobce kostela. Důkazy, které získal, a podprora Emily, Boniiny prapraprababičky a služebné Katherine, jsou velice přesvědčivé. Holky se pokouší vyvolat ducha Emily, který nezištně ovládne Bonnie. Caroline uvěří faktu, že je Bonnie čarodějkou. Rovněž si vyjasní vztah s Mattem. Do školy nastupuje Alaric Saltzman (SPOILER: budoucí důležitá postava seriálu) a nabídne Jeremymu pomocnou ruku ve zvládání učiva. Mladá teta Eleny o něho ihned projeví zájem. Emily, jež ovládá Bonnie, touží kámen zničit, aby se k němu Damon nedostal. Ten ho nestihne zachránit a naděje na osvobození Katherine (SPOILER: která tam paradoxně ani nebude) se zdá již nemožná. Rozhodne se opustit město. I když se zdá, že Elena je připravena pokračovat ve vztahu se Stephanem, i on se rozhodne opustit ji a odejít. Nechce jí i nadále trápit, i když svého rozhodnutí lituje. Nešťastná Elena vysvětlí Bonnie pravou podstatu věcí. 85 procent. ()

Nováček (2009) (S01E10)

10. díl. Logan se stal upírem, ale neví, kdo ho přeměnil. Stephan a Damon po něm pátrají a snaží se zjistit právě tuto věc. Kvůli němu se jejich odjezd pryč odkládá a Elena se opět snaží být blíže Stephanovi. Caroline vypomáhá Damonově snaze najít Logana, jedná sám za sebe. Když ho najde, tak předtím, než ho zabije, mu Logan slíbí pomoc při pátrání po Katherine. Na poslední chvíli ho nechá žít. Jenomže Alaric Saltzmann ho zabije krátce poté. Zatím nevíme, kdo to je, ale pro diváky, kterří viděli další díly, je již jasno. Alaric zůstává utajen a šerifka Forbesová připíše zabití zmatenému a zdrcenému Damonovi. Jeremy se dozvídá bližší informace o historii Mystic Falls z deníku Jonathana Gilberta. Když se pokouší Elena získat si Stephanovu lásku, uspěje. Prožijí spolu krásné romantické chvíle, dokud neuvidí Elena v jeho pokoji portrét Katherine z roku 1864. Ta vypadá stejně jako Elena. Rozhodne se utéct, ale cestou se srazí s neznámým upírem. 85 procent. ()

Rodokmen (2010) (S01E11)

11. díl a jeden z nejlepších z předchozích dílů. Poté, co se Elena srazí s neznámým mužem, k němu přijde, ale ihned uteče. Hned po jeho zmizení přichází Damon. Vytáhne ji skoro v bezvědomí a odnese ji do svého auta. Když se Elena probudí ráno, jsou již v Georgii. Když dorazí po pár nesrovnalostech do Atlanty, dovede ji Damon do baru, kde se setkává se starou známou čarodějnicí Bree. Chce od ní zjistit jiný způsob, jak se dostat do hrobky, kde se údajně nachází Katherine a která je chráněna mocným kouzlem Emily. Při tomto výletu se rovněž snaží zblížit se s Elenou. Bree Damona zradí a přizve na něj blízkého muže Lexi, aby se mu pomstil. V nejvyšší nouzi leží Damon na zemi a má být tím mužem spálen, Elena mu to ale vymluví. Po návratu domů jí Stephan vysvětlí domněnky mezí ní a Katherine a fakt, že je adoptovaná. jeremy se při hledání textu do referátu setká a Annou. O ní se dozvíme, že má veliký zájem o upíry. Bonnie má čarodějnický blok a snaží se ho odstranit. Stephan se setkává s její babičkou, kterou zná, když byla mladá. 90 - 95 procent. ()

Tančírna (2010) (S01E12)

