Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Recenzie používateľa Tom10000 k tomuto seriálu (180)

Miss Mystic Falls (2010) (S01E19)

19. díl. Stephan se živí lidskou krví, i když to před Elenou a Damonem tají a snaží se vést normální lidský život. Nejprve Damon podezřívá z krádeže krve Annu, ale doma zjišťuje pravdu o Stephanovi. Koná se Miss Mystic Falls a Elena si vybere Stephana, aby ji doprovodil, i když má o něj stále starosti. Když se od Damona Elena dozví pravdu o Stephanovi, tak u toho je, ale svoje "mimoškolní aktivity", jak trefně naznačil Damon, popírá. Vzteky se Stephan opět poddá své chuti po krvi, přepadne a následně odvleče jednu z účastnic soutěže. Elena přesto hodlá pokračovat v soutěžení a jako doprovod ji čeká Damon. Spolu s ním prožijí překrásný tanec (SPOILER: Kdo viděl seriál od čtvrté či páté řady výš, ví že tento okamžik bude v budoucnosti klíčový pro Elenu a jejím citům k Damonovi). Stephan bohužel nedokáže svoji chuť potlačit a tak až po zásahu Damona, Eleny a znovu navrátivší Bonnie - jež se konečně trochu srovnala, ale přesto je vůči bratrům a Eleně odtažitá - srovná. V intimnější chvíli s Elenou už je odhodlaná učinit radikální krok, na kterém se mimo záznam kamer dohodla s Damonem, a po vpíchnutí železníku ho s ním uzavřou ve vězení, kde byl o asi cca. 10 dílů zpět zavřen právě on. Jeremy se snaží udobřit s Annou. Ve chvílích mimo hlavní dějovou linii se Damon dohaduje s Johnem, Pearl a Annou. John mu slibuje klid, když mu vrátí artefakt od Jonathana Gilberta, a i když netuší, co to má být, dostane ho od Pearl za podmínky, že je nechá na pokoji zase on. 95 procent. ()

Upíří bratři (2010) (S01E20)

20. díl. Stephan ve vězení, kam byl strčen Elenou a Damonem, vzpomíná na okamžiky, kdy se s Damonem staly upíry. Ve vzpomínkách vidíme hon na upíry a fakt, že bratři byli zastřeleni svým otcem. Když se Stephan probouzí, dá mu Emily prsten proti slunci a ukáže mu Damona, jenž sedí u rybníka. Spolu se rozpovídají nad dalším osudem. Zatímco Stephan uvažuje o tom, že ukončí přeměnu v upíra vypitím lidské krve, Damon se vůči tomu brání a raději chce umřít. Pociťuje první příznaky upírství, tj. ostrost slunce. V dalších vzpomínkách, mezi nimiž máme scény typu Anna se přihlásila do školy a John se snaží získat od Pearl záhadný přístroj, vidíme Stephanovu snazu vrátit se ke svému otci. Ten není ani tak šokován, než spíše zklamán se svých synů zrádců. Nenechá si nic namluvit a chce Stephana zabít. Ten ho namísto toho nechtěně zraní. Přitom poprvé ochutná lidskou krev. Následně, o něco později, vidíme Stephana, jak se snaží přesvědčit Damona k vypití dívky. I když se brání, i jeho touha přesvědčí Damona k tomuto činu. Díky tomu se stal necitlivým a takovým, jakým je. Mimo vzpomínky, Stephan se nenechá přesvědčit Elenou, aby začal žít normálně. To až později, kdy se už zdá, že se nechá zabít bez prstenu sluncem. Teprve poté prozří a rozhodne se dál bojovat. 85 procent. ()

Návrat Isobel (2010) (S01E21)

