Potom, čo sa na svadbe Alarica a Jo objavujú nepozvaní hostia, sa Elena ocitne vo veľkom nebezpečenstve. Matt jej radí, aby opustila mesto, čím by sa zachránila, ale Bonnie berie veci do vlastných rúk. Stefan a Caroline dôjdu na emocionálnu križovatku vo svojom vzťahu. Tyler sa stretáva s Liv a čelia rozhodnutiu, ktoré by mohlo jeho život navždy zmeniť. Stefan sa bude musieť zapojiť do získavania "rodiny" svojej matky. Po ničivých udalostiach je Damon nútený urobiť najťažšie rozhodnutie svojho života. (TV Doma)

Tom10000

22.a poslední díl 6.série. Kai způsobil na svtbě Jo a Alarica vážné potíže. Jo umírá a není ji pomoci. Elena se ocitá v bezvědomí, a nikdo neví, jak ji probudit. Až video od Kaie poukáže na fakt, že díky své moci propojil duše Bonnie a Eleny. Dokud Bonnie nezemře, nemůže se Elena vrátit mezi živé. Kai se snaží podstrčit Damonovi to, co si ve skrytu duše přeje, ale Damon své touze odolá a ve chvíli nejvyššího nebezpečí dá Bonnie svoji krev a Kaie zabijí. S tím, že se ale stal upírem před svojí první smrtí, ovlivnil průběh covenu Gemini. Tyler je smrtelně zraněn a spolu s první smrtí Kaie umírá i celý coven. Aby se Kai vyléčil, obětuje se pro něj Liv a umírá. Kvůli Kaiovi druhé a definitivní smrti objevuje Lily a Enzo její rodinu rozparovačských upírů. Všichni se s Elenou rozloučí s pomocí upíří magie a uzavřou ji do hrobky Salvatorů. Damon se rozhodne raději ponechat život Bonnie a strávit více než šedesát let bez Eleny. Následně se nám naskytuje pohled po pár letech (to zatím není jasné), kdy je Mystic Falls v troskách. Matt v něm projíždí jako šerif a Damon hlídá ze zídky vrcholu hodinové věže/brány. 90 procent. ()