12. díl. Elena se dozvídá podrobnosti o své adopci a má vztek na svoji tetu. Její údajná matka, Isabel, má ale nenadálé spojení s bývalou ženou Alarica, který, jak se dozvídáme, loví upíry. Seznámí se s Damonem, a dle jeho vzpomínek zjišťujeme, že to on zabil Isabel (SPOILER 01: kdo zná další díly, ví, že to není tak docela pravda). Na něho si ale už Damon - prozatím - nevzpomíná. Ve škole se koná taneční ve stylu padesátých let. Jak dobře víme, pro mladé lidi Mystic Falls a naše hrdiny je to velice důležitá chvíle, jak se alespoň trochu odpoutat od reality. Damon a Stephan ochraňují Elenu před neznámým upírem, kterého v převleku poslíčka s pizzou nechtěně pozvala Elena (či teta, to teď už nevím) dál. Musí tedy zemřít, jinak by byl bezprostředním ohrožením pro Eleninu rodinu. Damon zjišťuje, že jeho snaha sblížit se s Elenou byla marná a je proto zklamaný (SPOILER 02: kdo zná další díly, už ho nemusí litovat). Elena si užívá večírku se Stephanem. Ten má s Damonem "oči dokořán" a rozhlíží se po neznámém. Nakonec ho sama Elena zpozoruje a na jeho výhružky uteče do chodeb. V tísnivé situaci, kdy je vydána napospas upírovi, ji Damon se Stephanem zachrání a jelikož z něj nic moc nezískají, mají jednodušší důvod ho zabít. Jeremy dá rodinný deník Alaricovi. Dle záhadné nové holky Anny, která se s ním chce zblížit, udělal chybu a pokusí se ho získat zpět. Dozvídáme se ale, že vše, co se snaží dělat s Jeremym, je jen finta. Sama je upířicí a spolupracuje s třetím upírem, se kterým se chtějí rovněž jako Damon dostat ke Katherine. V deníku, který nyní chce i damon, se totiž nachází důležitá poznámka o způsobu otevření hrobky, kde se údajně Katherine nachází. Stephan slíbí Damonovi pomoc při otevření hrobky. Jako podmíku mu dá slib, že když mu pomůže, zbaví se ho a Katherine si může vzít s sebou. Za jeho zády se Eleně svěří, že toto doopravdy nechce a byl to jen trik, jak se s ním sblížit. 85 procent. ()

Stará láska nerezaví (2010) (S01E13)

13. díl. Záhada okolo deníku Jonathana gilberta se vyjasňuje. Anna a zároveň ve Stejnou chvíli i Stephan konfrontují Alarica, který si ve škole kopíruje deník. Stephan se od něj dozvídá pravdu ohledně jeho ženy a útoku, který na ni způsobil Damon. Ze vzpomínek se dozvídáme osud Katherine a zoufalých bratrů Salvatorů. V minulém díle slíbil Stephan Damonovi výpomoc s hledáním grimoáru. Nyní si Damon ověřuje pravdivost jeho tvrzení o zblížení a výpomoci u Eleny. Ta i přes velký nátlak a trochou lítosti k Damonovi zalže, čemuž Damon uvěří. Když je poté spolu vidí, jak se dostali ke grimoáru, který byl zakopán spolu s tělem otce bratrů, je rozhořčen na Stephana a upřímně zklamaný z Eleny. Pohrozí mu přeměnou eleny na upíra, jestli mu grimoár nevydá. Stephan přistoupí na jeho pohrůžku souhlasem. 80 procent. ()

Komu není rady… (2010) (S01E14)

14. díl. Damon konečně získal grimoár a plán na osvobození Katherine se stává reálným. Bohužel Anna, upířice a dívka Jeremyho, unese Elenu a její přítel Ben zase Bonnie. v uvěznění se Elena dozvídá faktický důvod chování Anny, tj. touha po osvobození její matky, která se v hrobce ukrývá spolu s dalšími upíry a údajně i Katherine. situace se hroutí. Anna žádá Stephana o knihu výměnou za Elenu, ten je ale v nepředvídatelné chvíli sám vysvobodí. Damonova touha konečně vysvobodit Katherine přesahuje meze. Elena proto navrhne krajní řešení, tj. vysvobodit Katherine. I přes nedůvěru k Stephanovi a nově i k ní ho Elena přesvědčí, aby jim tentokrát důvěřoval. Bonnie spolu s její babičkou přistoupí na otevření hrobky. V ní sice Anna najde svoji matku, ale Damon Katherine nenalezne. Z úst Anny se dozví, že ve skutečnosti Katherine podplatila žalářníka u kostela, kde byli všichni upíři spáleni, aby ji nechal utéct. Když ji Anna viděla před pětadvaceti lety, o Damona se již nezajímala. Damon je zdrcen a přichází o smysl života. Mimo to v záchvatu agrese uvnitř hrobky rozprskl krev pro Katherine, která probudila ostatní upíry uvnitř hrobky, a ti se dostali ven. 90 procent. ()

Tombola (2010) (S01E15)