21. a předposlední díl 1. série. Isobel, matka Eleny, se vrací do města. Nutí Alarica, aby jí domluvil schůzku s Elenou, jinak postupně vyvraždí město. Ten se sejde s Elenou, Stephanem a Damonem a situaci řeší. Nakonec se Elena rozhodne se s ní sejít v Mystic Grill. Tam se jí snaží přesvědčit, aby jí dala záhadný artefakt, který vlastní Damon, jinak bude vraždit. Bonnie, která se usmířila s Elenou, jí řekla, že vynálezy od Jonathana jsou začarované Emily. Slíbí, že tento artefakt, tedy spíše jeho část, odčaruje. I když jí Damon nevěří, Elena mu slíbí, že se nic nestane a ten jí to rád uvěří. Díky posledním událostem mezi Elenou a Damonem ná Stephan starosti a trochu žárlí. Poté, co Isabel dostane údajně odčarovaný artefakt, v přítomnosti Eleny, Stephana a Damona řekne šokující, avšak pravdivou věc: Damon jí to dal pouze proto, že ji miluje. Damon dělá nevinného a Elena je trochu šokována. Poté, co Isabel soukromě poví Damonovi, že je poslíček Katherine, jí Damon pohrozí a řekne, ať se za ním vydá sama. Isabel splnila svoji misi a odchází. John přepadne dům Pearl a ji samotnou zabije. Z toho je Anna nešťastná a rozhodne se dát Jeremymu svoji krev. Poté odejde. 85 procent. ()

Den oslav (2010) (S01E22)

22. a poslední díl první série. Damon si dělá srandu se Stephana, který mírně žárlí na Damona s Elenou, i když ta mu jasně řekne, že on je ten, koho miluje a nikdo jiný (SPOILER 01: Ale kdo zná další min. dvě tři řady, může si na to říci svoje, tj. "Delena"). Pokračují slavnosti Dne zakladatelů a John, starosta a další jejich kumpáni mají plán, jak odhalit upíry. John získal slibovaný kus artefaktu a všechny obeznámí s jeho funkcí, tj. schopnost vydávat zvuk, kteří lidé neslyší, ale upírům působí silné bolesti. Jeremy odmítá s Elenou mluvit, protože mu neřekla pravdu a vymazala vzpomínky. Damon se do toho snaží vměsnat a Jeremymu domluvit, ale ani s následnou pomocí Stephana se mu to nedaří. Bonnie tají fakt, že artefakt stále funguje, a tak když jsou slavnosti v plném proudu a upíři hodlají ovládnout město a John je rovněž připraven, před Damonovýma očima spustí svůj plán. Do omráčeného Damona vpíchne železník a spolu s dalšími upíry chycenými jeho pomocníky ho vhodí do budovy. Nečekaný sled událostí ale způsobí, že i starosta Lockwood je chycen a zvuk působí i na Tylera, který odjíždí na otcův rozkaz domů a s Mattem a Caroline havaruje (SPOILER 02: Kdo viděl další díly, ví, co se stalo, tj. zvířecí tajemství Lockwoodů). Zatímco Caroline upadá do kómatu a vnitřně krvácí, Stephan, který díky Alaricovi nebyl chycen, Eleně a Bonnie, která si svůj záměr zabít bratry Salvatorovy na poslední chvíli rozmyslela, zachrání Damona. Ostatní však ne (třeba starostu). Když se Damon chce setkat s Elenou u ní doma, potká ji a promluví si s ní. Ta je nečekaně klidná a od odvážného Damona se nechá i políbit. Nastane romantická chvíle přerušená Jennou. Když Damon odejde a Elena je uvnitř, poslechne si od Johna jeho proslov. Ale poté ho napadne a zabije. Vysvětlení dostaneme vzápětí. Od záběru na Elenu a Damona nám dochází, že to nebyla Elena, ale velice chytře převlečená Katherine. to ona se líbala s Damonem a ona zabila Johna. Elena, jež se vrací domů, vytuší něco divného. Díl končí jejím pohledem na Johna. 95 procent. ()

Season 2 (2010) (S02)

