Elijah spraví rozhodnutie, ktoré rozzúri Klausa a potom navrhne Rebeke výzvu, ktorá by zmenila jej život. Caroline zisťuje, že Elena narušila jej starostlivo pripravené plány pre dokonalý štvrtácky maturitný ples a tak požiada o riešenie pobaveného Klausa. Damon a Stefan idú na ples v úmysle dostať sa k Elene, ale večer sa začne vymykať kontrole aj napriek ich úsiliu. Keď Elena odrazu vybuchne spôsobom, ktorý by od nej nikto nečakal, Matt požiada o pomoc Rebeku. Bonnie nakoniec učiní desivý objav a Klaus dostane správu, ktorá by mohla všetko zmeniť. (TV Doma)

Tom10000

19.díl. Koná se maturitní ples, na který jdou všichni. Elena, jenž stále více podléhá temnotě bez citů, začíná se svými rozhodnutími zacházet až moc daleko a mimo toho, že ukradla Carolininy šaty, nepociťuje nic ani v přítomnosti svádějícího Stephana, natož na vzpomínky, jež se jí snaží podstrčit. Caroline požádá o pomoc se šatama Klause, kterého to velmi pobaví. Sám je ale rozzuřen z činů svého bratra a sestry. Eliáš se snaží pomoci Rebece s lékem na lidskost. Dá jí však podmínku, aby se celý den chovala jako člověk. Když však Elena málem zavraždí April, na Mattovu žádost se obětuje. Šílenství Eleny vyvrcholí ve snaze zavraždit Bonnie, jenž je však obdařena expresí, a bez sebekontroly ji málem zabije. Následně je Elena strčena do vězení v domě Salvatorů, kde na ni Stephan a Damon chystají "milé" přivítání. Eliáš, jenž v poslední době neudělal mnoho rozumných rozhodnutí, nyní učiní to nejhorší, když se nechá oklamat Silasem zdvojeným do Rebeky, a vydá mu lék, po němž tak toužil. Bonnie ukáže svoji pravou tvář, a nám se dostává lehký detail, jak vypadá. 85 procent. ()