15. díl. v něm toho moc důležitého nebylo, tedy stručně: Damon utápí svůj smutek v alkoholu a se středoškolačkami, které si ovládl. Stephan o něj má starosti. Alaric poskytne další informace o Isabel. Elena se rozhodne vyhledat její kamarádku, jelikož Isabel údajně zemřela. Její kamarádka Trudie však spolupracovala s neznámým mužem a ten Elenu vyhnal. Následně trudie zabil. V Mystic Falls se koná benefiční aukce se "Starými mládenci", mezi něž patří i nyní lhostejný Damon a Alaric. Ten se dozví od Jenny, tety Eleny, fakt, že jeho žena byla Eleninou matkou. To ho vykolejí a začne se jí vyhýbat. Na aukci si Alaric s Damonem vyjasní nesrovnalosti. Při těch se dozví, že Alaric má kouzelný prsten zabraňující smrti. Teprve když se Damon dozví pravdu o Isabel, je šokován. 85 procent. ()

Změna je život (2010) (S01E16)

16. díl. Elena touží po klidu od upírů (mimo Stephana) a spolu sním, Caroline a Mattem si udělají dvojrande. Jeremy se začne zajímat o upíry a dozví se pravdu o Anně. Damon si vyrazí s Jennou a matkou Matta, která minulý díl dorazila, do Mystic Grill. Tam se koná i zmiňované dvojrande. Zprvu jsou Elena, Stephan, Matt a Caroline Damonem zaskočeni, ale pravý šok zažijí až ve chvíli, kdy si to Damon a matka Matta rozdají. Následující reakce nejsou rozebírány. Matt spraví Stephanovo staré auto, které všem ukáže díky Mattovu zájmu o auta a faktu, že všichni byli v jeho a Damonově domě, a s Caroline si urovnají vztah - slyšela na svoji povahu moc o minulosti Matta a Eleny. Staronoví upíři chystají převzít Mystic Falls. První útok na bratry Salvatorovy se nezdaří, v jejich domě Stephan a Damon jednoho zabijí a druhý uteče. Vyváznou z toho dobře až na malé poranění Stephana skleněným kusem ze zničeného okna, kterým upíři zprvu proletěli dovnitř domu. 85 procent. ()

Bouře (2010) (S01E17)

17. díl. Po útoku na bratry Salvatorovy potřebuje Stephan trochu krve, aby se vzchopil. Při lovu je však přepaden upíry z hrobky, kteří nedbají nařízení Pearl a vzbouří se proti ní. Tito upíři ho přemohou a uvězní. Jejich nový vůdce Frederick ho chce nejprve mučit a poté následně zabít. Damon čeká, až se Stephan vrátí z lovu, ale když se nevrací, s pomocí Alarica a Eleny se rozhodne přepadnout dům Pearl, kde ho vězní. Díky Alaricově zásobě zbraní se jim ho podaří vysvobodit. Stephan je ale velice slabý a při útěku s Elenou se sesype. Když už se zdá, že bude vše v pořádku, najde si ho jeden z upírů (či samotný Frederick, to teď už nevím) a způsobí mu smrtelná zranění. Aby přežil, spolu s Elenou zariskují a dá mu napít své krve. Jenomže Stephan s lidskou krví v sobě se chová jinak. Agresivněji a méně lidsky. Toho si Elena všimne a má o něj starosti. Jeremy požádal Annu o proměnu v upíra, té se do toho moc nechce. 85 procent. ()

Samá překvapení (2010) (S01E18)

18. díl. Touha po liské krvi se ve Stephanovi silně rozšířila. Jelikož ji mnoho let potlačoval, nyní je silnější než kdy dříve. Damon se ho přitom snaží přesvědčit, že jedná správně a měl by v tom pokračovat. Do města se vrací strýc Eleny, John. Ten se nezamlouvá Damonovi, jelikož toho ví více, než by mu bylo milé. Na večírku oslav dne zakladatelů (již 150. rok od založení města) se stává Stephan středem pozornosti a svůj hlad tiší alkoholem. To Elenu velice trápí. Damon se toho dozvídá více či méně milého o Johnovi. Třeba fakt, že i on, stejně jako Alaric, má prsten, jenž brání smrti. Sám si to ověřil, když ho zabil a poté si vesele kráčel po budově dál. Rovněž dle svých slov zná Katherine a ví, kde se nachází. Zprávy o ztrátě krve z nemocnic dojdou i k Damonovi, který zprvu neví, koho z toho vinit. Když Stephan uvidí zraněnou matku Matta, která se líbala s Tylerem, touha po krvi ho opět ovládne a on jí skoro podlehne. Elena vysvětlí Jeremymu svůj pravý původ a ten zase zjistí pravdu o upírech z jejího deníku. Je zjištěna smrt Vicky, a oficiální zpráva zní: předávkování (my však pravdu známe). 90 procent ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)