2. série byla zajisté o mnoho lepší než první. POZOR: NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST VYZRAZUJE ZÁPLETKU DĚJE, ČTENÍ NA VLSTNÍ NEBEZPEČÍ! Stalo se tady toho mnohem více a bylo to záživnější. Elena si začíná uvědomovat, že kromě její lásky ke Stephanovi má moc ráda i Damona. Na scéně se objevují první dva původní, Eliáš a Klaus. Z Caroline se stává upír a z Tylera vlkodlak. Vztahy mezi vedlejšími postavami se stále mění a občas se tu objevují i postavy přebytečné, jako třeba Luke, Mason. či Jules. Alespoň jsme se zbavili těch starých, které mně osobně velmi vadily, např. Anna, Vicky či otec Tylera, starosta Lockwood. Hlavním bodem první poloviny série je samozřejmě příchod Katherine a její vliv na bratry Salvatorovy. Ale jak rychlý byl její příchod v první epizodě, tak rychlý byl její odchod v té poslední. Ale ještě nenastává její konec. Kdo bude rozhodně, a to velmi dlouho nyní trápit naše nervy, bude Klaus. Já sám jsem již viděl jednou všechny díly seriálu, ale Klaus patří mezi toho záporáka, který vydrží dost dlouho. Ten se nám v předposlední epizodě proměnil v hybrida a nyní je na řadě jeho plán získat armádu hybridů. Umírá Jenna, jež byla proměněna v upíra a následně použita v Klausově rituálu. Rovněž se pro Elenino znovuoživení obětuje i John. Alaric se svým kouzelným prstenem párkrát umře, ale to i John před svou pravou smrtí. Damon je pokousán Tylerem, ale i to přežije díky Klausovi a Katherine. Ale to jsou záležitosti posledních tří epizod. Zpočátku tu je hlavně otravná Katherine v podání stejné herečky jako má Elena, Niny Dobrev. Ta tu má dvojroli. (SPOILER: Ale kdo viděl i pátou a nebo šestou sérii, ví, že Nina si zahraje i trojroli). Je tu jako vždy dost oslav, zmatků, zkrátka seriál, jak mábýt. Druhá série nám toho nabídla více než první, ale nejsem si jist, zdali stačí na tu třetí. To teprve po znovuzhlédnutí uvidím. Této sérii dávám 85 - 90 procent, tedy 4 hvězdy. ()

Návrat (2010) (S02E01)

1. díl 2. série. Katherine se vrací do Mysstic Falls s cílem poštvat proti sobě bratry Salvatorovy a užít si legraci. Zpočátku nikdo přesně nerozezná Katherine od Eleny, ale nakonec si promluví nejprve se Stephanem a poté i s Damonem. Zatímco Stephan touží ji zabít či se jí zbavit, Damon zcela přesně neví, jak reagovat. Jelikož ji Stephan nikdy doopravdy nemiloval, nezíská si ho a Katherine o něj ztratí zájem. Damon ji však miloval a protože si myslel, že se líbal s Elenou a ne s ní, je raněn Eleninou reakcí na to, co se stalo a Stephan se na něj naštve. Pohybuje se opět na hraně citů a Stephan se mu snaží pomoci. Od Eleny nedostává moc podpory a Katherine ho už má pod kontrolou. Jediná vášnivá chvlíle s ním zajistí Katherine možnost, jak ho následně zlomit. Řekne mu, že vždy milovala Stephana a ne jeho. Ten následně touží po Eleně, aby alespoň ona opětovala jeho city, ta však nechce, říká, že vždy bude milovat Stephana a Damon propadne temnu. Nez výčitek svědomí zabije Jeremyho, ten má však na sobě naštěstí prsten, jenž ho chrání před smrtí. Následně se doma rozzuří. Katherine pokračuje ve svém běsu a zabije Caroline (ta má však v sobě stále upíří krev - viz. další díl). John přežil útok Katherine, ale rozhodl se opustit město. Tyler a jeho rodina mají smuteční slavnost kvůli smrti starosty, otce Tylera, a do města se vrací Tylerův strýc Mason. 95 procent. ()

Konec a začátek (2010) (S02E02)

2. díl. Elena má na Damona vztek, když zabil Jeremyho a její city k němu ochladnou. Z Caroline se stal upír a poznává chuť po krvi. Když ji ochutná, zmocní se jí větší hlad a tak vysaje sestřičku - je totiž stále v nemocnici - a a dokáže ji ovládnout, aby na vše zapomněla. Schopnosti se jí líbí, ale slunce pálí, což jí vadí. V Mystic Falls se koná karneval. Elena se Stephanem se sbližují a Damon je nenápadně sleduje. Promluví si s Jeremym a vyhrožuje mu. Když Caroline uteče z nemocnice pozdě večer, snaží se chuť potlačit, to však nejde a ona přepadne na karvevalu jednoho kluka. Jelikož mají Damon a Stephan tušení, co se stalo, rozhodne se jí Damon zabít a Stephan ochránit. Jako první se k ní dostane Damon, Stephan mu však v činu zabrání a Elena ho uklidní díky svému nekompromisnímu postoji. Caroline díky Stephanovi přestane šílet, i když její osobnost je silnější a mocnější díky upírství. Tyler se svěří Masonovi se svým vztekem. Damon je podezřívá, a jeho plán dokázat Stephanovi svoji pravdu pomocí roztržky Tylera a ovládnutého kluka se vyplní. 90 procent. ()

Zlý měsíc vychází (2010) (S02E03)

3. díl. Vše se nadále komplikuje. Damon, Elena a Alaric jedou na univerzitu v Duke, kde se nachází bývalá kancelář Isobel, kde snad můžou v jejich paranormálních výzkumech zjistit něco ze záhad, jako je podoba Eleny s Katherine, ale především zvláštní schopnosti Lockwoodů, tj. jestli nejsou vlkodlaky. Podezření se vyplní, když najdou legendu o "Sluzích měsíce", tj. vlkodlaky, a "Otroky slunce", tj. upíry. Při tom všem je na univerzitě přivítá Vanessa, studentka Isobel, která považuje Elenu za Katherine a pokusí se ji střelit. Damon ji poslouží jako štít a oba přežijí. Ten se zároveň snaží svými Damonovskými způsoby obnovit jeho přátelství s Elenou. Pro ni je však už ztracený a nechce s ním nic mít (SPOILER: Takovou naději nám dávali, a pak ji zavrhli. Takový přechodný zánik Deleny. Alespoň víme, co o dvě série později nastane). Když ji po výletu dá knihu, kterou hledala a zeptá se ji, jestli ještě u ní má šanci, upřímně mu řekne, že je mezi nimi konec i na přátelské bázi. Zklamaně odchází. Tyler zjistí pravou identitu Masona. Bonnie vytvoří Caroline prsten, aby mohla chodit na slunce. Stephan zaučuje Caroline k "ušatému" způsobu žití upíra. Ta se snaží se s Mattem navázat opět vztah, ten se s ní ale rozejde. Stephan je konfrontovám Masonem, Tyler ho však zachrání. Zjišťujeme, že vlkodlačí kousnutí údajně dle legendy může zabít upíra. 80 procent. ()

Cestou vzpomínek (2010) (S02E04)

4. díl. Stephanovi se zdá o plese v roce 1864, kde byl s Katherine. Ve snu uvidí spolu Damona a Elenu. Když se probudí, vedle něj leží Katherine. Ten si to uvědomí až později. Když se z ní snaží vyzvídat pravý důvod návštěvy, tvrdí, že je tu kvůli němu. Snaží se k ní dostat, a povede se mu to. Při romantické chvíli ji vpíchne železník a uvězní. Poté se od ní ve vězení dozvídá historii z roku 1864. Jak se jí povedlo přežít, jak skutečně milovala Stephana a dokonce i on jí. Nakonec také domluvu s tehdejším členem Lockwoodů a o ortoklazi, záhadném měsíčním kameni. Jenna pořádá grilování a pozve Damona, Alarica a Masona. Damon a Alaric mají silné tušení, že je Mason vlkodlak, a jelikož má Damon teorii o stříbře fungující jako zbraň na vlkodlaky, pokusí se toho využít. Bohužel se mýlil a stříbro nefunguje, akorát si zadělá na problémy. Elena tráví čas s Caroline a popisuje ji nedostatky ve vztahu. Má totiž se Stephanem tušení, že se Katherine dostala právě k ní a ona ji donáší. 80 procent. ()

Kdo s koho (2010) (S02E05)

5.díl. Mason se svěří Tylerovi o své temné minulosti a jak se stal vlkodlakem. Zároveň potřebuje měsíční kámen - ortoklaz - a ptá se ho, jestli neví, kde by mohl být. Tyler mu nevěří. Kámen sice našel, ale skrývá ho před ním. Aby ošálili Katherine, dělají na veřejnosti - a před Caroline - Stephan a Elena rozhádaný pár. V soukromí to samozřejmě vypadá jinak. I když to Jenna ví, mlčí (SPOILER: Což se v následujícím díle ukáže jako nevýhodné). Mystic Falls otevírá nový park. Damon se na této akci snaží usmířit s Masonem, ten však nemá zájem. Se stephanem se dohodnou na příměří, i když jen malém. Mason jim nevěří a tak Šerifce Forbesové svěří tajemství Stephana a Damona. Ta mu zprvu nevěří, ale ten ji chce dát důkaz. Přimíchá proto do pití železník a čeká. Nepřipravený Damon se napije a neštěstí je venku. Správně z toho bratři viní Masona, ale je pozdě. Postřelí je a odvlečou do starého sídla Lockwoodů, kde se je chystají zabít. Caroline díky svým schopnostem vyslyší, kde jsou, a na poslední chvíli je zachrání. Její matka je však šokována. Damon a Stephan ji zavřou u nich doma, aby si počkali, až z ní vyprchá železník. Tyler málem nechtěně zabije jednu dívku a riskoval tím proměnu. Uvěří Masonovi a dá mu kámen. Ten ho předá Katherine a zjišťujeme, že to on je Katherinin milovaný. 85 procent. ()

Plan B (2010) (S02E06)

6.díl. Elena a Stephan si užívají, dokud to jde. Stephan se jí svěří, že aby mohl žít a nebýt moc v riziku před Katherine, bude si, stejně jako ona v případě železníku, dávat po kapkách lidské krve, aby si na ni zvykl a byl silnější. Jeremy tuší, co se děje, a snaží se pomoci Damonovi a Alaricovi zbavit se Katherine. Ti spoutají Masona a snaží se z něj dostat něco o Katherine. Při tom si Damon dost užívá mučení a pomůže mu i Jeremyho zjištění o kytce olměji, která na vlkodlaky funguje jako železník na upíry. Když přece jen něco málo zjistí, zabije ho. Elena a Stephan hledají ortoklaz, a s pomocí Bonnie zjistí, že je na dně studny v blízkosti sídla Lockwoodů. Když se tam snaží Stephan dostat a Elena ho jistí, naskytne se problém: dno studny je plné železníku. Jen s pomocí Caroline se podaří dostat Stephana ven a díky Elenině krvi je zase v pořádku. Caroline se snaží usmířit s mámou, a ta se nakonec uklidní. Caroline ji nechá na vše zapomenout. Kšefty Katherine však nejsou u konce.Když se dozví od Damona dráždivou zprávu o smrti Masona, zavolá Eleně a vysvětlí ji situaci s Jennou. Díky ní, jelikož ji ovládla, ví pravdu o jejím vztahu se Stephanem. Aby se jim pomstila, nakázala Jenně, aby se probodla. Ta následně leží v nemocnici a Elena se Stephanem konstatují Katherinino vítězství. I když to dělá Elena nerada, nechce už risovat. Svěří se Stephanovi se situací a společně, i když nešťastní, se rozejdou. I Damonovo přiznání Eleně, že to on Katherine naštval, už nemá cenu. Je konec. 90 procent. ()

Maškaráda (2010) (S02E07)

7. díl. Koná se maškarní ples. Všichni kromě Eleny, tedy Damon, Stephan, Bonnie, Caroline, Alaric a Jeremy, se rozhodnou jednou provždy zbavit katherine. Nachystají si podrobný plán. Všichni přijdou na bál, a plán začíná. Bonnie má provést kouzlo, které zadrží Katherine v místnosti. Stephan má zdržet Katherine a Damon s ním na ni následně zaútočit, ale až poté, co ji Caroline nalže, že Damon a Stephan na ni čekají u jezera s ortoklazem. jeremy má být poslíčkem zpráv a Alaric hlídat Elenu, aby nedělala blbosti. Katherine má ale s sebou čarodějku Lucy, která je jí zavázána záchranou života. To Bonnie pozná, ale nedává nic najevo. Vše se podaří. Katherine je uvězněná a už jen zbývá ji zabít. Elena se ale vykrade z domu a je na bále rovněž. Naštěstí, protože když Stephan a Damon probodávají Katherine, Elena vlivem kouzala Lucy cítí to samé a to ji zraňuje. Jeremy však bratry zastaví a Katherine už skoro dosáhne svého. Lucy ji donese kámen, ale použije proti ní oslabovací kouzlo. Svěří se Bonnie, že je její sestřenice, a odchází. Na konci dílu si Stephan a Damon promlouvají o Eleně a jejich lásce k ní. Elena je přepadena neznámým mužem a Katherine uvězněna v hrobce. 90 procent. ()

Kletba (2010) (S02E08)

8. díl. Jeremy si dělá srandu ze Stephana, když u nich doma Elenu neviděl a myslí si, že je s nimi. To však není pravda a až tehdy se dozví, že něco není v pořádku. S pomocí Bonnie a Jeremyho hourčí přibližnou polohu Eleny. Damon a Stephan se vydávají na dlouhou cestu za Elenou. Přitom se snaží Stephan zjistit něco víc o Damonových citech k Eleně. Elena je mezitím uvězněna v domě s dvěma upíry, Trevorem a Rose - Marie. Ti ji chtějí vydat Eliášovi, původnímu upírovi - tj. jednomu z prvních proměněných upírů na světě, a tím se osvobodit od neustálého utíkání od hlavního původního upíra, toho nejstaršího - Klause. Ten totiž potřebuje krev dvojníka, aby zlomil kletbu slunce a měsíce. Eliáše využívá pouze jako prostředníka, a ten zase využívá je. Když se toto všechno Elena dozví, poznáváme Eliáše. Ten je udiven Elenou, jelikož na dvojníky nikdy nevěřil, přesněji, měl dojem, že Katherine byla posledním. Zjistí, že je člověk, a jelikož je velmi mocný, tak když mu poví, že ví, kde je ortoklaz, sejme ji bez bolesti železník z krku a dozví se od ní ovládnutím informace o místě, kde kámen je, tedy u Katherine v hrobce. I když slíbil Trevorovi a Rose - Marii svobodu, nechá živou pouze ji. Než však stihne Elenu odvléct, přijdou do domu Stephan a Damon a poperou se s Eliášem. Přitom zjišťují jeho velikou sílu. Zbraně ani železník na něj neplatí, teprve kůl ho zabije. Alespoň to si myslí. Když se vše urovná, Elena, už doma, přijde do svého pokoje a tam potká damona. Ten se jí svěří jeho láskou k ní, a že ji miluje, jelikož si však myslí, že si zaslouží Stephana, nechá ji zapomenout a teprve poté ji vrátí náhrdelník s železníkem. RFose se rozhodne, že prozatím zůstane v azylu u Salvatorů a ukáže svoji pravou povahu, tj. že je dobrá. Na samém konci dílu je nám naskytnut pohled na Eliáše. Ten neumřel a jednoduše si vyndá kůl z těla. 85 procent. ()

Katerina (2010) (S02E09)

9. díl. Elena se rozhodne navštívit Katherine a zaváže svoji pomocnici Caroline mlčením. Ta ji neochotně otevře hrobku, ve které je Katherine uvězněná i kouzlem a nechá Elenu o samotě. Ta se toho dozvídá dost o její minulosti a zároveň zjišťuje pravdu o zlomení kouzla měsíce a slunce. Není potřeba pouze její krev, tj. krev dvojníka, ale i čarodějnice, tj. Bonnie, upíra, tj. Caroline, a právě ji. Katherine byla první, se kterou chtěl Kalus zlomit prokletí. V roce 1490 porodila holčičku, a to v nemanželském páru. Otec to neuznal a vyhnal ji. Daleko od domova, v roce 1492, se setkala s jistým chlapem Trevorem, do kterého se zamilovala. Nebezpečí od Eliáše však mělo následovat. I když byl s Eliášem spolčený, nechal Katherine utéct. Ta doběhla až k chaloupce, kde našla Rose - Marii. Ta ovšem spolupracovala rovněž s Eliášem. I když ji poskytla přístřeší, chtěla ji vydat hned ráno. Do té doby se ale Katherine oběsila k krví Rose v sobě. Ta byla samozřejmě upírem a tím, že se proměnila Katherine v upíra, neuspěla. Od té doby utíká a oni taky. Když si Stephan domyslí, kde je Elena, dojde za ní a snaží se Eleně říci, že Katherine jen lže. Ta se ale nenechá zviklat a jeho řeči odmítne. Když se snaží od Katherine něco zjistit, zjistí, že je natolik mazaná, aby útok Klause v budoucnosti sama nemusela podstupovat. Je v hrobce a tam na ni Klaus nemůže. Sama svobodně umře. Damon spolu s Rose - Marií dojede za kontaktem Eliáše, který by mohl něco vědět o účelu měsíčního kamene a o poloze Klause. když už se jím svěřuje v restauraci, kde mají sklo proti UV záření a nemůžou se popálit ani Rose, ani ten muž (jeho jméno už bohužel přesně nevím), Eliáš je vyhledá a sklo pouhými mincemi rozmetá. Naštěstí Rose i muž přežijí. Když už jsou Damon a Rose doma, svěřují se se svými niternými problémy a filozofují, jestli by nebylo lepší na lásku zapomenout a vypnout si emoce. Stanou se z nich dobří přátelé a svoje touhy si na sobě vybijí společným líbáním a pravděpodobně i něčím víc, vzhledem k následujícím scénám. Bonnie se seznamuje s Lukem, o kterém zjistí, že je rovněž čaroděj. Jelikož se Jeremy skamarádil s Bonnie, tráví s ní čas. Není na něm ale vidět, že by mu Lukova přítomnost nějak vadila. Na konci dílu zjišťujeme, že Lukův otec je ve spolupráci s Eliášem.85 - 90 procent, zůstávám ale u čtyř hvězd. ()

Oběť (2010) (S02E10)

10. díl. Elena se rozhodne požádat o pomoc Rose. Chce najít kontakt na Klause. Ta ji neochotně pomůže, ale u něho doma zjistí, že je mrtev. Místo toho tam najdou jeho partnerku. Díky ní najdou informace o dalších spojencích Eliáše. Na jedno číslo zavolají, jelikož se chce Elena přes Rosiin odpor vydat Klausovi. K nim přijde Eliáš, který je nečekaně neodvede. Má jiný plán. Rose se rozhodne požádat o pomoc Damona, abyjim s plánem pomohl. Jeremy a Bonnie sespolu se Stephanem rozhodnou získat od Katherine kámen. Jeremy ho sice najde, ale aby to udělal, musel Katherine oslabit. Ne na dost dlouho a tak s ní trčí v hrobce v život ohrožující situaci. Stephan se pro něj obětuje a zůstane tam s Katherine uvězněn, zatímco Jeremy je na svobodě. Bonnie se sblíží s Lukem a spojí svoji moc, kterou následně použije na neúspěšné otevření hrobky. To Luka málem zabije. Caroline pomáhá Tylerovi s budoucí přeměnou. Ve sklepení bývalého Lockwoodského sídla narazí na Masonovi zápisy jeho první proměny i na video o této události, což je dost vyděsí. 80 procent. ()

Za svitu měsíce (2010) (S02E11)

11. díl. Aby Elena neprovedla další sebevražedné blblosti, rozhodne se ji Bonnie se souhlasem ostatních uvěznit kouzlem v domě. Do města přijíždí Jules, Masonova přítelkyně, aby zjistila, co se mu stalo a kde je. Alaric a Damon mají podezření, že je vlkodlak, a to také je. Varuje Damona, ať neriskuje. Bonnie a Luke spolu zničí ortoklaz, ale následně zjišťujeme, že to byl na Bonnie jen trik a ve skutečnosti ho nyní má Luke a jeho otec ve spolupráci s Eliášem u sebe. Ten navštíví Elenu a domluví se s ní, že už nebude vyvádět blbosti. Ta ho požádá, aby vysvobodil Stephana. Ten tak učiní a coby původní ovládne Katherine, aby počkala na Klause. Tyler a Caroline se chystají na proměnu. Tu úspěšně zvládnou. Když damon přijde domů a spolu s rose mají romantickou chvilku, napadne je Jules a pokouše Rose. I když se zprvu zdá, že je vše v pořádku, při druhé romantické chvíli se zjistí, že není. 90 procent. ()

Pád (2011) (S02E12)

12. díl. Rose trpí kousnutím vlkodlaka a začíná se vymykat kontrole. Napadá ostatní ve městě, sama neví, kde je a co dělá a na povrch se jí vyplavují vzpomínky z minulosti, které považuje za současnost. Zoufalý Damon se jí snaží pomoci a žádá Jules, aby mu pomohla výměnou za mír. Bohužel není léku, který by jí pomohl, snad jen smrt. Elena zůstává jako chůva Rose a na vlastní oči vidí, co kousnutí dělá s upírem. Na poslední chvíli zachrání město od zkázy a odnesou nešťastnou a trpící rose do domu Salvatorů. Tam s ní až do konce tráví čas Elena a Damon. Rose se svěří Eleně se svými úvahami a doporučí ji, aby bojovala. Rovněž si společně promluví o citech k oběma bratrům, Damonovi a Stephanovi, které Elena má a hlavně k Damonovi ji tyto city trápí. V posledních chvílích jejího života ji Damon uklidní jejich společným romantickým snem, a pak ji se slzami v očích probone, aby ji ušetřil bolesti. I když se před Elenou tváří, že mu nic není, dál, na silnici k Mystic Falls, provede svůj trik zoufalého ležícího muže na silnici, aby poté následně zabil jednu ze svých prvních dívek. Caroline je rozpolcena mezi Mattem a Tylerem, oba o její city k nim bojují. 95 procent. ()

Problémy s otcem (2011) (S02E13)

13. díl. John Gilbert, otec Eleny, se vrací do mystic Falls, aby pokračoval v dráždění všech okolo sebe. Elena, Damon i Jenna jsou kvůli tomu dost naštvaní. Rovněž ani Alaric není moc spokojen s jeho výhružkami. Tyler je zmítán mezi vlkodlačí partou vedenou Jules a svými přáteli. Dozvídá se o pravé identitě Damona a Stephana a pomáhá jim s jejich plány. Uvězní a mučí Caroline, aby si ho získali, což ani Stephana, ani Damona nenechá v klidu. Společně na ně provedou útok. Málem skončí mrtví, naštěstí jsou zachráněni otcem Luka, který je zavázán Eliášovi, jenž je zase zavázán slibem Eleny, že jejim přátelům nebude ublíženo. Jeremy se snaží utěšit Bonnie, jež byla slovně konfrontována Lukovým otcem. 85 procent. ()

Nářek vlka (2011) (S02E14)

14. díl. Elena se se Stephanem vydávají na víkend na chatu u jezera, kde dříve jako malá strávila chvíle se svojí rodinou. Tam se dozvídají o skrýši, jež skrývala další deníky Jonathana Gilberta. Z nich se Elena dozví o jeho smrti způsobené Stephanem. Jenna si dělá starosti ohledně Alaricovi upřímnosti k ní. Dovedl ji totiž k tomu John, jenž vyhrožuje Alaricovi pravdou řečenou o něm Jenně pod podmínkou, že chce zpět kouzelný prsten, jenž prozatím zajistil Alaricův život. Damon se snaží neúspěšně zjistit něco více o Eliášovi tím, že si s ním promluví. Muži Jules a ona samotná konfrontují Damona a vyžadují od něj Ortoklaz. Mučí ho, dokud k nim nepřijde Eliáš a již potřetí mu nezachrání život vraždou téměř všech. Tyler a jistý blízký muž Jules zase konfrontují Stephana. Jedině pravda o Eleně a jejím postavení v kletbě mu zachrání život, když toto vše řekne Tylerovi. Bonnie se spolu s Jeremym dozví čarodějnickým nátlakem na Luka pravdu o Elenině pozici ve zničení kouzla. Tyler nabídne Mattovi rady ve vztahu s Caroline. 85 procent. ()

Večeře (2011) (S02E15)

15.díl. Stephan vypráví Eleně o své minulosti prvních pár týdnů a měsíců poté, co se stal upírem. Jak byl stažen na temnou stranu a Damon ho opustil, a následně ho Lexi přesvědčila, aby se svojí přirozeností bojoval. Damon uspořádá večeři, na které bude chtít zabít Eliáše. Svoje pocity k Eleně potlačuje za pomoci své nové ovlivněné přítelkyni, moderátorky zpráv Andie. Ta se snaží na jeho příkaz rozptýlit pozorného Eliáše, který jen hledá důvod, aby nevěřil Damonovi. Díky pozornému dárku od Johna má speciální zbraň, jež ho má s pomocí popela z bílého dubu zabít. Jennu, Alarica, Eliáše a Damona navštíví na večeři i John, jenž si chce užít trochu zábavy. Už když se zdá, že plán vyjde dobře, zjistí o pár desítek kilometrů dál Elena a Stephan z Jonathanova deníku přesnou pravdu o této zbrani a jejího rizika pro Damona. Na poslední chvíli tedy Damonovi zachrání život. Alaric ale převezme Damonovu práci a Eliáše bodne, čímž zemře. Bohužel ne na dlouho. Z deníku se dále dozvídáme, že aby Eliáš byl mrtvý, musí v něm dýka zůstat zabodnutá, což se nestalo a Eliáš uniká. Když konfrontuje vzteky bez sebe (na svoji klidnou a rozvážnou povahu), chce po Eleně vysvětlení a rovněž se pomstít. elena ho ale šokuje, když žádá, aby slib obnovil a pohrozí mu, že se probodne a s pomocí Stephanovi krve se stane upírem. Tím by byla pro Eliáše bezcenná. Když se bodne, slíbí, že slib obnoví. Následně ho Elena probodne a Damon jim dá radu, aby už dýku nevyndali. Když je ale Eliíš mrtvý, jeho ovlivnění na Katherine, jež už není v hrobce svazována kouzlem (nevím už jistě, proč), je zrušeno a Damon ji najde, jak se u nich doma sprchuje. Zaručí se mu ale, že mu s Elenou pomůže. 85 - 90 procent, 4 hvězdy ponechávám. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)